Ušetřete
Více

Články v rubrice DVB-T2

ČTÚ aktualizoval D-Book pro výrobce přijímačů DVB-T2, počítá i s H.265/HEVC

Aktualizace dokumentu umožní výrobcům a dovozcům televizních přijímačů dodávat na náš trh zařízení, která budou připravena na bezproblémové zpracování DVB-T2 vysílání.
Prémiový obsah

Televizní digitalizace očima Pavla Dvořáka: Co nás čeká při migraci sítí DVB-T na DVB-T2?

Bývalý předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu se zamýšlí nad chystaným přechodem k druhé generaci zemské digitální televize. Co je potřeba pro zavedení DVB-T2?

Evropská vysílací unie se brání tlaku, aby III. pásmo místo DAB rádií dostaly televize

Mobilní operátoři, kteří mají zájem o další část kmitočtového spektra využívaného televizním vysíláním, poukazují na zdržování se startem digitálního rozhlasu. Chtějí mu odebrat III. pásmo.
Prémiový obsah

Televizní digitalizace očima Pavla Dvořáka: Jakou pozici si vydobylo DVB-T a co ho čeká do budoucna?

Bývalý předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu se zamýšlí nad hrozbami, které pro terestrickou digitální televizi představují nároky mobilních operátorů

Operátor ORS posílil pokrytí signálem technologie DVB-T2 ve Vídni

V Rakousku fungují prozatím tři multiplexy ve standardu DVB-T2, které obsahují okolo tří desítek stanic. Služba nazvaná simpliTV kombinuje stanice jak se standardním, tak i vysokým rozlišením.

Na veletrhu IBC bude představen přijímač, který zvládne DVB i IP televizi

UVNITŘ FOTO – Set-top-box bude v sobě integrovat lineární i nelineární služby, nabídne podporu hybridní televize, červeného tlačítka (Red Button) a řadu dalšího.

Rakouský telekomunikační úřad formálně zahájil přechod na standard DVB-T2

Regulátor doporučuje, aby po přechodu na technologii DVB-T2 zůstal signál stanic nekódovaný. V opačném případě k němu bude muset vyslovit souhlas sám jejich provozovatel.
Prémiový obsah

Slovensko počítá s vypínáním DVB-T téměř o desetiletí později než Česko

UVNITŘ DOKUMENT – Na rozdíl od českých úřadů ty slovenské se jasně postavily na obranu terestrické televizní platformy a proti zájmům mobilních operátorů. Chtějí uhájit pásmo UHF.
Prémiový obsah

Pustili by čeští mobilní operátoři do sítí LTE free-to-air televizní vysílání? Zeptali jsme se

Jak se O2, T-Mobile a Vodafone tváří na myšlenku nahrazení DVB-T a DVB-T2 vysíláním v sítích LTE? Pronajali by vysílatelům část kapacity? A za jakých podmínek?
Prémiový obsah

Co říkají hlavní hráči českého televizního trhu na odsun startu DVB-T2 za rok 2021?

Vyjádření operátorů celoplošných i regionálních sítí DVB-T a provozovatelů televizního vysílání k představám ministerstva průmyslu a obchodu o načasování přechodu na DVB-T2
Prémiový obsah

Evropská vysílací unie: LTE není vhodnou platformou pro šíření televize a rádia

KOMPLETNÍ STUDIE UVNITŘ – Organizace, která sdružuje veřejnoprávní televize a rádia v celé Evropě, se obává politických snah nahradit DVB-T/-T2 a DAB/DAB+ širokopásmovým LTE

DVB-T2 až v roce 2021? Dobrá zpráva pro regionální sítě DVB-T

Přechod na nový typ zemského digitálního televizního vysílání by měl jít ruku v ruce s očekávaným uvolňováním pásma 700 MHz pro mobilní operátory. Zatím se mluvilo o roku 2017.

Přechod na DVB-T2? Začne až po roce 2021, říká ministerstvo průmyslu a obchodu

„Překotná změna by znamenala velké investice z rodinných rozpočtů do nových přijímačů,“ upozorňuje ministerstvo, které má ve své gesci přechod na nový digitální standard
Prémiový obsah

DVB-T2 u našich sousedů: jaké mají plány s novou generací zemské digitální televize?

Český trh čeká na vyjádření vlády a další postup telekomunikačního úřadu. Jaká je situace v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku?

Veřejnoprávní televize ARD chce přejít na DVB-T2 rychleji, plánuje kódování HEVC

Pro standard DVB-T2 se v Německu minulý měsíc vyjádřila kladně i nejsilnější komerční skupina RTL, zároveň tím vyjádřila podporu celému zemskému vysílání.

Pár poznámek k poplašné zprávě Hospodářských novin o DVB-T2

Aneb proč by neměly miliony českých domácností propadat panice a o čem autoři úterního otvíráku Hospodářských novin nemají ani páru

Mnichov čekají stejně jako Prahu testy technologie DVB-T2 ve formátu HEVC

Zájemci o experimenty s formátem HEVC, mimo jiné se označuje jako H.265, mají prozatím smůlu. Televizory, které by je byly schopné bez problémů zobrazit, zatím na trhu chybí.

Prahu čeká noční výluka televizí i rádií, od půlnoci nepůjde vysílač Žižkov

Vysílání z dalšího pražského vysílače Českých Radiokomunikací na Cukráku bude zachováno. Ostatních sítí dalších operátorů se plánovaná noční výluka nedotkne.
Prémiový obsah

Jaký kompresní standard použije Česko u budoucího vysílání Ultra HD v DVB-T2?

V úvahu připadají dvě varianty: H.264/AVC a H.265/HEVC. Pro první mluví široké uplatnění již nyní (obsahují ho přijímače DVB-T2 na trhu), druhý umožní lépe využít datový tok

Zavádění formátu Ultra HD by mohlo trvat pět let, předpokládají odborníci z Česka

Zástupci Českých Radiokomunikací a České televize očekávají, že nové kódování H.265/HEVC se bude neustále vylepšovat. Do DVB-T2 multiplexu by se tak mohly vejít až tři UHD kanály.

České Radiokomunikace začaly v DVB-T2 experimentu testovat kódování HEVC

Firma pozvala tento týden vybrané novináře do prostor restaurace Aureole, aby jim představila plány a vize s touto technologií. Neformální akce se zúčastní i naše redakce.

Německá RTL plánuje za dva roky přejít na standard DVB-T2, sází na vysílání v HD

„Plánované zavedení HD vysílání ve standardu DVB-T2 otevírá budoucí perspektivu této technologii,“ uvedl dnes mimo jiné šéf distribuce mediální skupiny RTL Deutschland Andre Prahl.

ČTÚ připravuje pro vládu dokument související s přechodem na technologii DVB-T2

UVNITŘ DOKUMENT – V návrhu Strategie správy spektra se telekomunikační regulátor zmiňuje také o technologii DAB, tedy digitálním rozhlasovém vysílání.

Rakousku vyprší v roce 2016 licence pro stávající DVB-T multiplexy, přijde DVB-T2

Terestrická platforma je v současné době v Rakousku zastoupena nejméně. U našich jižních sousedů ji využívá pouze okolo 6 % obyvatelstva. S 54 % vede satelit, 40 % preferuje kabel a IPTV.

Radiokomunikace začaly v DVB-T2 experimentu testovat 4K materiály EBU

Testy Ultra HD zabírají téměř celou kapacitu multiplexu. Situace se změní po přechodu experimentálního kanálu z formátu H.264/AVC do H.265/HEVC.

Pavel Hanuš: ČT nedoporučuje vypínat DVB-T dříve než v roce 2024

Vysílání ve standardu DVB-T2 by mělo začít co nejdříve, televize musí být připraveny na dlouhý souběh obou standardů, řekl šéf projektové kanceláře ČT na konferenci Digimedia 2014

V pražském DVB-T2 experimentu skončily všechny televizní kanály

Datový tok testu ve formátu Ultra HD se pohybuje nad 30 Megabity za sekundu. Jeho velikost by se měla výrazně snížit po plánovaném nasazení technologie H.265/HEVC.

Testy České televize ve formátu Ultra HD proběhnou pravděpodobně na podzim

„V tuto chvíli nejsou na trhu všechny komponenty, abychom poskládali celý odbavovací řetězec, takže to testujeme pouze interně,“ uvedl pro DigiZone.cz šéf techniky ČT Ivo Ferkl.

Představenstvo Radiokomunikací posílí manažer se zkušenostmi z RTL i Canal+

Patrick Jean Victor Tillieux je zkušeným odborníkem na mezinárodní úrovni v oblasti televizního a rozhlasového vysílání. Řadu zkušeností získal v celosvětově známých televizních stanicích.
Prémiový obsah

Zavádění DVB-T2 v Česku: příští týden se konečně hnou ledy

Podaří se dohodnout základní principy zavádění nového standardu pozemního digitálního televizního vysílání? Hodně na tom závisí budoucnost terestrické televizní platformy u nás.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+