Více

Články v rubrice DVB-T2

Vysílací unie EBU: Vítáme zachování UHF pásma pro volnou pozemní televizi

Další debata nad budoucností pozemní digitální televize se očekává na konferenci WRC-23, tedy za osm let. „Teprve zde bude rozhodnuto, zda se přistoupí k dalším změnám,“ informovala vysílací unie.

Televizní pásmo 694 až 790 MHz se otevře nejen v Evropě mobilním službám

V souvislosti s tím je pro Českou republiku důležitá snaha urychleně zavést vysílání ve standardu DVB-T2. Sousední Německo neváhalo a aukci kmitočtů má již za sebou.
Prémiový obsah

Přechod na DVB-T2 vyjde Česko na desítky miliard, stát ale vydělá na DPH

Největší sumu zaplatí sami diváci, kteří si budou muset pořídit nové televizory nebo set-top-boxy s tunery DVB-T2. Vydělají na tom nejen výrobci a prodejci, ale také státní rozpočet.
Prémiový obsah

Pavel Dvořák: Za předčasný konec DVB-T dostanou operátoři prodloužené kmitočty pro DVB-T2

Předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu přibližuje v rozhovoru pro DigiZone.cz vytváření plánu na přechod k DVB-T2.

Začala očekávaná konference WRC 2015, rozhodne o budoucnosti pozemní televize

V souvislosti s konferencí WRC 2015 se dokonce hovoří o pásmu 600 MHz, což by znamenalo praktickou degradaci terestrického televizního vysílání i po očekávaném přechodu na DVB-T2.
Prémiový obsah

Regionální sítě DVB-T nemusí skončit v roce 2017, hraje se o jejich prodloužení. Na jak dlouho?

Životnost regionálních multiplexů pro zemské digitální televizní vysílání by se fakticky mohla srovnat s celoplošnými sítěmi DVB-T, které naopak skončí dříve. Vzniká poměrně jasný plán.
Prémiový obsah

Přehled televizorů s tunery DVB-T2/S2 a kodekem HEVC na českém trhu

AKTUALIZOVÁNO: Naposledy, a vlastně i poprvé, jsme se na ně podívali v lednu. Od té doby se situace změnila a příští rok se má změnit ještě více. T2 je za rohem.

Podoba veřejnoprávních DVB-T2 sítí v Německu má možné první obrysy

Server AreaDVD.de připomněl, že veřejnoprávní vysílatelé počítají se šířením celkem patnácti programů v kvalitě HD, a to při použití komprese H.265/HEVC.
Prémiový obsah

Jak ČTÚ plánuje kmitočty pro budoucí sítě DVB-T2 v Česku? Motorem je Německo

Němci potřebují kvůli plánovanému přechodu na DVB-T2 do roku 2019 co nejrychleji vyřešit mezinárodní koordinaci kmitočtů se svými sousedy. Česko nevyjímaje.

Chystá se další veřejný seminář o budoucnosti pozemní televize v Česku

„Pokud by došlo k výraznému ohrožení terestrické platformy, zhorší se pochopitelně i informovanost veřejnosti o případných krizových řešeních,“ apeloval generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Spuštění DVB-T2 v Německu se blíží, operátor začal připravovat vysílače

Pilotní provoz technologie DVB-T2 v oblasti Berlín-Braniborsko bude zahájen na začátku léta 2016. V prvním čtvrtletí roku 2017 bude divákům dostupných okolo 40 až 45 kanálů.
Prémiový obsah

Češi si musí do šesti let vyměnit televize, od roku 2021 se zřejmě neobejdou bez tuneru DVB-T2

Už v příštím roce by měly odstartovat dva přechodné televizní multiplexy v novém vysílacím standardu DVB-T2, celkem jich chce mít Česká republika šest. Sítě DVB-T postupně vypne.

Budování sítí DVB-T2 v Česku začne v roce 2016, dokončeny mají být do roku 2021

Stát zatím nemá jasno ohledně termínu vypínání stávajících multiplexů DVB-T, řekl na dnešní konferenci Radiokomunikace v Pardubicích Vilém Veselý z ministerstva průmyslu a obchodu.

Rakouská placená pozemní televize nabídne v horizontu dvou let i nelineární služby

Telekomunikační operátor ORS, který chod služby technicky zajišťuje, zároveň od 14. září zlepšil a rozšířil pokrytí v několika rakouských oblastech.

Německo zahájilo informační kampaň k přechodu na DVB-T2. Do čtyř let vypne DVB-T

„Něco je ve vzduchu,“ praví ústřední slogan kampaně, již spouští operátor pozemních vysílacích sítí Media Broadcast. Slibuje 40 až 45 televizních kanálů v HD kvalitě.

V Severním Porýní-Vestfálsku začnou se zpožděním testy technologie DVB-T2

Technickým realizátorem testů bude společnost Media Broadcast, dobře známá i v České republice, a tamní veřejnoprávní televize WDR. Počítá se i se šířením komerčních stanic.

České Radiokomunikace testují v DVB-T2 experimentu dvě verze ČT Sport HD

Verze kanálu ČT Sport HD s koncovkou AVC nahradila v multiplexu programovou pozici „T2 HEVC UHD“. Operátor tak aktuálně nešíří ve svém testovacím multiplexu Ultra HD obsah.

TeleSystem TS6800 T2 HEVC: jeden z prvních opravdu fungujících přijímačů pro DVB-T2 HEVC

Už je to tady, začíná souboj výrobců, který z nich dříve přijde s dobře vybaveným přijímačem za rozumnou cenu a který bude dobře konkurovat na trhu.
Prémiový obsah

Petr Formánek: Po přechodu na DVB-T2 by mohly zůstat menší multiplexy DVB-T pro regiony

„Souběh vysílání ve standardech DVB-T a DVB-T2 by neměl trvat déle než půl roku,“ míní manažer pražské Regionální sítě 4. „Nesmí diváky vyhnat od pozemního vysílání,“ dodává.
Prémiový obsah

Martin Gebauer: České Radiokomunikace jsou ochotny opustit DVB-T před vypršením platnosti kmitočtů

„Stát by ale musel garantovat kompenzaci v podobě sítí DVB-T2 a zajištění přechodu,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz generální ředitel Českých Radiokomunikací. „Jsme připraveni o tom diskutovat.“
Prémiový obsah

Vypínání DVB-T před rokem 2024? Nepřipadá v úvahu, slíbilo ministerstvo televizím

Oficiální postoj České republiky k uvolňování pásma 700 MHz pro potřeby mobilních operátorů bude nakonec zřejmě výhodnější pro televize, i když to tak dlouho nevypadalo.

Prima: úvahy o odejmutí pásma 700 MHz jsou předčasné, je třeba řešit DVB-T2

Další česká komerční televize okomentovala vládou schválenou Strategii správy rádiového spektra. Požaduje urychlené jednání o přechodných kmitočtech pro sítě DVB-T2.

Na DVB-T2 musí přejít všechny televize najednou, žádá Nova. Náklady nechce platit

Nejsledovanější česká televize podporuje technologický rozvoj terestrické televizní platformy, nechce však, aby jí tím vznikaly dodatečné provozní náklady.

Němci představili dvě důležitá loga pro digitalizaci, inspirovat bychom se mohli i my

Jedno z log souvisí s blížícím se startem DVB-T2 televize v Německu, druhé je pak aktualizovanou podobou stávajícího identifikátoru pro DAB rozhlas.

Veřejnoprávní ZDF využije technologii DVB-T2 pro přechod na formát Full HD

Nasazení vyššího rozlišení u kanálů ZDF se má projevit zejména u rychlých scén, a to lepší dynamikou obrazu. V komerčním provozu začne DVB-T2 fungovat v Německu od roku 2017.

Placená pozemní televize DVB-T2 bude v Německu kódována systémem Irdeto

Společnost Irdeto je pro řadu operátorů spolehlivým partnerem. Programy v jejím kódovacím systému zabezpečila i skupina M7 Group, provozovatel satelitní služby Skylink.

Němci zveřejnili první detaily o DVB-T2, část nabídky zůstane nekódovaná

Podle optimistických odhadů by mohlo být dohromady pozemní cestou dostupných až šedesát kanálů ve vysokém rozlišení. Placená nabídka by měla odstartovat v prvním kvartálu 2017.

Vláda schválila Strategii správy spektra, klíčový dokument pro budoucnost televize

ČTÚ ve Strategii původně předvídal, že druhá digitální dividenda, tedy opuštění pásma 700 MHz, je hotová věc, ke které se Česká republika bezpodmínečně přidá.

Prahu pokryjí ČT Sport HD, Nova a Prima v DVB-T2. Z vysílače Žižkov s kodekem HEVC

Jde o první zkušební živé televizní vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC ve střední Evropě. České Radiokomunikace slibují test zachovat do konce února 2016.

České Radiokomunikace upravily obsah zkušebního DVB-T2 multiplexu

Testovací multiplex Českých Radiokomunikací je pro operátora důležitou přípravou na budoucí spuštění technologie DVB-T2, které se dočkáme v následujících letech.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete