Více

Články v rubrice Glosa

Říkat pravdu? Ano, šéfe

Nemám rád pořady a filmy, v nichž se mluví zbytečně sprostě. Takže když někdo používá v televizi věty typu “Z tohodle mi bude svítit hovno”, tak mi to poněkud vadí.

Taxi, taxi, taxi: fantastická zábava na TV Barrandov

Barrandovská televize přišla s něčím úplně novým a nečekaným. Ve skvělé dramaturgii byl vytvořen úžasný, novátorský, zábavně-soutěžní pořad…

Čtvrtníček je zpátky v plné síle, Zeman je pro něj jednoduchý cíl

V poslední době se objevují nové internetové televize jako houby po dešti. Některé jsou zajímavé a zábavné, jiné nudné a vulgární.

Rudyho má každý rád: steaky vod Němýho zvítězí nad lží a nenávistí

U některých zahraničních sitcomů vysílaných u nás člověk dlouho přemýšlí, čemu se to tam ti lidé smějí. Bez ohledu na to, že smíchy jsou nasazené uměle.

Leoš půjde do kriminálu za tenhle výkon, jak říká Hezucký

Srovnání s pořady Krause, Šípa, ba ani Cibulky nesnese nová Show Leoše Mareše, která v pondělí odstartovala na Primě, ani náhodou

Labyrint? Větší žvanírna než Pitaval, a to je co říct

Tak, co tohle všechno může znamenat? ptá se Miroslav Donutil v jedné scéně prvního dílu.

Doktor Martin: skvělý seriál v České televizi

Když se vezme anglický vzor, přidá se k němu scénárista Štefan Titka, režisér Petr Zahrádka a herec Miroslav Donutil, může se stát i malý zázrak.

Už je to uděláno, už je to hotovo

Stane se z televize Barrandov hlásná trouba největší šanghajské společnosti, která si může brousit zuby na České aerolinie a další velké české firmy?

Seriál Přístav? Vypněte mozek a nechte se uspat

Pod námětem seriálu jsou podepsány Lucie Konečná a Magdalena Turnovská, někdejší scénáristky Ordinace v růžové zahradě a Svateb v Benátkách.

Tchyně: jak zaujmout nepovedeným pořadem… To nejde!

Dosud jsem tu psal o pořadech kvalitních, průměrných a vysloveně špatných. Barrandovský pořad Tchyně je úplně jiného kalibru. To je pořad, který se absolutně nepovedl.

Vylomeniny: humor omezených možností

Pravděpodobně každá televize se pokusí jednou za čas vyrobit formát skryté kamery…

Co by bylo… kdyby nebyl Babiš

Je možné, že by bylo víc spokojených lidí, diváků, spotřebitelů i daňových poplatníků

Sígři ve výslužbě aneb jak nudit diváka

Když jsem před mnoha lety režíroval v TV Nova několik dílů cyklu Ptákoviny, pochopil jsem, že je hodně pravdy na tom, co říkal pan režisér Podskalský. Tedy, že dělat legraci je vlastně strašně těžká a smutná práce.

Exkluziv Kateřiny Brožové: Ježiš, to je ale krásný pořad!

Kateřina Brožová je jedna z nejkrásnějších českých hereček. Ve svém věku je možná nejkrásnější ze všech. Někteří lidé se ji bojí obsazovat do závažnějších rolí, protože je na ně moc krásná. Něco v tomto smyslu říkala v jednom rozhovoru.

S kuchařem kolem světa: někdy to je opravdu nechutné

Grilovaný chameleon prý chutná skvěle, je to o moc lepší kuře. Možná, že by pan Babiš měl zauvažovat o velkochovu chameleonů.

Tři mušketýři: vzít na ně rákosku, tedy na tvůrce

Paní Spáčilová napsala vtipně a celkem trefně, že seriál Tři mušketýři je britskou pomstou Francii.

Televize v hajzlu. Babiš promuje kadění

To, že televize pana Babiše chce ušetřit a natáčí tedy svá “dramata” s jedním hercem v uzavřené prostoře záchodu, to je v Agrofertu asi běžné. Úspory je nutno hledat i v umělecké tvorbě.

Soudkyně Barbara: dojímavé a pravdivé

Jaký je nejnovější původní formát Soudkyně Barbara od televize Barrandov, který ve svém čase dosahuje víc než dvojnásobku běžné sledovanosti této televize?

Sejdeme se na Cibulce, kde krtek kouše Cibulku

Barrandovský pořad Sejdeme se na Cibulce je typu šípovského nebo krausovského, kde – nejlépe – vynikající moderátor vítá své hosty a povídá si s nimi. Tentokrát Aleš Cibulka v režii Jakuba Wehrenberga.

Muži proti ženám: nic horšího už neexistuje

Po celou dobu vysílání pořadu jsem se modlil, aby už to peklo skončilo.

Kandidát

Zajebaný film na pi.u, vyrobený ve spolupráci s Novou.

Jan Hus: “…uč se pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti…”

Třídílný epos České televize o Janu Husovi nelze srovnávat s filmem režiséra Otakara Vávry z padesátých let.

Dovolená v koncentráku. Pardon – zatím jenom v Protektorátu

Bylo by velmi pozitivní, kdyby Česká televize zastavila vysílání tohoto cyklu jako nevhodného pro veřejnoprávní médium.

Nemáte slovo: od něčeho nikam

Kotel trochu jinak, to je pořad Máte slovo s Michaelou Jílkovou v České televizi. Patří ale bulvární, až pavlačový způsob moderování tohoto formátu do veřejnoprávní televize?

Veliký fotograf – Vážení čtenáři, radím Vám ke klidu

Na film Fotograf, který minulý víkend ve dvou dílech uvedla ČT 1, je nezbytné se dívat z různých úhlů pohledu. Je třeba uvažovat o základních pojmech. O tom, co je to umění. Kdo je to umělec? Jaké zájmy reprezentují kritici?

Mynář čechral Rákosníčka. Kancelář Blaník zajistí vše

“Politici jsou tak rychlí v těch nehoráznostech, že někdy dělají parodii sami na sebe,” říká scénárista Robert Geisler. A dále tvrdí, parafrázuji: Internet je to správné prostředí, protože tvůrcům poskytuje svobodu.

Zpívá celá rodina – hrůza!

Je to další nepovedeně repasovaný pořad z éry socialismu. Pořad, v němž se kdysi dávno poprvé v televizi objevila Bára Basiková s písní Markéta.

Mile pestrý kaleidoskop – Víkend

U některých cyklů se člověk rád podívá na více dílů, případně je sleduje pravidelně. Protože jsou příjemné, pozitivní, profesionálně natočené a vnášejí do duše radost a pohodu, jakkoliv někdy řeší i velmi závažné příběhy.

Smutně starý kaleidoskop

Na vlastní oči jsem sledoval tohle úterý pořad Josefa Klímy na Primě, který se jmenuje Očima Josefa Klímy. A bylo mi hodně smutno při vzpomínce na původní novácký pořad, v němž Klíma zářil spolu s Johnem, Motlem, Kroupou a dalšími…

Pohoda s Šípem

Je docela zajímavé, že Šíp dokáže vytvořit v jednoduchém zábavném pořadu jakýsi dramatický oblouk. Jde od něčeho k něčemu. Nikoliv jako většina ostatních moderátorů pořadů tohoto typu, kteří jdou od ničeho k ničemu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete