Ušetřete
Více

Články v rubrice Glosa

Pečené peklo

Pokud Česká televize skutečně považuje Pečeného sněhuláka za „něco jako Českou sodu“, patrně ztratila poslední zbytky soudnosti. A taky paměť.

Nejsem žena a nesleduji vztahové seriály. Mám vyhodit televizi oknem?

Hlavní kanály hlavních televizních hráčů v Česku nepokrytě sází na seriálovou tvorbu. Zaplnit jimi většinu večerů v týdnu je ale příliš monotónní programing.

Podzimní identy televize Prima: Na první dobrou?

Na první dobrou jsou nové sezónní identy TV Prima sice čisté, ale o ničem. Pomocí: je PRIMA být “něco” se Prima komunikovala před víc než deseti lety. Je to krok zpátky. Vizuálně, nápaditostí, grafickým systémem, vším.

Active TV ukázala, jak se dotknout absolutního dna. Teď je z ní torzo

Vysílání této televize se v posledních týdnech omezilo povětšinou pouze na opakující se výzvy volání na konkrétní ezoterickou linku. Objevila se dokonce spekulace, že má brzo skončit.

Absence Premier League je zejména těžkou ránou pro UPC

Vysvětlit nahněvaným klientům, že absence vysílacích práv na dané stanici není chybou operátora, bude nadlidský úkol a může vést bez pochyby k dalšímu úbytku zákaznické základny.

Jim to neposílejte, dělají si legraci z Kačenky

Server DigiZone.cz se dostal na černou listinu TV Barrandov a nesmí dostávat oficiální tiskové zprávy ani programové plány této televize. Málo adorujeme Kateřinu Brožovou?

DVB-T2 až v roce 2021? Dobrá zpráva pro regionální sítě DVB-T

Přechod na nový typ zemského digitálního televizního vysílání by měl jít ruku v ruce s očekávaným uvolňováním pásma 700 MHz pro mobilní operátory. Zatím se mluvilo o roku 2017.

Nielsen + Mediaresearch = sňatek z rozumu

Vstup největšího konkurenta do společnosti Mediaresearch umožní českému realizátorovi měření televizní sledovanosti expandovat se svým řešením na další trhy, což se mu zatím nedařilo

Prima na tom není zase tak špatně

Meziroční pokles reklamních výnosů o 17 procent za druhé čtvrtletí vlastně není tak hrozné číslo, když si uvědomíme, že loni touto dobou mířila tařka veškerá televizí reklama v zemi právě na Primu

Pár poznámek k poplašné zprávě Hospodářských novin o DVB-T2

Aneb proč by neměly miliony českých domácností propadat panice a o čem autoři úterního otvíráku Hospodářských novin nemají ani páru

My, co nejsme ve Varech

Pomalu je in jít proti proudu a začátkem července NEJET na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů

Bude na Fandovi čemu fandit?

Stejná otázka platí i pro Novu Sport. Aktuálně vysílaný Wimbledon jim zvyšuje sledovanost, ale jde o poslední ročník, pro který měla Nova nakoupena práva. A tento týden přišla o domácí fotbal.

Proč si Petr Dvořák nezaslouží roční odměnu 2,3 milionu korun v plné výši?

Na rozdíl od radního Vratislava Dostála bych neargumentoval rovností příjmů a nesouměřitelností všech zaměstnanců ČT, ale kvalitou nabízené veřejné služby

Konec rozhazování, televizní léto v Česku bude tradičně nudné – reprízové

Česká televize i Nova se po loňském pokusu zrušit „slabou sezónu“ uchylují k osvědčenému vymetání archivů, jediným statečným je Prima s premiérovými Svatbami v Benátkách.

Český dabing v ohrožení…?

Opravdu jsou to dabingová studia, kdo ohrožuje kvalitu českého dabingu a chce se zbavit osvědčených dabérů z řad známých českých herců?

Kolikrát budou ještě diváci ochotni kvůli novému multiplexu otáčet antény?

Nejdřív to byl multiplex 4, potom Regionální síť 7. Pak několik menších lokálních multiplexů a teď přichází Regionální síť 8. Vyrostou na českých střechách složité anténní systémy?

DVB-T2: zatím se zdá, že vítězí myšlenka „času dost“

Česká televize nechce vypínat DVB-T dříve než za deset let, zároveň ale říká, že náklady na souběžné vysílání v DVB-T a DVB-T2 budou „ztracené peníze“

Opravdu není Nova na prodej?

Není nic jednoduššího, než ovládnout, zkonsolidovat a se ziskem prodat televizní skupinu ještě předtím, než její výkony začnou nezadržitelně klesat. S Novou to už dříve provedla PPF.

Tak dlouho jsme čekali na Horizon od UPC, až přišla O2TV Go!

Kabeloví a IPTV operátoři se stále zuby nehty drží drátů, vývoj ale směřuje k mobilnímu příjmu televize. Nemusí to být nutně hlavní způsob sledování televizního vysílání, ale nesmí chybět.

Iveta Bartošová a ČT: promarněná šance ukázat, co je služba veřejnosti

Kavčí hory se v přístupu k tragickému skonu známé zpěvačky ničím neodlišily od komerčních televizí. Kdo jiný než ČT by měl vznést otázku neetického chování českého bulváru?

Prima čísla z peoplemetrů

Věděli jste, že skupina Prima dosahuje více než třicetiprocentního podílu v „novácké“ cílové skupině diváků od 15 do 54 let? Stačí se podívat do kvartálních hospodářských výsledků švédské MTG.

Těžké konce měsíců na planetě Nova

Proces propouštění v nejsilnější televizní skupině v Česku nekončí, nový management odchody dávkuje, aby nemusel řešit hromadné propouštění s Úřadem práce

Česká televize zdvojnásobila zisk ze sponzoringu. Halelujá!

Místo plánovaných 100 milionů korun loni Kavčí hory inkasovaly za sponzorské vzkazy více než 200 milionů. Za ty, co na ČT 1 zastupují zakázanou reklamu.

Volejte Kateřině Brožové

Jediný člověk, kterého nelze z televize Barrandov odvolat, by si zasloužil nějakou exekutivní funkci. Alespoň by si na něm už žádný z generálních ředitelů nevylámal zuby.

Smázne LTE divákům v Praze multiplex 3?

Pouhý měsíc zbývá do spuštění prvních základových stanic LTE v české metropoli, které využijí pásmo 800 MHz a mohou narušit digitální televizní vysílání na kanálech 59 a 60

Alles gute, zůstaňte s námi!

Televizní zpravodajství se dostává do křeče, používá stále více grafických a technologických efektů, a na skutečné zprávy zbývá méně a méně času. Z moderátorů se stávají výkonní roboti.

Andruško, Železný, Konrád… Kdopak nám tam ještě zbývá?

Za poslední půlrok se vyměnili ředitelé tří ze čtyř největších televizí v zemi. A ani Petr Dvořák nemá po loňských předčasných parlamentních volbách křeslo šéfa České televize jisté.

Konec Animáčka a jedna velká nepravda Vladimíra Železného

Televize Barrandov definitivně likviduje pásmo dětských pořadů, díky němuž byla svého času nejsledovanějším programem u nejmladších diváků

Události, komentáře: od unikátní relace k řadovému diskusnímu pořadu ČT 24

Jakub Železný byl „vykopnut“ nahoru do Událostí, Daniela Drtinová odsunuta do podvečera a Martin Veselovský odchází. Rozprášením unikátního týmu ztrácí Události, komentáře svoje výsadní postavení.

Český lev: patetická nuda, která měla do Oscarů daleko

Filmové ceny potřebovaly změnu jako sůl, ale obrat z alternativní akce ke snobskému Rudolfinu nedopadl zrovna nejlépe. Marek Eben předvedl koženou veřejnoprávní nudu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+