Více

Články v rubrice DVB-T2

České Radiokomunikace nevidí budoucnost v placené pozemní televizi

Marcel Procházka nevylučuje, že placený obsah by se mohl v rámci pozemní televize přece jen objevit, byl by ovšem distribuovaný internetem.

Operátory a stát by měla „druhá digitalizace“ vyjít přibližně na miliardu

UVNITŘ PREZENTACE – Přechod na DVB-T2 by měl divákům do budoucna přinést nejen kvalitnější doplňkové služby a programy ve vysokém rozlišení, ale také lepší připojení k internetu.
Prémiový obsah

Strategie přechodu na DVB-T2 putuje do meziresortu. Místo dvou přechodných multiplexů budou tři

Radim Pařízek si vybojoval jednu přechodovou síť DVB-T2 pro sebe a regionální televize. Další dva celoplošné dočasné multiplexy budou provozovat České Radiokomunikace.

Německo se v souvislosti s DVB-T2 přiklání k rozlišení 1080p

Rozhodnutí nasadit rozlišení 1080p předcházely úspěšné testy, které proběhly v uplynulých měsících. Přenos v 1080p přináší podle ProSiebenSat.1 vyšší kvalitu obrazu.

Horní i Dolní Rakousko čeká už letos další vlna spouštění DVB-T2

UVNITŘ DOKUMENT – Kanály ORF eins a ORF 2 ve standardním rozlišení budou vysílány ještě tři roky nekódovaně, bude je tedy možné sledovat nadále i na území České republiky.

Analýza: Přechod na DVB-T2 vyjde Čechy na více než 20 miliard korun

Grant Thornton Advisory u svého výzkumu vychází ze skutečnosti, že v současné době je na českém trhu 4,2 milionu domácností a v každé domácnosti je průměrně 1,84 televizoru.

Budou v DVB-T2 všechny programy České televize v HD? Zatím není jasno

„V polovině příštího roku budeme mít sice všechny naše programy k dispozici v HD kvalitě, budou nám ale pochopitelně vznikat provozní náklady,“ uvedl technický šéf Ivo Ferkl.

Ministerstvo průmyslu a obchodu finalizuje dokument týkající se budoucnosti televize

„Problémem při přechodu na DVB-T2 nebude pokrytí, ale problémem bude otázka regionalizace,“ upozornil na dnešním semináři v Poslanecké sněmovně Pavel Hanuš z ČT.

České Radiokomunikace chtějí certifikovat přijímače pro standard DVB-T2/HEVC

O tom, jakou podobu bude mít označení produktů, které nový standard podporují, prozatím České Radiokomunikace s výrobci elektroniky jednají.

Vysílací unie EBU: Vítáme zachování UHF pásma pro volnou pozemní televizi

Další debata nad budoucností pozemní digitální televize se očekává na konferenci WRC-23, tedy za osm let. „Teprve zde bude rozhodnuto, zda se přistoupí k dalším změnám,“ informovala vysílací unie.

Televizní pásmo 694 až 790 MHz se otevře nejen v Evropě mobilním službám

V souvislosti s tím je pro Českou republiku důležitá snaha urychleně zavést vysílání ve standardu DVB-T2. Sousední Německo neváhalo a aukci kmitočtů má již za sebou.
Prémiový obsah

Přechod na DVB-T2 vyjde Česko na desítky miliard, stát ale vydělá na DPH

Největší sumu zaplatí sami diváci, kteří si budou muset pořídit nové televizory nebo set-top-boxy s tunery DVB-T2. Vydělají na tom nejen výrobci a prodejci, ale také státní rozpočet.
Prémiový obsah

Pavel Dvořák: Za předčasný konec DVB-T dostanou operátoři prodloužené kmitočty pro DVB-T2

Předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu přibližuje v rozhovoru pro DigiZone.cz vytváření plánu na přechod k DVB-T2.

Začala očekávaná konference WRC 2015, rozhodne o budoucnosti pozemní televize

V souvislosti s konferencí WRC 2015 se dokonce hovoří o pásmu 600 MHz, což by znamenalo praktickou degradaci terestrického televizního vysílání i po očekávaném přechodu na DVB-T2.
Prémiový obsah

Regionální sítě DVB-T nemusí skončit v roce 2017, hraje se o jejich prodloužení. Na jak dlouho?

Životnost regionálních multiplexů pro zemské digitální televizní vysílání by se fakticky mohla srovnat s celoplošnými sítěmi DVB-T, které naopak skončí dříve. Vzniká poměrně jasný plán.
Prémiový obsah

Přehled televizorů s tunery DVB-T2/S2 a kodekem HEVC na českém trhu

AKTUALIZOVÁNO: Naposledy, a vlastně i poprvé, jsme se na ně podívali v lednu. Od té doby se situace změnila a příští rok se má změnit ještě více. T2 je za rohem.

Podoba veřejnoprávních DVB-T2 sítí v Německu má možné první obrysy

Server AreaDVD.de připomněl, že veřejnoprávní vysílatelé počítají se šířením celkem patnácti programů v kvalitě HD, a to při použití komprese H.265/HEVC.
Prémiový obsah

Jak ČTÚ plánuje kmitočty pro budoucí sítě DVB-T2 v Česku? Motorem je Německo

Němci potřebují kvůli plánovanému přechodu na DVB-T2 do roku 2019 co nejrychleji vyřešit mezinárodní koordinaci kmitočtů se svými sousedy. Česko nevyjímaje.

Chystá se další veřejný seminář o budoucnosti pozemní televize v Česku

„Pokud by došlo k výraznému ohrožení terestrické platformy, zhorší se pochopitelně i informovanost veřejnosti o případných krizových řešeních,“ apeloval generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Spuštění DVB-T2 v Německu se blíží, operátor začal připravovat vysílače

Pilotní provoz technologie DVB-T2 v oblasti Berlín-Braniborsko bude zahájen na začátku léta 2016. V prvním čtvrtletí roku 2017 bude divákům dostupných okolo 40 až 45 kanálů.
Prémiový obsah

Češi si musí do šesti let vyměnit televize, od roku 2021 se zřejmě neobejdou bez tuneru DVB-T2

Už v příštím roce by měly odstartovat dva přechodné televizní multiplexy v novém vysílacím standardu DVB-T2, celkem jich chce mít Česká republika šest. Sítě DVB-T postupně vypne.

Budování sítí DVB-T2 v Česku začne v roce 2016, dokončeny mají být do roku 2021

Stát zatím nemá jasno ohledně termínu vypínání stávajících multiplexů DVB-T, řekl na dnešní konferenci Radiokomunikace v Pardubicích Vilém Veselý z ministerstva průmyslu a obchodu.

Rakouská placená pozemní televize nabídne v horizontu dvou let i nelineární služby

Telekomunikační operátor ORS, který chod služby technicky zajišťuje, zároveň od 14. září zlepšil a rozšířil pokrytí v několika rakouských oblastech.

Německo zahájilo informační kampaň k přechodu na DVB-T2. Do čtyř let vypne DVB-T

„Něco je ve vzduchu,“ praví ústřední slogan kampaně, již spouští operátor pozemních vysílacích sítí Media Broadcast. Slibuje 40 až 45 televizních kanálů v HD kvalitě.

V Severním Porýní-Vestfálsku začnou se zpožděním testy technologie DVB-T2

Technickým realizátorem testů bude společnost Media Broadcast, dobře známá i v České republice, a tamní veřejnoprávní televize WDR. Počítá se i se šířením komerčních stanic.

České Radiokomunikace testují v DVB-T2 experimentu dvě verze ČT Sport HD

Verze kanálu ČT Sport HD s koncovkou AVC nahradila v multiplexu programovou pozici „T2 HEVC UHD“. Operátor tak aktuálně nešíří ve svém testovacím multiplexu Ultra HD obsah.

TeleSystem TS6800 T2 HEVC: jeden z prvních opravdu fungujících přijímačů pro DVB-T2 HEVC

Už je to tady, začíná souboj výrobců, který z nich dříve přijde s dobře vybaveným přijímačem za rozumnou cenu a který bude dobře konkurovat na trhu.
Prémiový obsah

Petr Formánek: Po přechodu na DVB-T2 by mohly zůstat menší multiplexy DVB-T pro regiony

„Souběh vysílání ve standardech DVB-T a DVB-T2 by neměl trvat déle než půl roku,“ míní manažer pražské Regionální sítě 4. „Nesmí diváky vyhnat od pozemního vysílání,“ dodává.
Prémiový obsah

Martin Gebauer: České Radiokomunikace jsou ochotny opustit DVB-T před vypršením platnosti kmitočtů

„Stát by ale musel garantovat kompenzaci v podobě sítí DVB-T2 a zajištění přechodu,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz generální ředitel Českých Radiokomunikací. „Jsme připraveni o tom diskutovat.“
Prémiový obsah

Vypínání DVB-T před rokem 2024? Nepřipadá v úvahu, slíbilo ministerstvo televizím

Oficiální postoj České republiky k uvolňování pásma 700 MHz pro potřeby mobilních operátorů bude nakonec zřejmě výhodnější pro televize, i když to tak dlouho nevypadalo.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete