Více

Články v rubrice Glosa

Popelka? Bond girl od moje babička

Úkol pro dámy je obléknout se tentokrát jako Bond girl, která jde ve Švýcarsku, v horách, na hotelovou párty s Bondem u příležitosti jeho narozenin.

Matrix AB: prostě nic nového pod sluncem

Pan Klusák umí skvěle točit kuchařské pořady. Ano, šéfe! v jeho režii je báječný cyklus. Mnohem horší, vlastně úplně špatné je, když se pouští do dokumentárních filmů s levicově politickým a sociálním podtextem.

Česko Slovensko má talent: prostě neuvěřitelná, neskutečná show

Myslím, že každý divák podobných primáckých „senzací“ musel být v sobotu, v hlavním vysílacím čase, dojatý až k slzám, rozesmátý jako blázen, nadšený „stoupající“ úrovní svých oblíbenců.

Zakázané uvolnění: příště Nedělní chvilka poezie?

Televize Nova se začíná evidentně vracet k typům pořadů „populárním“ za socialismu v Československé televizi (dodnes ještě někdy vysílaným), jako je záznam divadelního představení.

StarDance: kultivovaná, milá zábava, ale…

Porota hodnotí z odborného hlediska, diváci spíše z hlediska sympatií. Diváci zvrátí rozhodnutí poroty. Tudíž, není ta porota zbytečná?

Superstar: čekání na Godota

Již dosti let nás provází velká show na Nově, zvaná Superstar. Tváří se velkolepě. Je dotvořena všemožnými světelnými efekty, projekcemi, k soutěžícím se přidávají tanečníci, odehrává se to ve velkém prostoru před mnoha diváky, často z „táborů“ soutěžících… Je to prostě tzv. Paráda.

Kuchtíci a kuchtičky v pořadu Prostřeno: nejhorší a nejblbější soutěž všech dob

Ten podtitulek jsem tentokrát nevymyslel já, ale našel jsem ho na YouTube, když jsem se díval na starší díly. Nicméně jsem na vážkách a asi bych s ním souhlasil. I když, on si jeden z produkce našich televizí nevybere.

Místo zločinu Plzeň: Kapka krve. Taková skoro socialistická detektivka s odérem sexu

Místopředseda RRTV Martin Bezouška oblažil diváky ČT novým detektivním seriálem. V režii zkušeného a velmi schopného režiséra Jana Hřebejka, kterému je už – zdá se – všechno jedno.

Emzák Prokeš: Ano, trenére, kvůli čemu tu vlastně jste?

Nejrozumnější by bylo rozejít se s Franzem Strakou pro něj obvyklým způsobem. Prostě ho vyhodit. Protože tohle není fotbalová obdoba Ano, šéfe! ani náhodou.

Bezdružice: bezkonkurenčně „nejlepší“ seriál v českých televizích

Každý normální divák se u tohohle seriálu prostě uválí smíchy. Je to seriál pro každého diváka, který se rád zasměje při inteligentním humoru. V tomhle seriálu si každý divák najde to svoje, a dokonce se i poučí.

Kopie kopie kopie… Suchánek je možná bojové morče

Pořad La Parta je kopií pořadu Partička, která je kopií pořadu Whose Line Is It Anyway? (Kdo má vlastně teď mluvit?)

Atentát – jasnovidný seriál

Je pozoruhodné, jak často se v některých seriálech z české produkce objevují postavy se schopnostmi mimo lidské chápání.

Gondíci s.r.o.? No nazdar, řekla moje žena

Na závadu je, že všechny tyhle reportáže působí tak trochu jako propagační filmy na jednotlivé výrobky. Jakoby výrobci lecčehos za své uplatnění v pořadu platili kvůli své reklamě.

MasterChef Česko? Mimořádně nudná, fádní a špatně natočená kuchařská soutěžní show

Vlastně to není show. Protože je to otrava. I když show může být také otrava. Proč by Nova nemohla vysílat otravné pořady? Jak vidno, daří se jí to.

Říkat pravdu? Ano, šéfe

Nemám rád pořady a filmy, v nichž se mluví zbytečně sprostě. Takže když někdo používá v televizi věty typu “Z tohodle mi bude svítit hovno”, tak mi to poněkud vadí.

Taxi, taxi, taxi: fantastická zábava na TV Barrandov

Barrandovská televize přišla s něčím úplně novým a nečekaným. Ve skvělé dramaturgii byl vytvořen úžasný, novátorský, zábavně-soutěžní pořad…

Čtvrtníček je zpátky v plné síle, Zeman je pro něj jednoduchý cíl

V poslední době se objevují nové internetové televize jako houby po dešti. Některé jsou zajímavé a zábavné, jiné nudné a vulgární.

Rudyho má každý rád: steaky vod Němýho zvítězí nad lží a nenávistí

U některých zahraničních sitcomů vysílaných u nás člověk dlouho přemýšlí, čemu se to tam ti lidé smějí. Bez ohledu na to, že smíchy jsou nasazené uměle.

Leoš půjde do kriminálu za tenhle výkon, jak říká Hezucký

Srovnání s pořady Krause, Šípa, ba ani Cibulky nesnese nová Show Leoše Mareše, která v pondělí odstartovala na Primě, ani náhodou

Labyrint? Větší žvanírna než Pitaval, a to je co říct

Tak, co tohle všechno může znamenat? ptá se Miroslav Donutil v jedné scéně prvního dílu.

Doktor Martin: skvělý seriál v České televizi

Když se vezme anglický vzor, přidá se k němu scénárista Štefan Titka, režisér Petr Zahrádka a herec Miroslav Donutil, může se stát i malý zázrak.

Už je to uděláno, už je to hotovo

Stane se z televize Barrandov hlásná trouba největší šanghajské společnosti, která si může brousit zuby na České aerolinie a další velké české firmy?

Seriál Přístav? Vypněte mozek a nechte se uspat

Pod námětem seriálu jsou podepsány Lucie Konečná a Magdalena Turnovská, někdejší scénáristky Ordinace v růžové zahradě a Svateb v Benátkách.

Tchyně: jak zaujmout nepovedeným pořadem… To nejde!

Dosud jsem tu psal o pořadech kvalitních, průměrných a vysloveně špatných. Barrandovský pořad Tchyně je úplně jiného kalibru. To je pořad, který se absolutně nepovedl.

Vylomeniny: humor omezených možností

Pravděpodobně každá televize se pokusí jednou za čas vyrobit formát skryté kamery…

Co by bylo… kdyby nebyl Babiš

Je možné, že by bylo víc spokojených lidí, diváků, spotřebitelů i daňových poplatníků

Sígři ve výslužbě aneb jak nudit diváka

Když jsem před mnoha lety režíroval v TV Nova několik dílů cyklu Ptákoviny, pochopil jsem, že je hodně pravdy na tom, co říkal pan režisér Podskalský. Tedy, že dělat legraci je vlastně strašně těžká a smutná práce.

Exkluziv Kateřiny Brožové: Ježiš, to je ale krásný pořad!

Kateřina Brožová je jedna z nejkrásnějších českých hereček. Ve svém věku je možná nejkrásnější ze všech. Někteří lidé se ji bojí obsazovat do závažnějších rolí, protože je na ně moc krásná. Něco v tomto smyslu říkala v jednom rozhovoru.

S kuchařem kolem světa: někdy to je opravdu nechutné

Grilovaný chameleon prý chutná skvěle, je to o moc lepší kuře. Možná, že by pan Babiš měl zauvažovat o velkochovu chameleonů.

Tři mušketýři: vzít na ně rákosku, tedy na tvůrce

Paní Spáčilová napsala vtipně a celkem trefně, že seriál Tři mušketýři je britskou pomstou Francii.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete