Ušetřete
Více

Články v rubrice DVB-T2

Start DVB-T2 v Česku už v roce 2015? Bylo by to příliš brzy, míní ČTÚ

Český telekomunikační úřad se chce vyvarovat situace, kdy by vypisoval aukce na časově velmi omezené kmitočtové příděly pro přechodné sítě DVB-T2

Bude pozemní vysílání v Rakousku plně zakódováno? Zatím není jasno

„Programy ORF eins a ORF 2 budou šířeny free-to-air, tedy nekódovaně, minimálně do roku 2017. V tuto chvíli nejsme schopni říci více,“ uvedl Rudolf Fehrmann z oddělení komunikace ORF.

Celoplošná rakouská televize ATV po přechodu do DVB-T2 zakóduje svůj signál

Tamní vysílatelé využívají překlopení signálu do modernějšího standardu nejen ke startu vysílání ve formátu HDTV, ale zároveň i k zabránění přeshraničního příjmu.

Štěpán Kotrba: Nezájem politické sféry může „zabít“ terestrickou televizi

„Současná náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová, ani její ministr, ani ministr průmyslu, premiér Sobotka či další členové vlády netuší, jaká loupež se zde chystá,“ varuje Kotrba.
Prémiový obsah

Jak se operátoři vysílacích sítí a televize staví k finální verzi Strategie správy spektra od ČTÚ?

DigiZone.cz oslovil hlavní hráče na trhu s otázkou, jak jsou spokojeni s vypořádáním připomínek ke strategickému dokumentu, který ovlivní vývoj terestrické televizní platformy v Česku

Další německá spolková země otestuje technologii DVB-T2/HEVC

V současné době už probíhá experimentální přenos pozemní televize druhé generace v Berlíně, připravuje se na něj také bavorský Mnichov.

O dalším rozvoji pozemní digitální televize u nás má být jasno v půlce roku 2015

Součástí strategie má být i přechod na vyšší technologických standard DVB-T2 – pozemní televizi druhé generace – a zohlednění dalšího využívání kmitočtů v pásmu 700 MHz.
Prémiový obsah

(O)milníky české televizní digitalizace: DVB-T2 – nová technologie, nové omyly?

Jistě by bylo vhodné se nedopouštět zbytečných omylů a nevytvářet tak žádné nové (o)milníky na poli digitálního televizního vysílání. Co hrozí při přechodu na DVB-T2?

Korutany jako první zakódují v Rakousku po přechodu na DVB-T2 signál multiplexu B

UVNITŘ INFORMAČNÍ LETÁK – Tamní veřejnoprávní televize počítá do roku 2020 s ukončením vysílání ve standardu DVB-S2, programy budou následně divákům dostupné v HD kvalitě.

Spuštění nových kanálů ČT a Primy se bude odvíjet od zavádění DVB-T2

Veřejnoprávní médium by chtěla stanici věnovanou archivní tvorbě a další zaměřenou na regiony České republiky, Prima své plány blíže nespecifikovala.

Multiplex umožňující přechod na standard DVB-T2 by chtěl také Radim Pařízek

„V současné době by bylo možné vytvořit dvě celoplošné sítě pro přechod na DVB-T2. Pro nás ale v tuto chvíli nezbývá žádné řešení,“ postěžoval si dnes na půdě poslanecké sněmovny Radim Pařízek.

Pásmo 700 MHz zůstane v České republice nadále televizi, alespoň prozatím

Česká televize setrvala na své připomínce požadující odložení termínu předložení Strategie na jednání vlády do doby, než bude přijato politické rozhodnutí k budoucnosti využití pásma UHF.

Konference Radiokomunikace 2014 se zaměří na DVB-T2 i digitální rozhlas

I letos pořádá vzdělávací agentura UNIT od 22. do 24. října v Pardubicích tradiční konferenci Radiokomunikace 2014, které se pravidelně účastní přes 150 odborníků a o kterou je zájem i v zahraničí

V Berlíně začaly testy pozemní digitální televize DVB-T2 ve standardu HEVC

Pilotní projekt umožňuje otestování vysílacího řetězce od vysílatele až k samotnému vysílači, a to včetně odpovídajících technologií. Spouštění DVB-T2 v Německu má začít v roce 2016.

ČTÚ aktualizoval D-Book pro výrobce přijímačů DVB-T2, počítá i s H.265/HEVC

Aktualizace dokumentu umožní výrobcům a dovozcům televizních přijímačů dodávat na náš trh zařízení, která budou připravena na bezproblémové zpracování DVB-T2 vysílání.
Prémiový obsah

Televizní digitalizace očima Pavla Dvořáka: Co nás čeká při migraci sítí DVB-T na DVB-T2?

Bývalý předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu se zamýšlí nad chystaným přechodem k druhé generaci zemské digitální televize. Co je potřeba pro zavedení DVB-T2?

Evropská vysílací unie se brání tlaku, aby III. pásmo místo DAB rádií dostaly televize

Mobilní operátoři, kteří mají zájem o další část kmitočtového spektra využívaného televizním vysíláním, poukazují na zdržování se startem digitálního rozhlasu. Chtějí mu odebrat III. pásmo.
Prémiový obsah

Televizní digitalizace očima Pavla Dvořáka: Jakou pozici si vydobylo DVB-T a co ho čeká do budoucna?

Bývalý předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu se zamýšlí nad hrozbami, které pro terestrickou digitální televizi představují nároky mobilních operátorů

Operátor ORS posílil pokrytí signálem technologie DVB-T2 ve Vídni

V Rakousku fungují prozatím tři multiplexy ve standardu DVB-T2, které obsahují okolo tří desítek stanic. Služba nazvaná simpliTV kombinuje stanice jak se standardním, tak i vysokým rozlišením.

Na veletrhu IBC bude představen přijímač, který zvládne DVB i IP televizi

UVNITŘ FOTO – Set-top-box bude v sobě integrovat lineární i nelineární služby, nabídne podporu hybridní televize, červeného tlačítka (Red Button) a řadu dalšího.

Rakouský telekomunikační úřad formálně zahájil přechod na standard DVB-T2

Regulátor doporučuje, aby po přechodu na technologii DVB-T2 zůstal signál stanic nekódovaný. V opačném případě k němu bude muset vyslovit souhlas sám jejich provozovatel.
Prémiový obsah

Slovensko počítá s vypínáním DVB-T téměř o desetiletí později než Česko

UVNITŘ DOKUMENT – Na rozdíl od českých úřadů ty slovenské se jasně postavily na obranu terestrické televizní platformy a proti zájmům mobilních operátorů. Chtějí uhájit pásmo UHF.
Prémiový obsah

Pustili by čeští mobilní operátoři do sítí LTE free-to-air televizní vysílání? Zeptali jsme se

Jak se O2, T-Mobile a Vodafone tváří na myšlenku nahrazení DVB-T a DVB-T2 vysíláním v sítích LTE? Pronajali by vysílatelům část kapacity? A za jakých podmínek?
Prémiový obsah

Co říkají hlavní hráči českého televizního trhu na odsun startu DVB-T2 za rok 2021?

Vyjádření operátorů celoplošných i regionálních sítí DVB-T a provozovatelů televizního vysílání k představám ministerstva průmyslu a obchodu o načasování přechodu na DVB-T2
Prémiový obsah

Evropská vysílací unie: LTE není vhodnou platformou pro šíření televize a rádia

KOMPLETNÍ STUDIE UVNITŘ – Organizace, která sdružuje veřejnoprávní televize a rádia v celé Evropě, se obává politických snah nahradit DVB-T/-T2 a DAB/DAB+ širokopásmovým LTE

DVB-T2 až v roce 2021? Dobrá zpráva pro regionální sítě DVB-T

Přechod na nový typ zemského digitálního televizního vysílání by měl jít ruku v ruce s očekávaným uvolňováním pásma 700 MHz pro mobilní operátory. Zatím se mluvilo o roku 2017.

Přechod na DVB-T2? Začne až po roce 2021, říká ministerstvo průmyslu a obchodu

„Překotná změna by znamenala velké investice z rodinných rozpočtů do nových přijímačů,“ upozorňuje ministerstvo, které má ve své gesci přechod na nový digitální standard
Prémiový obsah

DVB-T2 u našich sousedů: jaké mají plány s novou generací zemské digitální televize?

Český trh čeká na vyjádření vlády a další postup telekomunikačního úřadu. Jaká je situace v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku?

Veřejnoprávní televize ARD chce přejít na DVB-T2 rychleji, plánuje kódování HEVC

Pro standard DVB-T2 se v Německu minulý měsíc vyjádřila kladně i nejsilnější komerční skupina RTL, zároveň tím vyjádřila podporu celému zemskému vysílání.

Pár poznámek k poplašné zprávě Hospodářských novin o DVB-T2

Aneb proč by neměly miliony českých domácností propadat panice a o čem autoři úterního otvíráku Hospodářských novin nemají ani páru

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+