Více

Články v rubrice DVB-T2

Ultra HD televizory Sony pro rok 2016 přicházejí do Evropy

UVNITŘ GALERIE – Novinky postavené kolem Android TV představují pět produktových řad s celkem deseti modely. Některé už nyní zvládají HDR.

Erika Luzsicza: Přechod na DVB-T2 by mohl způsobit posílení placených platforem

Přechod na nový standard pozemního vysílání bude pro české diváky znamenat koupi nové televize nebo set-top boxu. Podle Eriky Luzsiczi ze společnosti Axocom ale bude pro některé diváky lákavější přejít na kabelové nebo satelitní vysílání.

Strategie pro DVB-T2 schválena a oficiální vysvětlení kauzy „Technik na Nově“

TÝDENNÍ REVIZE – Doposud poklidnou první polovinu prázdnin narušilo napínavější projednávání budoucího DVB-T2 a technik, který si „zahrál“ ve filmu Pompeje.

Petr Dvořák, ČT: Díky DVB-T2 budeme moci v HD uvést i ČT 24, ČT :D a ČT art

Česká televize je prý připravena podílet se na druhé vlně digitalizace a vítá schválení strategie pro DVB-T2 Vládou ČR.

DVB-T2: nutnost, která sice divákům nic nepřinese, ale dává smysl

Hádky kolem DVB-T2/HEVC končí. Vláda ve středu schválila finální strategii přechodu, a tak se nyní mohou polemiky posunout na další úroveň.

Přechod na DVB-T2 bude stát kolem jedné miliardy korun, hotovo by mělo být do konce roku 2022

Na včerejším zasedání schválila vláda Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání. Přechod na DVB-T2 bude zahájen během několika měsíců.

Ferguson Ariva 4K Combo: pozemní, kabelový i satelitní přijímač v jednom a levně

Máte „hloupou televizi“, která se nepyšní názvem Smart TV? Nevadí, protože tento přijímač vám ji z ní udělá.

Na druhý pokus vláda projednala Strategii DVB-T2. A schválila ji

AKTUALIZOVÁNO: V naší dnešní anketě je momentálně výsledek jednoznačný. Drtivá většina z nás (80 %) si tipla, že vláda finální dokument na svém dnešním zasedání neprojedná. Spletli jsme se.

Dnes očekáváme projednání či neprojednání Strategie vládou. Tipněte si…

AKTUALIZOVÁNO – Nabízíme výtah z dosavadního dění kolem Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání v DVB-T2 v našich zprávách.
Prémiový obsah

Strategie přechodu na DVB-T2 názorově rozděluje ministerstva, vláda má dnes druhý pokus

Kvůli rozdílným postojům ministerstva kultury se musí rozfázovat novelizace zákona o elektronických komunikacích, která bude pro zavádění DVB-T2 klíčová.
Prémiový obsah

Michal Šuran: přechod na DVB-T2 děláme citlivě, v Ultra HD zkusíme už LOH 2016

Pozemní placená platforma Plustelka přechází na nový standard. Zeptali jsme se proto, jak přechod probíhá a co dalšího společnost Towercom pro své zákazníky chystá.

Pravidelná recenze prozkoumá příští týden Ferguson Ariva 4K Combo

Máte „hloupou televizi“, která se nepyšní názvem Smart TV? Nevadí, protože tento přijímač vám ji z ní udělá.

Vláda odložila strategii přechodu na DVB-T2, Skylink vypnul frekvenci 12 525 a O2 Sport oslavil první narozeniny

TÝDENNÍ REVIZE – Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání by měla vláda projednat ve středu 20. července. Operátor Skylink definitivně vypnul frekvenci 12 525, na které vysílaly kanály České televize, hlavní Prima a Noe TV.

Potvrzeno. Strategie DVB-T2/HEVC bude na programu předposlední schůze před vládními prázdninami

Vláda na pondělním zasedání nestihla z časových důvodů projednat strategii budoucího televizního vysílání v DVB-T2. Přijde na řadu příští středu.

Vláda strategii budoucího TV vysílání v DVB-T2 nestihla projednat

Jak jsme vás už informovali, budoucí zemské televizní vysílání bylo na pořadu dnešní schůze vlády. Ta na tiskové konferenci sdělila, že projednávání bylo odloženo stejně, jako některé další body.

Jak jsou velké internetové obchody připraveny na vysílání v DVB-T2/HEVC?

Podívejme se, jak se s nastupujícím novým vysílacím standardem vypořádávají a zda už nabízejí snadný výpis kompatibilního zboží, tedy televizorů a set-top boxů.

Karlovarské premiéry, Strategie DVB-T2/HEVC a Popelka jménem Universal Channel

TÝDENNÍ REVIZE – Tento týden vládla především Strategie rozvoje zemského digitálního TV vysílání, likvidace Universal Channel a karlovarské premiéry.
Prémiový obsah

DVB-T2 v Česku odstartuje do konce října, státní podporu má posvětit Evropská komise

UVNITŘ DOKUMENT – Vláda v pondělí projedná finální verzi Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání. Co obsahuje dokument, na jehož základě Česko přejde na televizní vysílání ve standardu DVB-T2?

Vláda má Strategii budoucího TV vysílání v DVB-T2 na pořadu pondělního jednání

Jak jsme vás už informovali, Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání byla minulý týden předložena vládě. Nyní je už zřejmé, že se na pořad jednání dostane hned toto pondělí.

Ferguson Ariva T265: nový pozemní přijímač DVB-T2/HEVC (H.265)

Na veletrhu CeBIT 2016 byly v polovině března na stánku polského Fergusonu představeny nové terestrické i satelitní přijímače. Ty se dnes postupně dostávají na trh v Evropě.

Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání předložena vládě

Na náš dotaz tiskový odbor Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) potvrdil, že Strategie budoucího TV vysílání v DVB-T2 odešla na vládu ČR včas.

Středeční test se zaměří na nový pozemní přijímač Ariva T265 pro DVB-T2/HEVC

Na veletrhu CeBIT 2016 byly v polovině března na stánku polského Fergusonu představeny nové pozemní i satelitní přijímače. Ty se dnes postupně dostávají na trh.

Kasa.cz: prodej TV s DVB-T2/HEVC, oficiální vyjádření

Společnost zaslala své vyjádření k akci zpětný bonus za nákup konkrétních typů TV s tunerem T2/HEVC. Na to, že zde uvedené přístroje nejsou kompatibilní s budoucím vysíláním, jsme upozornili v pondělí.

Zítra začne slovenská Plustelka vysílat v DVB-T2. První bude Banská Bystrica

Jak jsme vás už před časem informovali, včetně podrobností o kodeku, Slováci se dočkají DVB-T2 před námi. A pak kdo je brzda…

Chcete televizor s DVB-T2/HEVC? Pozor na nákup na Kasa.cz

AKTUALIZOVÁNO – Na webových stránkách tohoto prodejce už nějaký čas běží akce na TV Panasonic, které mají zvládat budoucí vysílání s kodekem H.265/HEVC. Bohužel ani jeden z uváděných přístrojů ho neumí.

Deklarace kompatibility s budoucím DVB-T2? Žádný výrobce TV se nepřidá

Společnost LG Electronics deklarovala kompatibilitu svých televizorů s budoucím vysíláním DVB-T2/HEVC. Zeptali jsme se proto dalších výrobců, jak to vidí oni.

Nova v terestrickém vysílání nevidí budoucnost, Markíza si vyžádala předběžné opatření

TÝDENNÍ REVIZE – Proti jakému operátorovi je ale namířeno, není stále jasné. Ví se pouze, že jde o operátora kabelového se sídlem v Brně či okolí.
Prémiový obsah

TV Nova a její postoj k DVB-T2: v čem se generální ředitel Christoph Mainusch mýlí?

Nejvyšší šéf Novy nespatřuje v terestrickém televizním vysílání budoucnost a požaduje, aby diváci platili za možnost jakéhokoli typu příjmu programů skupiny Nova. Je to rozumné?

Chytré televize, hloupý stát. Kdo myslíte, že na to doplatí?

Přechod na standard DVB-T2 s sebou pro diváky ponese nejspíše bolestivou zkušenost. „Plať, barde, plať.“ Ti, co na to nebyli zvyklí, nebo to prostě nechtěli, narazí.

Panasonic uklidňuje spotřebitele, stávající televizory budou fungovat do roku 2020

AKTUALIZACE – Do konce června by měla expertní skupina ministerstva průmyslu představit strategii rozvoje pozemního digitálního vysílání. Do debaty se rozhodli přispět i výrobci televizorů.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+