Více

HbbTV

České Radiokomunikace zhodnotily první tři roky hybridní televize

UVNITŘ PREZENTACE – Na kulatém stole věnovanému technologii HbbTV vystoupili zástupci Českých Radiokomunikací, televize Prima a společnosti hybrid.

Panasonic TX-50DS630: výrazný zvuk, výborný obraz a povětšinou i výborná výbava

UVNITŘ GALERIE – Tento Full HD televizor míří na ty, kteří nepotřebují DVB-T2/HEVC, avšak jinak vyžadují vysoký stupeň výbavy. Vyzkoušeli jsme ho i s bezdrátovými sluchátky Lamax.

Jaký byl rok 2016 pro poskytovatele IPTV a HbbTV? Rušný

Klasické televizní vysílání je mrtvé. S IPTV můžete pořady sledovat, kdy chcete, jaké chcete a na čem chcete. I takto se psalo o fenoménu internetové televize v roce 2016.

Jaký byl rok 2016? Ve znamení IPTV a diskuzí kolem budoucího DVB-T2

Internetová televize hodně rozvířila stojaté vody, kolem DVB-T2 se pak vedly spory jak o samotnou jeho podstatu, tak například o multiplexy. Aktualizován byl i D-Book s parametry vysílání.

Prima představila novou streamovací aplikaci pro hybridní televizi

Prima vyvinula novou HbbTV aplikaci pro streamování z eventů, kdy se diváci stiskem červeného tlačítka dostanou přímo do živého vysílání.

Mediální agentura Optimedia realizuje hybridní kampaň pro Nescafé

Kreativní zpracování a vývoj aplikace připravila společnost Hybrid, contentová agentura Newcast zajistila propojení s e-shopem a remarketing přes SMS zprávy.

Společnosti R2B2 a Hybrid uzavřely partnerství pro oblast HbbTV

Spolupráce obou pražských firem započala koncem roku 2015 a jejím výsledkem bylo spuštění první HbbTV reklamy pomocí automatického nákupu v Evropě.

Další dva kanály nabídnou HbbTV

České Radiokomunikace (ČRa) spouštějí technologii hybridního televizního vysílání pro další televizní stanice.

FTV Prima pro HbbTV připravila aplikaci Prima letáky

Novinka dovoluje přístup do webového rozhraní, přes které je možné vkládat aktuální letáky a následně je publikovat do hybridního TV vysílání.

Skupina Nova spustila HbbTV na všech kanálech

Na počátku měsíce začala s šířením hybridního televizního vysílání na vybraných stanicích, nyní se k nim připojila i Nova a Nova Cinema.

Chystáme se na DVB-T2, Nova spustila HbbTV

TÝDENNÍ REVIZE – Jinak poklidnou hladinu rozvířila i slovenská Markíza, která končí v tamním pozemním vysílání a přechází na placené platformy.
Prémiový obsah

Vladimír Rusnák: Pro Digi TV není sport možnost, ale povinnost

Satelitní platforma Digi CZ představila letos také vlastní OTT řešení nazvané Digi2Go. Jak letošní rok hodnotí její šéf Vladimír Rusnák?

Reklamní kampaň v HbbTV? Ruční přepisování URL zájemce neodradilo

Slevový portál Pepa.cz vyzkoušel brandovou kampaň v HbbTV, na které si otestoval působení nového formátu na chování uživatele.

Skupina Nova dnes spustila HbbTV. Nikoli ale na Nově

UVNITŘ GALERIE – Společnost CET 21 na svých vybraných stanicích započala s šířením hybridního televizního vysílání.

R2B2 a společnost Hybrid představují nový formát programatické reklamy

Formát Push2Play nabízí banner, který po stisknutí tlačítka spustí video. Divák ho může shlédnout během televizního programu, stačí stisknout červené tlačítko.

Stream.cz zařadí na podzim do vysílání několik nových seriálů

UVNITŘ GALERIE – Kromě pokračování Autobazaru Monte Karlo bude o diváckou přízeň usilovat například i šestidílný Semestr a cyklus Mrazivá tajemství.

Seznam spustil na své HbbTV automatické přehrání posledního přidaného videa

Společnost Seznam.cz dále vylepšuje hybridní aplikaci, kterou využívá pro internetové vysílání Seznam.cz TV.

R2B2 vyvinulo další programatické reklamní formáty pro televizi

V prostředí hybridní televize už první klienti testují automatizovaný nákup videoreklamy.

Certifikace u ČRa má řešit reálnou kompatibilitu s novým TV vysíláním

UVNITŘ GALERIE – Jak probíhá certifikace pro logo „DVB-T2 ověřeno“ a na co se České Radiokomunikace (ČRa) zaměřují, bylo předmětem dnešního setkání.

ČTÚ zveřejnil dlouho očekávaný aktualizovaný D-Book

UVNITŘ DOKUMENT KE STAŽENÍ – Po schválení strategie pro přechod na DVB-T2 jde o poslední díl skládačky umožňující výrobu kompatibilních zařízení, tedy TV a set-top boxů, resp. úpravu těch stávajících.
Prémiový obsah

Samsung UE49K6372SU: první televizor nové kolekce, navíc ve zcela novém stylu

Na letošní produkci, tedy TV pro sezónu 2016/17, jsem byl hodně zvědav. Bohužel první vlaštovka dorazila až koncem července. Změny jsou ale někdy hodně zásadní!

Seznam dále pracuje na vývoji své hybridní televize, testuje uživatelskou zkušenost

Společnost Seznam.cz spustila uživatelské testování své hybridní televize, které má přiblížit původně internetovou aplikaci televiznímu divákovi.

Televizor s pořadem puštěným přes HbbTV sleduje v průměru 1,9 diváka

FTV Prima připravila anketu, která na nebývale vysokém vzorku zkoumala, kolik lidí vlastně sedí před televizní obrazovkou při přehrávání videa prostřednictvím HbbTV.

Seznam.cz TV nabízí už i titulky a nastavení kvality

UVNITŘ GALERIE – Podle mateřské firmy probíhají zatím na pozemním HbbTV kanálu jen kosmetické změny. A stále se shromažďuje odezva od diváků.
Prémiový obsah

Procházka: do přechodových sítí se komerční stanice v HD nevejdou

Během přechodu na DVB-T2 se většina diváků žádných zásadních novinek nedočká. I Marcel Procházka v rozhovoru uznává, že pro HD vysílání komerčních stanic v přechodových multiplexech nebude místo.

Na chytré televizi Češi nejčastěji sledují videa z YouTube

Podle průzkumu Českých Radiokomunikací má ve své domácnosti televizi připojenou k internetu třetina tuzemské internetové populace starší patnácti let.

HbbTV na KinoSvět se rozjíždí na dalších televizorech

AKTUALIZOVÁNO – Před více než měsícem spustila stanice ve spolupráci s firmou Grand IT první aplikaci. Doteď se potýkala dětskými problémy a na řadě zařízení nefungovala.

HbbTV aplikace pro Euro 2016 je obdobou té pro MS hokej 2016. Tedy opět kvalitka

Ti, kdo mají rádi fotbal a nemají zprovozněné HbbTV, mohou opět hořce litovat. Fotbalová aplikace, stejně jako před tím hokejová, je totiž par excellence.

Seznam změnil úvodní obrazovku. Je čitelnější a jasnější

Firma zjevně reaguje na některé kritické ohlasy týkající se úvodní obrazovky stanice Seznam.cz TV vysílající na Multiplexu 4.

Jaká je Seznam.cz TV? Svá a pro mne neuchopitelná

UVNITŘ GALERIE – O spuštění této stanice jsme vás bohatě informovali. Teď jsme ji i krátce vyzkoušeli.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+