Více

Slovensko

Slovensko přechodem na pozemní digitální televizní vysílání ještě více posílilo neterestrické televizní platformy. Díky členitému terénu je totiž složité vykrýt prostřednictvím DVB-T celé území státu, takže řada obcí je vyloženě odkázána na satelit. Pozemní vysílání je takřka zcela doménou jediného operátora, který získal oprávnění provozovat všechny celoplošné multplexy, včetně veřejnoprávního pro Slovenskou televizi. Jde o společnost Towercom. Menší operátoři regionálních sítí jsou většinou zároveň provozovateli menších městských či lokálních infokanálů.

Vypínání kanálů stále aktuální, kandidátské projekty na GŘ ČT a DVB-T2 už i v Brně a Ostravě

TÝDENNÍ REVIZE – Hlavní kanál JOJ většina operátorů pro české diváky zablokovala už v souvislosti se startem české JOJ Family.

Z24 do dvou měsíců, ČRa jednají „o Novách“ a opět je tu satelit vs. pozemní vysílání

TÝDENNÍ REVIZE – Novinek bylo tento týden více než dost. Hladinu zčeřila především nová zpravodajská televize a také jednání se Skupinou Nova o jejím vstupu do DVB-T2.

Digitální rozhlas pro Banskou Bystrici

AKTUALIZOVÁNO – Začátkem února spustila společnost Towercom vysílání DAB+ ze stanoviště Laskomer. Doplněny tak byly stávající vysílače v Bratislavě a Košicích.

Markíza opravdu ukončila své vysílání v pozemním DVB-T

K ukončení vysílání na všech celoplošných pozemních vysílačích slovenského systému DVB-T došlo i u kanálů Doma a Dajto.

Slovenská APKT varuje před výrazným zvýšením cen za kabelový televizní příjem

Od ledna 2017 mají zákazníci na Slovensku platit podstatně vyšší poplatek za využití služeb TV operátorů. Říká se to ve vyjádření prezidenta APKT.

Slovenská Plustelka zařazuje další HD kanál

Pozemní placená platforma, která v létě přešla na DVB-T2, ho přidává do balíčku Plustelka Štandard, a to beze změny ceny.

Digi Slovakia uspíšila zařazení stanic SPI International

Slovenská satelitní platforma přidává do balíčku Maxi čtyři kanály se značkou FilmBox a jeden erotický. S platností od dnešního dne.

O víkendu přešla slovenská Plustelka plně na DVB-T2. Překlopen byl poslední vysílač

Podle kalendáře zaslaného společností Towerhome na počátku června měl být o víkendu dokončen přechod na nové pozemní vysílání s H.264. Máme ho potvrzen.
Prémiový obsah

Michal Šuran: přechod na DVB-T2 děláme citlivě, v Ultra HD zkusíme už LOH 2016

Pozemní placená platforma Plustelka přechází na nový standard. Zeptali jsme se proto, jak přechod probíhá a co dalšího společnost Towercom pro své zákazníky chystá.

Zítra začne slovenská Plustelka vysílat v DVB-T2

Jak jsme vás už před časem informovali, včetně podrobností o kodeku, Slováci se dočkají DVB-T2 před námi. A pak kdo je brzda…

Slovenská Plustelka přejde v létě na DVB-T2. Chystá se i vysílání ve 4K

AKTUALIZOVÁNO: Operátor této televizní platformy, společnost Towerhome, připravuje změny v rámci 4. multiplexu, ve kterém vysílá placenou programovou nabídku. A změny jsou i u Plustelky na Astře.

Na Slovensku budou letos poprvé nabízet licence na rozhlasové frekvence

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) vyhlásila výběrové řízení na volné frekvence pro pozemní rozhlasové vysílání. Zájemci se mají hlásit do dubna.

Slováci prý spustí pravidelné vysílání DVB-T2/HEVC ještě letos

Má ho odstartovat, v rámci jednoho multiplexu, Towercom a jet se má jak v HD, tak v rozlišení Ultra HD (4K). První vysílače budou možná už v létě.

Slovenský rozhlas spustí 1. února tamní obdobu Rádia Retro, vysílat bude rok

Redaktoři s dlouholetými zkušenostmi budou vybírat z archivu ty nejdůležitější nahrávky, které sestaví do pěti dvouhodinových celků. Ty budou během dvou týdnů rotovat.

Rok 2015 na satelitu: Proměna Digi TV, konec Novy HD ve Skylinku i prolomení PowerVu

Letošní podzim přinesl na satelitu i start prvních kanálů ve formátu Ultra HD. Jedná se většinou o demo smyčky, k dispozici je ale už i pár klasických stanic, jako je třeba Fashion 4K.

freeSAT na kartách se slovenským regionem zpřístupní JOJ HD a Senzi TV

Kanál JOJ HD bude k dispozici všem zákazníkům, kteří mají aktivovaný balíček freeSAT medium HD. To samé bude platit i pro kanál Senzi TV.

Televize JOJ bude šířit své programy pozemně minimálně do roku 2021

„Pro vysílatele připravujeme nabídku moderních doplňkových služeb – například zajímavých aplikací ve standardu HbbTV,“ slibuje telekomunikační operátor Towercom.
Prémiový obsah

Joj Cinema nebude posledním kanálem Jojky, skupina připravuje další. I pro Česko

„Změna loga Joj Cinema je pro nás opravdu maličkou daní za to, že jsme reálně vstoupili na český trh,“ komentuje třenice se skupinou Nova šéf slovenské Joj Media Group Marcel Grega.

V Bratislavě startuje zkušební vysílání digitálního rozhlasu z vysílače Kamzík

„Přestože jde aktuálně o zkušební provoz, máme s digitálním vysíláním ve standardu T-DAB+ velké plány,“ informoval Zsolt Nagy, technický ředitel společnosti Towercom.

Vánoce jsou stále ještě před námi, už však víme, co poběží v televizi na jaře

TÝDENNÍ REVIZE – Česká televize svolala před vánočními svátky poslední tiskovou konferenci. Stejně jako loni představila novinářům jarní programové schéma pro příští rok.
Prémiový obsah

Markíza tlačí na české kabelovky: uzavřete smlouvu o Markíze International do 15. prosince

Pokud tak učiníte, nepošleme na vás právníky kvůli neoprávněnému šíření plnohodnotného vysílání Markízy, stojí v dopise od nejsledovanější slovenské televize, který má DigiZone.cz k dispozici.
Prémiový obsah

Nova a Markíza International? CET 21 jimi chce zabít dvě mouchy jednou ranou

CME dohání slovenskou Jojku, která už něco podobného podnikla se svým filmovým kanálem Joj Cinema. Jde o to, jak ještě více monetizovat obsah, který už televize tak jako tak mají k dispozici.

Film+ odstartoval ve vysokém rozlišení, k dispozici bude v placených službách

Diváci se mohou těšit ve vysokém rozlišení například na snímky District 9, Identita, Kauza CIA, New Yorku, miluji tě nebo třídílnou ságu TUT s Benem Kingsleym.

Mafra spouští slovenskou obdobu videoportálu Playtvak

Premiéru zde bude mít mimo jiné i unikátní internetový seriál Bude horšie, který je na Slovensku jako první svého druhu natáčený na mobilní telefon.

Rozhlas a televize Slovenska po roce opět spustil aplikaci k adventním koncertům

Sérii koncertů Slovensko Advent 2015 zahájil veřejnoprávní vysílatel včera. Na Dvojce nabídne počínaje 30. listopadem 15 koncertů napříč Slovenskem. První se konal v Košicích.

Slovak Sport ukončil vysílání, Arenu Sport zatím nenabízí všichni operátoři

Webová prezentace původního Slovak Sportu zatím zůstává v provozu, nový web tematických kanálů Arena mohou zájemci navštívit na adrese http://arenatv.sk/.

Mezinárodní verzi bude mít i slovenská Markíza, expanduje s ní do Česka

„Jsme velmi rádi, že můžeme divákům v České republice přinést to nejlepší ze Slovenska od Horné Dolné až po Cuky Luky,“ konstatoval generální ředitel skupiny Markíza Matthias Settele.

Nova expanduje na Slovensko, odstartuje tu začátkem příštího roku

„Už jsme v kontaktu se slovenskými operátory, se kterými jednáme o zařazení stanice do jejich základní programové nabídky,“ uvedl Petr Horák, ředitel sekce nových projektů skupiny Nova.

Slovak Sport se změní na Arena Sport, slibuje i nové atraktivní soutěže

Co si lze pod novým programem představit, je prozatím otázkou. Provozovatel původního Slovak Sportu už s médii až na výjimky prakticky nekomunikuje.

Operátor Skylink začal oficiálně blokovat přenosy fotbalových zápasů UEFA

„Vypnutí požadují společnosti O2 TV a CET 21, které jsou vlastníkem práv k vysílání vybraných zápasů,“ informoval operátor klienty v České republice.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+