Více

Články v rubrice DVB-T2

D-Book, srpen 2016: co je nového a co zůstává při starém

Na upravenou verzi se čekalo hodně dlouho. Po dvou letech jsme se konečně dočkali, avšak namístě je ono příslovečné ale.

DVB-T2 v DVTV aneb co čekat od druhé televizní digitalizace

Včera byl šéfredaktor serveru DigiZone Jan Brychta hostem moderátora Martina Veselovského. Celý rozhovor můžete zhlédnout na webu DVTV.

ČTÚ zveřejnil dlouho očekávaný aktualizovaný D-Book

UVNITŘ DOKUMENT KE STAŽENÍ – Po schválení strategie pro přechod na DVB-T2 jde o poslední díl skládačky umožňující výrobu kompatibilních zařízení, tedy TV a set-top boxů, resp. úpravu těch stávajících.

Slovenský Towercom spouští olympiádu ve 4K. Volně

Pozemní testovací FTA vysílání v Ultra HD je dostupné v Bratislavě a okolí a přenosy z Ria divákům Towercom přináší ve spolupráci s veřejnoprávní RTVS.

Samsung UE49K6372SU: první televizor nové kolekce, navíc ve zcela novém stylu

Na letošní produkci, tedy TV pro sezónu 2016/17, jsem byl hodně zvědav. Bohužel první vlaštovka dorazila až koncem července. Změny jsou ale někdy hodně zásadní!

RTVS bude vysílat olympiádu ve 4K v pozemním multiplexu až do konce roku

AKTUALIZOVÁNO, UVNITŘ VIDEO – RTVS je jednou ze dvou evropských televizí, které odvysílají letní olympiádu z brazilského Ria i v rozlišení Ultra HD.

Mainusch pro HN: Pozemní vysílání je zastaralé, drahé a neekonomické

Generální ředitel TV Nova Christoph Mainusch zopakoval v rozhovoru pro páteční Hospodářské noviny své výhrady proti pozemnímu televiznímu vysílání.

Budoucnost a cíle pozemního vysílání v DVB-T2/HEVC

Vinou absence informací o novém standardu vysílání se z něho zbytečně stalo dilema, kterému u nás většina diváků a potenciálních zákazníků příslušné elektroniky ne zcela rozumí.

Prodejce televizorů CZC.cz nabízí vlastní garanci kompatibility s DVB-T2 a kodekem HEVC

Pokud zakoupený televizor nebude po definitivním přechodu na DVB-T2 fungovat, nabídne CZC.cz zákazníkům jako kompenzaci poukaz na nákup set-top boxu ve výši jednoho tisíce korun.
Prémiový obsah

Operátoři DVB-T2 chtějí před žádostmi o kmitočty pro přechodné sítě vyřešit financování

Český telekomunikační úřad zatím neeviduje žádnou žádost o vydání individuálních oprávnění na využívání kmitočtů pro přechodové sítě DVB-T2. Vydat je má přitom do konce srpna.

Slovenský regulátor přidělil frekvence pro vysílání ve standardu DVB-T2

Slovenský Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb vydal společnosti Towercom povolení k používání frekvence K6 pro pozemní televizní vysílání ve standardu DVB-T2 v rámci místního multiplexu Bratislava.

Panasonic TX-65DX780: elegantní televizor s obří úhlopříčkou

Dnes se zaměříme na střední třídu 4K televizorů této značky, která už nabízí podporu technologie HDR. Některé z vás jistě potěší i aktivní 3D.
Prémiový obsah

Procházka: do přechodových sítí se komerční stanice v HD nevejdou

Během přechodu na DVB-T2 se většina diváků žádných zásadních novinek nedočká. I Marcel Procházka v rozhovoru uznává, že pro HD vysílání komerčních stanic v přechodových multiplexech nebude místo.

Ultra HD televizory Sony pro rok 2016 přicházejí do Evropy

UVNITŘ GALERIE – Novinky postavené kolem Android TV představují pět produktových řad s celkem deseti modely. Některé už nyní zvládají HDR.

Erika Luzsicza: Přechod na DVB-T2 by mohl způsobit posílení placených platforem

Přechod na nový standard pozemního vysílání bude pro české diváky znamenat koupi nové televize nebo set-top boxu. Podle Eriky Luzsiczi ze společnosti Axocom ale bude pro některé diváky lákavější přejít na kabelové nebo satelitní vysílání.

Strategie pro DVB-T2 schválena a oficiální vysvětlení kauzy „Technik na Nově“

TÝDENNÍ REVIZE – Doposud poklidnou první polovinu prázdnin narušilo napínavější projednávání budoucího DVB-T2 a technik, který si „zahrál“ ve filmu Pompeje.

Petr Dvořák, ČT: Díky DVB-T2 budeme moci v HD uvést i ČT 24, ČT :D a ČT art

Česká televize je prý připravena podílet se na druhé vlně digitalizace a vítá schválení strategie pro DVB-T2 Vládou ČR.

DVB-T2: nutnost, která sice divákům nic nepřinese, ale dává smysl

Hádky kolem DVB-T2/HEVC končí. Vláda ve středu schválila finální strategii přechodu, a tak se nyní mohou polemiky posunout na další úroveň.

Přechod na DVB-T2 bude stát kolem jedné miliardy korun, hotovo by mělo být do konce roku 2022

Na včerejším zasedání schválila vláda Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání. Přechod na DVB-T2 bude zahájen během několika měsíců.

Ferguson Ariva 4K Combo: pozemní, kabelový i satelitní přijímač v jednom a levně

Máte „hloupou televizi“, která se nepyšní názvem Smart TV? Nevadí, protože tento přijímač vám ji z ní udělá.

Na druhý pokus vláda projednala Strategii DVB-T2. A schválila ji

AKTUALIZOVÁNO: V naší dnešní anketě je momentálně výsledek jednoznačný. Drtivá většina z nás (80 %) si tipla, že vláda finální dokument na svém dnešním zasedání neprojedná. Spletli jsme se.

Dnes očekáváme projednání či neprojednání Strategie vládou. Tipněte si…

AKTUALIZOVÁNO – Nabízíme výtah z dosavadního dění kolem Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání v DVB-T2 v našich zprávách.
Prémiový obsah

Strategie přechodu na DVB-T2 názorově rozděluje ministerstva, vláda má dnes druhý pokus

Kvůli rozdílným postojům ministerstva kultury se musí rozfázovat novelizace zákona o elektronických komunikacích, která bude pro zavádění DVB-T2 klíčová.
Prémiový obsah

Michal Šuran: přechod na DVB-T2 děláme citlivě, v Ultra HD zkusíme už LOH 2016

Pozemní placená platforma Plustelka přechází na nový standard. Zeptali jsme se proto, jak přechod probíhá a co dalšího společnost Towercom pro své zákazníky chystá.

Pravidelná recenze prozkoumá příští týden Ferguson Ariva 4K Combo

Máte „hloupou televizi“, která se nepyšní názvem Smart TV? Nevadí, protože tento přijímač vám ji z ní udělá.

Vláda odložila strategii přechodu na DVB-T2, Skylink vypnul frekvenci 12 525 a O2 Sport oslavil první narozeniny

TÝDENNÍ REVIZE – Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání by měla vláda projednat ve středu 20. července. Operátor Skylink definitivně vypnul frekvenci 12 525, na které vysílaly kanály České televize, hlavní Prima a Noe TV.

Potvrzeno. Strategie DVB-T2/HEVC bude na programu předposlední schůze před vládními prázdninami

Vláda na pondělním zasedání nestihla z časových důvodů projednat strategii budoucího televizního vysílání v DVB-T2. Přijde na řadu příští středu.

Vláda strategii budoucího TV vysílání v DVB-T2 nestihla projednat

Jak jsme vás už informovali, budoucí zemské televizní vysílání bylo na pořadu dnešní schůze vlády. Ta na tiskové konferenci sdělila, že projednávání bylo odloženo stejně, jako některé další body.

Jak jsou velké internetové obchody připraveny na vysílání v DVB-T2/HEVC?

Podívejme se, jak se s nastupujícím novým vysílacím standardem vypořádávají a zda už nabízejí snadný výpis kompatibilního zboží, tedy televizorů a set-top boxů.

Karlovarské premiéry, Strategie DVB-T2/HEVC a Popelka jménem Universal Channel

TÝDENNÍ REVIZE – Tento týden vládla především Strategie rozvoje zemského digitálního TV vysílání, likvidace Universal Channel a karlovarské premiéry.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+