Více

Články v rubrice DVB-T2

Evolveo Omega T2 – na levný FTA pozemní přijímač DVB-T2/HEVC se těšte ve středeční recenzi

Pokud nemáte ve svém televizním přijímači tuner pro DVB-T2/HEVC, je dobré zajistit si v předstihu možnost příjmu zkušebního vysílání v tomto novém standardu. Regulérní vysílání by mělo začít letos na podzim.

Philips 55PUS6501: obrazově vynikající, Google Android TV stále nedotažený

Elegantní tenký televizor s obrazovkou s rozlišením Ultra HD (4K) a osvětlením Ambilight je jako ušitý pro sledování sportovních událostí. Ale nejen jich…

Co udělá DVB-T2 s regionálním televizním vysíláním?

TÝDENNÍ REVIZE – Obavy z přechodu na nový standard zemského digitálního televizního vysílání, severský sportovní kanál ve 4K a Universal Channel.

Pražský Panasonic Convention 2016

Po zhruba dvou měsících od celoevropského setkání ve Frankfurtu se uskutečnilo setkání pražské. A nechyběl na něm ani televizor DX900 s funkční podporou HDR.
Prémiový obsah

Vymaže, nebo nevymaže DVB-T2 regionální televizní vysílání?

Nová generace digitálního terestického vysílání má hojně využívat velké jednofrekvenční sítě, které znemožní regionální odpojování. Nemá se to ale týkat absolutně všech multiplexů.

UPC se na přechod na DVB-T2 těší, prý jim přiláká další diváky

Tiskový mluvčí UPC David Frodl okomentoval pro server DigiZone perspektivy pozemního vysílání v DVB-T2, platformy DVB-C2 a vysílání ve 4K.
Prémiový obsah

LG Signature OLED aneb LG OLED65G6V aneb První pohled na zázrak

Dvojí název pro špičku nejšpičkovitější v podání výrobce, který OLED stále věří. Věří a doufá? Nebo věří a ví? To bohužel ví jen on sám.

Experimentální vysílání v DVB-T2/HEVC na LG Signature OLED G6

UVNITŘ GALERIE – Během krátkého zkoušení této úžasné novinky jsem zabrousil i na testovací kanály ČRa. Dnes jedou ve Full HD i 4K.

Recenze na středu: První pohled na LG Signature OLED

UVNITŘ GALERIE – Měl jsem možnost krátce si osahat perlu mezi televizory. Představte si obrazovku nalepenou na skleněné desce. No není to úžasné?

Televizory Philips 6000 přicházejí. Nabídnou HDR a 4K

Vlastnosti řady 6000 jsou hodně různorodé. Všechny modely ale mají mít tuner DVB-T2/HEVC, rozlišení Ultra HD a podporu unikátní technologie HDR.

Sencor SLE 3257TCS: s výtečným zvukem i výbavou, navíc skoro zadarmo

Máme tu dalšího zástupce řady TCS. Tentokráte má úhlopříčku 81 cm, opět výbornou tunerovou výbavu, nahrávání i podporu kodeku HEVC nejen na DVB-T2.

Televizní komerční jednička Nova nechce pokračovat v modelu platby za DVB-T

TÝDENNÍ REVIZE – S přechodem na DVB-T2 přijdou změny. Nemusí se nám to líbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi to jediné, co s tím můžeme dělat.

Set-top box Medi@link ML 6200 nabídne nejen DVB-T2/HEVC, ale i IPTV

Jak nám sdělila společnost Impesat zastupující u nás Medi@link, výrobce koncem května uvede několik novinek, které podporují kodek H.265/HEVC.
Prémiový obsah

DVB-T2 podle Novy: „zadarmo“ budou už jen programy České televize

Nejzásadnější sdělení konference Televizní digitalizace 2.0 přišlo paradoxně až po ní. TV Nova, která dosud k přechodu na DVB-T2 mlčela, přišla s převratným prohlášením.

Vysílání v DVB-T2 začne nejdříve koncem roku. Oslabí průtahy pozemní platformu?

TÝDENNÍ REVIZE – Konference nazvaná Televizní digitalizace 2.0 shrnula sporné body přechodu na DVB-T2 – málo atraktivní nabídku, zvyšující se tlak na bezplatné pozemní vysílání a stále větší zpoždění.

Přechod na DVB-T2/HEVC generuje další a další nevyřešené otázky

Pavel Dvořák, předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu, sdělil na konferenci Televizní digitalizace 2.0 zásadní informaci. Programy v nejbližších letech po zahájení vysílání v DVB-T2 nebudou na této platformě kódovány.

Všechny prezentace z konference Televizní digitalizace 2.0 jsou dostupné online

UVNITŘ FOTOGALERIE – Agentura Taktiq, která spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu akci uspořádala, zveřejnila na svém webu prezentace předášejících.

Přechod na DVB-T2 nabírá zpoždění, někteří aktéři se obávají oslabení pozemní platformy

Pilotní vysílání v novém standardu DVB-T2 by mohlo začít nejdříve letos na podzim. Na konferenci Televizní digitalizace 2.0 to uvedl předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák.

Jan Mládek: Návrh digitální strategie předložíme vládě do konce června

Konferenci o druhé televizní digitalizaci zahájil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který ve své úvodní řeči zmínil dva zásadní termíny.

Buďte připraveni na budoucnost. Přehled TV s tunery DVB-T2/S2/HEVC

UVNITŘ TABULKA – Článek představuje výrazně aktualizovanou verzi materiálu, který vyšel loni v předplatitelské sekci. Tam, kde to bylo možné, jsou také doplněny televizory z roku 2016.

Edision Proton T 265: malý, levný, rychlý, citlivý a pohodový přijímač pro DVB-T2/C/HEVC

Je to další z přijímačů, který je vhodný pro nekódované vysílání v novém standardu DVB-T2/H265. Mimo pozemního příjmu umožňuje díky duálnímu tuneru i příjem kabelový.

Jaromír Glisník: Přechod na DVB-T2 je zbytečný, jde jen o budoucí kompenzace

Člen představenstva společnosti M7 Group, která je provozovatelem satelitní platformy Skylink, v rozhovoru slíbil, že v roce 2017 bude většina kanálů se slušnou sledovaností vysílána ve vysokém rozlišení.

Edision Proton T265: zatím nejlevnější box pro budoucí vysílání v DVB-T2

Zanedlouho ho najdete v nabídce společnosti Impesat a v případě nástupce současného DVB-T podporuje to zásadní, totiž kodek H.265/HEVC.

Česko přejde na DVB-T2 nejpozději do roku 2021

Druhá generace zemského digitálního televizního vysílání plně nahradí standard DVB-T. Současné celoplošné multiplexy skončí možná již v polovině roku 2020 – o čtyři roky dříve, než se předpokládalo.

Druhá digitální „revoluce“ začne pravděpodobně v říjnu

Nový posunutý termín spuštění vysílání v novém standardu DVB-T2/HEVC proběhne pravděpodobně až během letošního října.

Ferguson Ariva T265: máme pro vás parametry nového levného set-top boxu pro DVB-T2/HEVC

UVNITŘ GALERIE – Jak jsme vás už o víkendu informovali, na CeBitu, který v Hannoveru potrvá do 18. března, představila firma několik důležitých novinek.
Prémiový obsah

Ke strategii přechodu na DVB-T2 přišlo přes 90 připomínek. Jakých?

Na vládu se dokument, na jehož základě vznikne technický plán přechodu na standard DVB-T2 a hlavně bude zahájen celý proces, dostane o více než měsíc později oproti plánu.

Ferguson představí tři boxy Ariva pro DVB-T2/HEVC

Polská společnost, která zatím neměla v nabídce nejspíše ani jediný set-top box pro příjem DVB-T2/HEVC, to hodlá napravit na veletrhu CeBit 2016.

DVB-T2 v Česku nabírá zpoždění. Start zřejmě až v příštím roce

TÝDENNÍ REVIZE – Kdy by u nás mělo začít řádné TV vysílání v DVB-T2, pokud se původně deklarovaný červnový termín nestihne? V úvahu připadají i Vánoce.

Slováci prý spustí pravidelné vysílání DVB-T2/HEVC ještě letos

Má ho odstartovat, v rámci jednoho multiplexu, Towercom a jet se má jak v HD, tak v rozlišení Ultra HD (4K). První vysílače budou možná už v létě.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+