Ušetřete
Více

Články v rubrice Glosa

Život a doba soudce A. K.: Český Herkules

Soudcům se seriál může líbit, hlavní hrdina je sice nešťastný a věčně pochybující, je však také „cool“ a to ve všech směrech. Běžný divák však nabude falešnou představu o fungování justice.

Mráz nad Ludvíkem ve Stopách života: aneb smrt všechno vyřeší

Barrandovský seriál Stopy života je naprosto jiný než všechny seriály, které v našich televizích v současné době běží. To se tedy opravdu musí uznat.

Co se děje?… Nic se neděje? Aneb Doktoři z Počátků

Už za socialismu jsme si vždycky s přáteli říkali, že nic tak hrozného, jako je právě běžící seriál ČST, už natočeno být nemůže. Že bude jenom líp. A bum, objevila se další hrůza jako třeba Chlapci a chlapi.

Vinaři? Poctivé řemeslo s láskou

Dívám se s velikou nedůvěrou na současnou českou televizní tvorbu. Většinou se vyznačuje obrovským nedostatkem prakticky všeho. Vinaři jsou ale výjimka.

Skomírající dabingová revoluce

Herci, pracující v dabingu, tedy někteří z nich, dospěli před časem k názoru, že dostávají za svou práci málo peněz, a proto vstoupili pod agenturu Manpower, která jim slíbila vybojovat vyšší honoráře a pravidelné platby každý měsíc

Neviditelný humor seriálu Neviditelní

“Já tomu nerozumím. Jeden večer je ten pan Bartoška takový rozumný soudce a druhý večer působí jako kašpar,” řekla mi jedna stará paní. To však není jediný problém “vodnického” seriálu ČT.

Je nám spolu dobře: takové domácí video z Číny na ČT

Režisér Alexandr Dlouhý si natočil osmdesátiminutový dokumentární film pro své potěšení a pro Českou televizi. Vlastně by se dalo říct, že si natočil takové home video.

Chudák Rey asi neměl moc prima večer

Na Nově zřejmě létaly hodně tučné pokuty kvůli chybné pozvánce na hlavní večerní film Primy, která zazněla na konci pátečních Televizních novin

Lze vůbec porovnávat výkon YouTube s televizemi? Aneb jak Google šlápl do…

Pokus o průnik mezi televizní inzerenty se českému Googlu příliš nevydařil. Proti nesprávné interpretaci dat se ozvala i agentura, která pro něj připravovala průzkum trhu.

Češi už jsou HD ready, jenže je dožene DVB-T2 a Ultra HD

Těsná nadpoloviční většina českých domácností už je vybavena televizory s HD rozlišením. Blíží se doba, kdy se standardní rozlišení obrazu stane zbytečným.

Pečené peklo

Pokud Česká televize skutečně považuje Pečeného sněhuláka za „něco jako Českou sodu“, patrně ztratila poslední zbytky soudnosti. A taky paměť.

Nejsem žena a nesleduji vztahové seriály. Mám vyhodit televizi oknem?

Hlavní kanály hlavních televizních hráčů v Česku nepokrytě sází na seriálovou tvorbu. Zaplnit jimi většinu večerů v týdnu je ale příliš monotónní programing.

Podzimní identy televize Prima: Na první dobrou?

Na první dobrou jsou nové sezónní identy TV Prima sice čisté, ale o ničem. Pomocí: je PRIMA být “něco” se Prima komunikovala před víc než deseti lety. Je to krok zpátky. Vizuálně, nápaditostí, grafickým systémem, vším.

Active TV ukázala, jak se dotknout absolutního dna. Teď je z ní torzo

Vysílání této televize se v posledních týdnech omezilo povětšinou pouze na opakující se výzvy volání na konkrétní ezoterickou linku. Objevila se dokonce spekulace, že má brzo skončit.

Absence Premier League je zejména těžkou ránou pro UPC

Vysvětlit nahněvaným klientům, že absence vysílacích práv na dané stanici není chybou operátora, bude nadlidský úkol a může vést bez pochyby k dalšímu úbytku zákaznické základny.

Jim to neposílejte, dělají si legraci z Kačenky

Server DigiZone.cz se dostal na černou listinu TV Barrandov a nesmí dostávat oficiální tiskové zprávy ani programové plány této televize. Málo adorujeme Kateřinu Brožovou?

DVB-T2 až v roce 2021? Dobrá zpráva pro regionální sítě DVB-T

Přechod na nový typ zemského digitálního televizního vysílání by měl jít ruku v ruce s očekávaným uvolňováním pásma 700 MHz pro mobilní operátory. Zatím se mluvilo o roku 2017.

Nielsen + Mediaresearch = sňatek z rozumu

Vstup největšího konkurenta do společnosti Mediaresearch umožní českému realizátorovi měření televizní sledovanosti expandovat se svým řešením na další trhy, což se mu zatím nedařilo

Prima na tom není zase tak špatně

Meziroční pokles reklamních výnosů o 17 procent za druhé čtvrtletí vlastně není tak hrozné číslo, když si uvědomíme, že loni touto dobou mířila tařka veškerá televizí reklama v zemi právě na Primu

Pár poznámek k poplašné zprávě Hospodářských novin o DVB-T2

Aneb proč by neměly miliony českých domácností propadat panice a o čem autoři úterního otvíráku Hospodářských novin nemají ani páru

My, co nejsme ve Varech

Pomalu je in jít proti proudu a začátkem července NEJET na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů

Bude na Fandovi čemu fandit?

Stejná otázka platí i pro Novu Sport. Aktuálně vysílaný Wimbledon jim zvyšuje sledovanost, ale jde o poslední ročník, pro který měla Nova nakoupena práva. A tento týden přišla o domácí fotbal.

Proč si Petr Dvořák nezaslouží roční odměnu 2,3 milionu korun v plné výši?

Na rozdíl od radního Vratislava Dostála bych neargumentoval rovností příjmů a nesouměřitelností všech zaměstnanců ČT, ale kvalitou nabízené veřejné služby

Konec rozhazování, televizní léto v Česku bude tradičně nudné – reprízové

Česká televize i Nova se po loňském pokusu zrušit „slabou sezónu“ uchylují k osvědčenému vymetání archivů, jediným statečným je Prima s premiérovými Svatbami v Benátkách.

Český dabing v ohrožení…?

Opravdu jsou to dabingová studia, kdo ohrožuje kvalitu českého dabingu a chce se zbavit osvědčených dabérů z řad známých českých herců?

Kolikrát budou ještě diváci ochotni kvůli novému multiplexu otáčet antény?

Nejdřív to byl multiplex 4, potom Regionální síť 7. Pak několik menších lokálních multiplexů a teď přichází Regionální síť 8. Vyrostou na českých střechách složité anténní systémy?

DVB-T2: zatím se zdá, že vítězí myšlenka „času dost“

Česká televize nechce vypínat DVB-T dříve než za deset let, zároveň ale říká, že náklady na souběžné vysílání v DVB-T a DVB-T2 budou „ztracené peníze“

Opravdu není Nova na prodej?

Není nic jednoduššího, než ovládnout, zkonsolidovat a se ziskem prodat televizní skupinu ještě předtím, než její výkony začnou nezadržitelně klesat. S Novou to už dříve provedla PPF.

Tak dlouho jsme čekali na Horizon od UPC, až přišla O2TV Go!

Kabeloví a IPTV operátoři se stále zuby nehty drží drátů, vývoj ale směřuje k mobilnímu příjmu televize. Nemusí to být nutně hlavní způsob sledování televizního vysílání, ale nesmí chybět.

Iveta Bartošová a ČT: promarněná šance ukázat, co je služba veřejnosti

Kavčí hory se v přístupu k tragickému skonu známé zpěvačky ničím neodlišily od komerčních televizí. Kdo jiný než ČT by měl vznést otázku neetického chování českého bulváru?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+