Více

Články v rubrice DVB-T2

Omezením spektra by bylo ohroženo podle Radiokomunikací přes 55 % obyvatel ČR

Operátor doporučuje začít vysílat ve standardu H.265/HEVC. „Budeme se moci postavit před diváky a říci jim, že máte to nejnovější, co je na trhu,“ uvedl Marcel Procházka.

Sdělovací technika bude po čtyřech letech pořádat opět Milníky digitální TV

Na akci mají vystoupit nejznámější tváře svázané s digitálním vysíláním v Česku, a to nejen zástupci operátorů, ale také provozovatelé televizních stanic a techničtí ředitelé.

České Radiokomunikace představily vizi budoucnosti pozemního vysílání

UVNITŘ PREZENTACE – Aktuální online zpravodajství serveru DigiZone.cz z tiskové konference Českých Radiokomunikací k firemní strategii pro následující dva roky, jíž se účastní nejvyšší vedení.
Prémiový obsah

Petr Formánek: Druhá digitální dividenda? Česko by přišlo o 105 televizních vysílačů!

„Rádi bychom vysílali i po roce 2017, kdy nám končí kmitočtové příděly,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz jednatel operátora pražské Regionální sítě 4, společnosti Prague Digital TV
Prémiový obsah

Pavel Dvořák: O osudu terestrické televizní platformy u nás musí rozhodnout politici

„Návrh Strategie správy spektra je špatný, upozorňoval jsem na to už při jeho vzniku,“ říká radní a bývalý dlouholetý předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ)
Prémiový obsah

České Radiokomunikace i Radim Pařízek odmítají představy ČTÚ o omezování DVB-T v Česku

Před přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 není možné opouštět další vysílací kanály, shodují se České Radiokomunikace s Radimem Pařízkem i provozovateli regionálních sítí

V Praze opět ožil test technologie DVB-T2, počítá i se šířením signálu Ultra HD

UVNITŘ FOTO – Zkušební multiplex obsahuje v současné době stejný obsah jako v minulosti. 4K materiály, které se tu objeví v budoucnu, dodají Česká a Slovenská televize a EBU.
Prémiový obsah

Druhá digitální dividenda ještě neproběhla a už se uvažuje o třetí: pro kanály 42 až 48

Podle prvních spekulací by tato část vysílacího spektra připadla mobilním hybridním službám. Znamenalo by to faktickou likvidaci současných multiplexů DVB-T.

Obsah pro další testy DVB-T2 v Praze dodají Česká a Slovenská televize

České Radiokomunikace získaly v uplynulých dnech povolení od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) v experimentálním šíření signálu DVB-T2 na kanálu 50 pokračovat.

Marcel Procházka v Radiokomunikacích povýšil, bude ředitelem pro regulaci

Procházka je podle generálního ředitele operátora Michala Čupy dostatečnou zárukou k tom, že změny na poli vysílacích služeb, které v budoucnu proběhnou, budou veřejností přijaty kladně.

Experiment DVB-T2 v Praze skončil, Radiokomunikace v něm chtějí pokračovat

V další fázi experimentu DVB-T2 by operátor rád vyzkoušel možnost šíření programů v rozlišení 4K, formát Ultra HD, a otestoval si tak i nový standard kódování H265/HEVC.

České Radiokomunikace testují v pražském DVB-T2 experimentu dvojí kódování

Do konce testovacího vysílání ve standardu DVB-T2 by firma ještě ráda zaexperimentovala s OTT službami, tedy například možností sledování on-line archivů a podobně.

České Radiokomunikace pořádají konferenci o DVB-T2, Radim Pařízek spamuje média

Za pouhou hodinu stačila PR agentura najatá Pařízkovou společností Digital Broadcasting rozeslat šest tiskových zpráv o spuštění nových vysílačů multiplexu 4

Sledovali jsme živě: konference Innovation Day o rozvoji DVB-T2 v Česku

Online zpravodajství z odborné konference Českých Radiokomunikací, jejímž mediálním partnerem byl server DigiZone.cz

Konference Innovation Day přivítá i šéfa techniky rakouské obdoby Radiokomunikací

Cílem akce je vyvolat veřejnou diskusi o standardu DVB-T2, který do budoucna nahradí stávající technologii DVB-T. Jde o první konferenci tohoto typu pořádanou na našem území.

ČTÚ bude diskutovat o technologii DVB-T2 i s vysílací radou

O spuštění technologie DVB-T2 v České republice se hovoří v souvislosti s rokem 2015, debaty na toto téma se však začínají vést už v tuto chvíli. Svůj podíl by na tom měla mít i akce Innovation Day.

Konference Innovation Day o budoucnosti televize 5. listopadu v Ambassadoru

Mezi řečníky budou generální ředitel Českých Radiokomunikací Michal Čupa i někdejší předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Akce se zúčastní i zástupce rakouského operátora ORS.

DigiZone.cz žádá ČTÚ o seznam operátorů všech regionálních sítí DVB-T v Česku

DOPLNĚNA REAKCE ČTÚ – Český telekomunikační úřad odmítá poskytovat informace, komu přidělil individuální oprávnění pro provozování regionálních televizních multiplexů

Towercom plánuje rozšířit nabídku Plustelky, nemá ale pro ni k dispozici kanály

Jak web SatelitnáTV.sk, tak i server Mediálne.sk zmiňují možnost, že operátor by mohl spustit už v příštím roce vysílání ve standardu DVB-T2 a šířit také programy v HD rozlišení.

Ptejte se Martina Gebauera, zástupce šéfa Českých Radiokomunikací

DigiZone.cz chystá velký rozhovor o strategii ČRa s jejich regionálnímí sítěmi DVB-T a představách o přechodu na DVB-T2. Otázku můžete položit i vy.

Velký průzkum DigiZone.cz: jak jste připraveni na příchod DVB-T2?

Odpovězte na několik anketních otázek a pomozte tak kompetentním utvořit si představu, jak čeští diváci přijmou další přechod na nový standard televizního vysílání

ČTÚ opět naděloval kmitočty, dostalo se na multiplex 4, Regionální síť 1 i DVB-T2

TÝDENNÍ REVIZE – Česko má za sebou také dvoudenní výpadek peoplemetrů, který dosud nemá v měření televizní sledovanosti obdoby a zpravodajská ČT 24 změnila kabát

TT-micro® TC821 HDTV: PVR přijímač pro pražský experiment DVB-T2

Terestrický a kabelový přijímač Kathrein je určen pro FTA (volné), ale i kódované kanály v systému Conax s vloženou párovanou kartou podmíněného přístupu pro Pay služby.

ČTÚ povolil experiment DVB-T2 na Moravě, testovat se bude v Přerově

V současné době probíhá zkušební vysílání ve standardu DVB-T2 pouze v Praze, kde České Radiokomunikace ze Žižkova vysílají tři neplacené HD kanály a dvě prémiové stanice.

Zkušenosti s pražským experimentem DVB-T2 a jeho placenými kanály

Testovací multiplex telekomunikačního operátora obsahuje placené kanály Film Europe Channel HD a Eurosport. Programy jsou kódovány systémem podmíněného přístupu Conax.

Pavel Dvořák: DVB-T2 by nám usnadnilo řešit problémy spojené s druhou digitální dividendou

Pro přechod na DVB-T2 máme připraveny dvě sítě, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz člen Rady ČTÚ Pavel Dvořák

Pavel Dvořák z ČTÚ navrhuje strategii pro postup při přechodu na DVB-T2

UVNITŘ DOKUMENT – Bývalý předseda Rady ČTÚ chce otevřít veřejnou diskusi na téma dalšího rozvoje terestrického televizního vysílání v Česku

ARD a ZDF vidí v pozemním vysílání budoucnost, v roce 2017 nasadí DVB-T2

Z okolních zemí sousedících s Českem využívá technologii DVB-T2 na komerční bázi pouze Rakousko. Tady funguje služba simpliTV, která nabízí přibližně tři desítky programů včetně HD stanic.

Virtuální multiplex 1a může ČT posloužit i k přechodu na DVB-T2, věří Ivo Ferkl a Pavel Hanuš

Je nejvyšší čas bavit se o podmínkách přechodu na DVB-T2, protože nynějším sítím DVB-T brzy vyprší kmitočtové příděly, říkají v rozhovoru pro DigiZone.cz manažeři ČT

ČTÚ bude diskutovat nad harmonogramem druhé vlny zemské digitalizace

Přechod na standard DVB-T2 dlouhodobě propagují České Radiokomunikace, které by rády provozovaly multiplex (multiplexy) s placenou televizí. Experiment jim skončí příští rok.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+