Více

Články v rubrice Glosa

Prima na tom není zase tak špatně

Meziroční pokles reklamních výnosů o 17 procent za druhé čtvrtletí vlastně není tak hrozné číslo, když si uvědomíme, že loni touto dobou mířila tařka veškerá televizí reklama v zemi právě na Primu

Pár poznámek k poplašné zprávě Hospodářských novin o DVB-T2

Aneb proč by neměly miliony českých domácností propadat panice a o čem autoři úterního otvíráku Hospodářských novin nemají ani páru

My, co nejsme ve Varech

Pomalu je in jít proti proudu a začátkem července NEJET na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů

Bude na Fandovi čemu fandit?

Stejná otázka platí i pro Novu Sport. Aktuálně vysílaný Wimbledon jim zvyšuje sledovanost, ale jde o poslední ročník, pro který měla Nova nakoupena práva. A tento týden přišla o domácí fotbal.

Proč si Petr Dvořák nezaslouží roční odměnu 2,3 milionu korun v plné výši?

Na rozdíl od radního Vratislava Dostála bych neargumentoval rovností příjmů a nesouměřitelností všech zaměstnanců ČT, ale kvalitou nabízené veřejné služby

Konec rozhazování, televizní léto v Česku bude tradičně nudné – reprízové

Česká televize i Nova se po loňském pokusu zrušit „slabou sezónu“ uchylují k osvědčenému vymetání archivů, jediným statečným je Prima s premiérovými Svatbami v Benátkách.

Český dabing v ohrožení…?

Opravdu jsou to dabingová studia, kdo ohrožuje kvalitu českého dabingu a chce se zbavit osvědčených dabérů z řad známých českých herců?

Kolikrát budou ještě diváci ochotni kvůli novému multiplexu otáčet antény?

Nejdřív to byl multiplex 4, potom Regionální síť 7. Pak několik menších lokálních multiplexů a teď přichází Regionální síť 8. Vyrostou na českých střechách složité anténní systémy?

DVB-T2: zatím se zdá, že vítězí myšlenka „času dost“

Česká televize nechce vypínat DVB-T dříve než za deset let, zároveň ale říká, že náklady na souběžné vysílání v DVB-T a DVB-T2 budou „ztracené peníze“

Opravdu není Nova na prodej?

Není nic jednoduššího, než ovládnout, zkonsolidovat a se ziskem prodat televizní skupinu ještě předtím, než její výkony začnou nezadržitelně klesat. S Novou to už dříve provedla PPF.

Tak dlouho jsme čekali na Horizon od UPC, až přišla O2TV Go!

Kabeloví a IPTV operátoři se stále zuby nehty drží drátů, vývoj ale směřuje k mobilnímu příjmu televize. Nemusí to být nutně hlavní způsob sledování televizního vysílání, ale nesmí chybět.

Iveta Bartošová a ČT: promarněná šance ukázat, co je služba veřejnosti

Kavčí hory se v přístupu k tragickému skonu známé zpěvačky ničím neodlišily od komerčních televizí. Kdo jiný než ČT by měl vznést otázku neetického chování českého bulváru?

Prima čísla z peoplemetrů

Věděli jste, že skupina Prima dosahuje více než třicetiprocentního podílu v „novácké“ cílové skupině diváků od 15 do 54 let? Stačí se podívat do kvartálních hospodářských výsledků švédské MTG.

Těžké konce měsíců na planetě Nova

Proces propouštění v nejsilnější televizní skupině v Česku nekončí, nový management odchody dávkuje, aby nemusel řešit hromadné propouštění s Úřadem práce

Česká televize zdvojnásobila zisk ze sponzoringu. Halelujá!

Místo plánovaných 100 milionů korun loni Kavčí hory inkasovaly za sponzorské vzkazy více než 200 milionů. Za ty, co na ČT 1 zastupují zakázanou reklamu.

Volejte Kateřině Brožové

Jediný člověk, kterého nelze z televize Barrandov odvolat, by si zasloužil nějakou exekutivní funkci. Alespoň by si na něm už žádný z generálních ředitelů nevylámal zuby.

Smázne LTE divákům v Praze multiplex 3?

Pouhý měsíc zbývá do spuštění prvních základových stanic LTE v české metropoli, které využijí pásmo 800 MHz a mohou narušit digitální televizní vysílání na kanálech 59 a 60

Alles gute, zůstaňte s námi!

Televizní zpravodajství se dostává do křeče, používá stále více grafických a technologických efektů, a na skutečné zprávy zbývá méně a méně času. Z moderátorů se stávají výkonní roboti.

Andruško, Železný, Konrád… Kdopak nám tam ještě zbývá?

Za poslední půlrok se vyměnili ředitelé tří ze čtyř největších televizí v zemi. A ani Petr Dvořák nemá po loňských předčasných parlamentních volbách křeslo šéfa České televize jisté.

Konec Animáčka a jedna velká nepravda Vladimíra Železného

Televize Barrandov definitivně likviduje pásmo dětských pořadů, díky němuž byla svého času nejsledovanějším programem u nejmladších diváků

Události, komentáře: od unikátní relace k řadovému diskusnímu pořadu ČT 24

Jakub Železný byl „vykopnut“ nahoru do Událostí, Daniela Drtinová odsunuta do podvečera a Martin Veselovský odchází. Rozprášením unikátního týmu ztrácí Události, komentáře svoje výsadní postavení.

Český lev: patetická nuda, která měla do Oscarů daleko

Filmové ceny potřebovaly změnu jako sůl, ale obrat z alternativní akce ke snobskému Rudolfinu nedopadl zrovna nejlépe. Marek Eben předvedl koženou veřejnoprávní nudu.

Nova měla ukrutné štěstí, že se zbavila exkluzivních práv k olympijskému ho­keji

Pokud to tak půjde dál, česká reprezentace se neprobojuje ani do čtvrtfinále. Nova by pak na olympijském hokeji prodělala kalhoty.

Komedie jménem volba Rady České televize a Rady Českého rozhlasu

Půl roku po předčasných parlamentních volbách bude nová sněmovna opět vybírat mezi rádoby zahrádkáři, sportovci, historiky a umělci v politických dresech

Ukazuje se, že inzertní televizi vnímají diváci jako reklamní letáky ve schránce. Obtěžuje

Nečekaný konec InzertTV, televize, o jejíž existenci řada diváků ani netušila, dopředu varuje všechny provozovatele podobných projektů: tudy cesta nevede

Věra 68 – tak trochu opožděná recenze na tak trochu uplakaný film. A zapomínání

Režisérka Olga Sommerová natočila film o životním osudu jedné z našich nejslavnějších sportovkyň – Věry Čáslavské. Jenže to je spíš fraška.

Pět let Barrandova: od pokusu o alternativu k obyčejné komerční televizi

Dnes to vypadá jako čiré šílenství, ale televize Barrandov startovala v tu nejméně vhodnou dobu: přímo do začínající ekonomické krize. Vlastně je zázrak, že přežila.

Babiš koupí Novu a bude kontrolovat i Českou televizi?

Pokud předseda hnutí ANO 2011 a budoucí ministr financí skutečně získá televizi Nova, bude to znamenat největší narušení televizního trhu od konce duopolu Nova – Prima

ČT – televize pro sklerotiky? Úvaha o smyslu kreativních producentů v ČT

Stále dokola někde čteme nebo odkudsi posloucháme vyjádření vedoucích pracovníků České televize, jak se program veřejnoprávního média zlepšuje…

Televizní oslava: nevábný pohled do útrob České televize

Film složený z příspěvků – jakýchsi – řekněme – reportáží studentů FAMU vznikl v souvislosti s šedesátým výročím vzniku České televize. Moc oslavně ale nevypadá.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+