Ušetřete
Více

Články v rubrice Glosa

Cesty domů – smutek nad úpadkem kumštu

Na seriál Cesty domů se prý na Primě dívají pouze důchodci. Je to celkem pochopitelné, protože důchodci, zvláště ti vyššího věku, často zapomínají.

Cesta ven…?

ČT 2 v sobotu v hlavním vysílacím čase nasadila jeden z nejrasističtějších protiromských filmů, jaký jsem kdy v životě viděl.

Znamení koně II: Jak tu situaci v tvorbě ČT řešit?

Chtěl bych být pozitivní, protože mě trápí to, že většinou píšu samá negativa. Jestliže má někdo psát kritiky a recenze, často mu nic jiného nezbývá. Budu tedy konstruktivní a objektivní.

Reportérka: Zlý sen o “pinďourech” v ČT

V posledních dosti letech v Čechách prakticky neexistuje funkce dramaturga. A když už se tak někdo podepíše, dělá to často jako přidruženou činnost k něčemu jinému, např. k tomu, že je kreativním producentem. Je to veliká škoda.

Všechny její lásky

Někdy mám pocit, že většina seriálů ve všech televizích je úplně stejná. Zvláště těch tzv. vztahových. Prostě, musí tam být lásky, nevěry, lehké vydírání, někoho vyhodí z práce, protože je třeba na její místo dosadit šéfovu milenku, sousedské spory…

“Střízlivý nás nedostanou”

Jedna z nejhloupějších vět, kterou před rokem 1989 do zhloupnutí opakovali komunističtí vedoucí pracovníci nakladatelství, televize, rozhlasu, FSB, uměleckého školství… zněla: “Důležitá není forma, ale obsah”.

Konečně kvalitní série v České televizi!

Již jsem měl neblahý pocit, že snad nikdy nebudu s čistým svědomím moct napsat vysloveně kladnou recenzi na některý seriál v ČT. Mýlil jsem se. Třídílná série “Případ pro exorcistu” je pravým opakem obvyklé tvorby ve všech našich televizích.

Motání se v kruhu České televize

Česká televize připravila pro své poplatníky zase další zklamání. Zase přestřelila – především ve zpracování. Mnohý divák se jistě těšil, je to vidět i na sledovanosti prvního dílu Vražd v kruhu.

“Mušketýr bez bázně a hany”

Na Nový rok vysílala ČT 2 v hlavním vysílacím čase dokumentární film Andrey Sedláčkové “Život podle Václava Havla”. Děkuji.

Princezna a písař: Neobratná evokace starých pohádek

Na Štědrý večer odvysílala ČT 1 svou novou, ne příliš výrobně drahou, pohádku. Tedy, je pravda, že počet komparzistů oproti jiným podobným dílům vzrostl, že se jezdilo na koních a šermovalo se.

Metrouši v Benátkách

Seriál Svatby v Benátkách skončil. Ale připravuje se další série. I proto je snad vhodné se k němu vyjádřit. I proto, že tento cyklus vzbuzuje řadu reakcí, u čtenářů DigiZone.cz negativních, u diváků Primy většinou pozitivních.

“Prosím, odsemenit.” Pohodička v ČT

Václav Kopta je zvláštní, talentovaný komik. Jeho komika spočívá především v jisté rozpačitosti, legrační naivitě… V Kanclu je za nabubřelého suveréna. Role, která mu absolutně nesedí.

Slavičí cenzura?

Česká televize se v poslední době proslavila svými cenzurními zákroky do prezidentských vystoupení. Minulý víkend jí ale zdatně sekundovala Nova při vyhlašování Českých slavíků.

Hercule Poirot: Hodiny tikají v ČT

Po sledování čtyř seriálů z dílen českých televizí jsem se rozhodl si oddechnout a konečně se podívat na něco, co je skutečně natočeno naprosto profesionálně a čemu se – zdánlivě – nedá nic vytknout.

Život a doba soudce A. K.: Český Herkules

Soudcům se seriál může líbit, hlavní hrdina je sice nešťastný a věčně pochybující, je však také „cool“ a to ve všech směrech. Běžný divák však nabude falešnou představu o fungování justice.

Mráz nad Ludvíkem ve Stopách života: aneb smrt všechno vyřeší

Barrandovský seriál Stopy života je naprosto jiný než všechny seriály, které v našich televizích v současné době běží. To se tedy opravdu musí uznat.

Co se děje?… Nic se neděje? Aneb Doktoři z Počátků

Už za socialismu jsme si vždycky s přáteli říkali, že nic tak hrozného, jako je právě běžící seriál ČST, už natočeno být nemůže. Že bude jenom líp. A bum, objevila se další hrůza jako třeba Chlapci a chlapi.

Vinaři? Poctivé řemeslo s láskou

Dívám se s velikou nedůvěrou na současnou českou televizní tvorbu. Většinou se vyznačuje obrovským nedostatkem prakticky všeho. Vinaři jsou ale výjimka.

Skomírající dabingová revoluce

Herci, pracující v dabingu, tedy někteří z nich, dospěli před časem k názoru, že dostávají za svou práci málo peněz, a proto vstoupili pod agenturu Manpower, která jim slíbila vybojovat vyšší honoráře a pravidelné platby každý měsíc

Neviditelný humor seriálu Neviditelní

“Já tomu nerozumím. Jeden večer je ten pan Bartoška takový rozumný soudce a druhý večer působí jako kašpar,” řekla mi jedna stará paní. To však není jediný problém “vodnického” seriálu ČT.

Je nám spolu dobře: takové domácí video z Číny na ČT

Režisér Alexandr Dlouhý si natočil osmdesátiminutový dokumentární film pro své potěšení a pro Českou televizi. Vlastně by se dalo říct, že si natočil takové home video.

Chudák Rey asi neměl moc prima večer

Na Nově zřejmě létaly hodně tučné pokuty kvůli chybné pozvánce na hlavní večerní film Primy, která zazněla na konci pátečních Televizních novin

Lze vůbec porovnávat výkon YouTube s televizemi? Aneb jak Google šlápl do…

Pokus o průnik mezi televizní inzerenty se českému Googlu příliš nevydařil. Proti nesprávné interpretaci dat se ozvala i agentura, která pro něj připravovala průzkum trhu.

Češi už jsou HD ready, jenže je dožene DVB-T2 a Ultra HD

Těsná nadpoloviční většina českých domácností už je vybavena televizory s HD rozlišením. Blíží se doba, kdy se standardní rozlišení obrazu stane zbytečným.

Pečené peklo

Pokud Česká televize skutečně považuje Pečeného sněhuláka za „něco jako Českou sodu“, patrně ztratila poslední zbytky soudnosti. A taky paměť.

Nejsem žena a nesleduji vztahové seriály. Mám vyhodit televizi oknem?

Hlavní kanály hlavních televizních hráčů v Česku nepokrytě sází na seriálovou tvorbu. Zaplnit jimi většinu večerů v týdnu je ale příliš monotónní programing.

Podzimní identy televize Prima: Na první dobrou?

Na první dobrou jsou nové sezónní identy TV Prima sice čisté, ale o ničem. Pomocí: je PRIMA být “něco” se Prima komunikovala před víc než deseti lety. Je to krok zpátky. Vizuálně, nápaditostí, grafickým systémem, vším.

Active TV ukázala, jak se dotknout absolutního dna. Teď je z ní torzo

Vysílání této televize se v posledních týdnech omezilo povětšinou pouze na opakující se výzvy volání na konkrétní ezoterickou linku. Objevila se dokonce spekulace, že má brzo skončit.

Absence Premier League je zejména těžkou ránou pro UPC

Vysvětlit nahněvaným klientům, že absence vysílacích práv na dané stanici není chybou operátora, bude nadlidský úkol a může vést bez pochyby k dalšímu úbytku zákaznické základny.

Jim to neposílejte, dělají si legraci z Kačenky

Server DigiZone.cz se dostal na černou listinu TV Barrandov a nesmí dostávat oficiální tiskové zprávy ani programové plány této televize. Málo adorujeme Kateřinu Brožovou?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+