Více

Články v rubrice DVB-T2

Prémiový obsah

DVB-T2 u našich sousedů: jaké mají plány s novou generací zemské digitální televize?

Český trh čeká na vyjádření vlády a další postup telekomunikačního úřadu. Jaká je situace v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku?

Veřejnoprávní televize ARD chce přejít na DVB-T2 rychleji, plánuje kódování HEVC

Pro standard DVB-T2 se v Německu minulý měsíc vyjádřila kladně i nejsilnější komerční skupina RTL, zároveň tím vyjádřila podporu celému zemskému vysílání.

Pár poznámek k poplašné zprávě Hospodářských novin o DVB-T2

Aneb proč by neměly miliony českých domácností propadat panice a o čem autoři úterního otvíráku Hospodářských novin nemají ani páru

Mnichov čekají stejně jako Prahu testy technologie DVB-T2 ve formátu HEVC

Zájemci o experimenty s formátem HEVC, mimo jiné se označuje jako H.265, mají prozatím smůlu. Televizory, které by je byly schopné bez problémů zobrazit, zatím na trhu chybí.

Prahu čeká noční výluka televizí i rádií, od půlnoci nepůjde vysílač Žižkov

Vysílání z dalšího pražského vysílače Českých Radiokomunikací na Cukráku bude zachováno. Ostatních sítí dalších operátorů se plánovaná noční výluka nedotkne.
Prémiový obsah

Jaký kompresní standard použije Česko u budoucího vysílání Ultra HD v DVB-T2?

V úvahu připadají dvě varianty: H.264/AVC a H.265/HEVC. Pro první mluví široké uplatnění již nyní (obsahují ho přijímače DVB-T2 na trhu), druhý umožní lépe využít datový tok

Zavádění formátu Ultra HD by mohlo trvat pět let, předpokládají odborníci z Česka

Zástupci Českých Radiokomunikací a České televize očekávají, že nové kódování H.265/HEVC se bude neustále vylepšovat. Do DVB-T2 multiplexu by se tak mohly vejít až tři UHD kanály.

České Radiokomunikace začaly v DVB-T2 experimentu testovat kódování HEVC

Firma pozvala tento týden vybrané novináře do prostor restaurace Aureole, aby jim představila plány a vize s touto technologií. Neformální akce se zúčastní i naše redakce.

Německá RTL plánuje za dva roky přejít na standard DVB-T2, sází na vysílání v HD

„Plánované zavedení HD vysílání ve standardu DVB-T2 otevírá budoucí perspektivu této technologii,“ uvedl dnes mimo jiné šéf distribuce mediální skupiny RTL Deutschland Andre Prahl.

ČTÚ připravuje pro vládu dokument související s přechodem na technologii DVB-T2

UVNITŘ DOKUMENT – V návrhu Strategie správy spektra se telekomunikační regulátor zmiňuje také o technologii DAB, tedy digitálním rozhlasovém vysílání.

Rakousku vyprší v roce 2016 licence pro stávající DVB-T multiplexy, přijde DVB-T2

Terestrická platforma je v současné době v Rakousku zastoupena nejméně. U našich jižních sousedů ji využívá pouze okolo 6 % obyvatelstva. S 54 % vede satelit, 40 % preferuje kabel a IPTV.

Radiokomunikace začaly v DVB-T2 experimentu testovat 4K materiály EBU

Testy Ultra HD zabírají téměř celou kapacitu multiplexu. Situace se změní po přechodu experimentálního kanálu z formátu H.264/AVC do H.265/HEVC.

Pavel Hanuš: ČT nedoporučuje vypínat DVB-T dříve než v roce 2024

Vysílání ve standardu DVB-T2 by mělo začít co nejdříve, televize musí být připraveny na dlouhý souběh obou standardů, řekl šéf projektové kanceláře ČT na konferenci Digimedia 2014

V pražském DVB-T2 experimentu skončily všechny televizní kanály

Datový tok testu ve formátu Ultra HD se pohybuje nad 30 Megabity za sekundu. Jeho velikost by se měla výrazně snížit po plánovaném nasazení technologie H.265/HEVC.

Testy České televize ve formátu Ultra HD proběhnou pravděpodobně na podzim

„V tuto chvíli nejsou na trhu všechny komponenty, abychom poskládali celý odbavovací řetězec, takže to testujeme pouze interně,“ uvedl pro DigiZone.cz šéf techniky ČT Ivo Ferkl.

Představenstvo Radiokomunikací posílí manažer se zkušenostmi z RTL i Canal+

Patrick Jean Victor Tillieux je zkušeným odborníkem na mezinárodní úrovni v oblasti televizního a rozhlasového vysílání. Řadu zkušeností získal v celosvětově známých televizních stanicích.
Prémiový obsah

Zavádění DVB-T2 v Česku: příští týden se konečně hnou ledy

Podaří se dohodnout základní principy zavádění nového standardu pozemního digitálního televizního vysílání? Hodně na tom závisí budoucnost terestrické televizní platformy u nás.

Omezením spektra by bylo ohroženo podle Radiokomunikací přes 55 % obyvatel ČR

Operátor doporučuje začít vysílat ve standardu H.265/HEVC. „Budeme se moci postavit před diváky a říci jim, že máte to nejnovější, co je na trhu,“ uvedl Marcel Procházka.

Sdělovací technika bude po čtyřech letech pořádat opět Milníky digitální TV

Na akci mají vystoupit nejznámější tváře svázané s digitálním vysíláním v Česku, a to nejen zástupci operátorů, ale také provozovatelé televizních stanic a techničtí ředitelé.

České Radiokomunikace představily vizi budoucnosti pozemního vysílání

UVNITŘ PREZENTACE – Aktuální online zpravodajství serveru DigiZone.cz z tiskové konference Českých Radiokomunikací k firemní strategii pro následující dva roky, jíž se účastní nejvyšší vedení.
Prémiový obsah

Petr Formánek: Druhá digitální dividenda? Česko by přišlo o 105 televizních vysílačů!

„Rádi bychom vysílali i po roce 2017, kdy nám končí kmitočtové příděly,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz jednatel operátora pražské Regionální sítě 4, společnosti Prague Digital TV
Prémiový obsah

Pavel Dvořák: O osudu terestrické televizní platformy u nás musí rozhodnout politici

„Návrh Strategie správy spektra je špatný, upozorňoval jsem na to už při jeho vzniku,“ říká radní a bývalý dlouholetý předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ)
Prémiový obsah

České Radiokomunikace i Radim Pařízek odmítají představy ČTÚ o omezování DVB-T v Česku

Před přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 není možné opouštět další vysílací kanály, shodují se České Radiokomunikace s Radimem Pařízkem i provozovateli regionálních sítí

V Praze opět ožil test technologie DVB-T2, počítá i se šířením signálu Ultra HD

UVNITŘ FOTO – Zkušební multiplex obsahuje v současné době stejný obsah jako v minulosti. 4K materiály, které se tu objeví v budoucnu, dodají Česká a Slovenská televize a EBU.
Prémiový obsah

Druhá digitální dividenda ještě neproběhla a už se uvažuje o třetí: pro kanály 42 až 48

Podle prvních spekulací by tato část vysílacího spektra připadla mobilním hybridním službám. Znamenalo by to faktickou likvidaci současných multiplexů DVB-T.

Obsah pro další testy DVB-T2 v Praze dodají Česká a Slovenská televize

České Radiokomunikace získaly v uplynulých dnech povolení od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) v experimentálním šíření signálu DVB-T2 na kanálu 50 pokračovat.

Marcel Procházka v Radiokomunikacích povýšil, bude ředitelem pro regulaci

Procházka je podle generálního ředitele operátora Michala Čupy dostatečnou zárukou k tom, že změny na poli vysílacích služeb, které v budoucnu proběhnou, budou veřejností přijaty kladně.

Experiment DVB-T2 v Praze skončil, Radiokomunikace v něm chtějí pokračovat

V další fázi experimentu DVB-T2 by operátor rád vyzkoušel možnost šíření programů v rozlišení 4K, formát Ultra HD, a otestoval si tak i nový standard kódování H265/HEVC.

České Radiokomunikace testují v pražském DVB-T2 experimentu dvojí kódování

Do konce testovacího vysílání ve standardu DVB-T2 by firma ještě ráda zaexperimentovala s OTT službami, tedy například možností sledování on-line archivů a podobně.

České Radiokomunikace pořádají konferenci o DVB-T2, Radim Pařízek spamuje média

Za pouhou hodinu stačila PR agentura najatá Pařízkovou společností Digital Broadcasting rozeslat šest tiskových zpráv o spuštění nových vysílačů multiplexu 4

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+