Více

Články v rubrice DVB-T2

Experimentální vysílání v DVB-T2/HEVC na LG Signature OLED G6

UVNITŘ GALERIE – Během krátkého zkoušení této úžasné novinky jsem zabrousil i na testovací kanály ČRa. Dnes jedou ve Full HD i 4K.

Recenze na středu: První pohled na LG Signature OLED

UVNITŘ GALERIE – Měl jsem možnost krátce si osahat perlu mezi televizory. Představte si obrazovku nalepenou na skleněné desce. No není to úžasné?

Televizory Philips 6000 přicházejí. Nabídnou HDR a 4K

Vlastnosti řady 6000 jsou hodně různorodé. Všechny modely ale mají mít tuner DVB-T2/HEVC, rozlišení Ultra HD a podporu unikátní technologie HDR.

Sencor SLE 3257TCS: s výtečným zvukem i výbavou, navíc skoro zadarmo

Máme tu dalšího zástupce řady TCS. Tentokráte má úhlopříčku 81 cm, opět výbornou tunerovou výbavu, nahrávání i podporu kodeku HEVC nejen na DVB-T2.

Televizní komerční jednička Nova nechce pokračovat v modelu platby za DVB-T

TÝDENNÍ REVIZE – S přechodem na DVB-T2 přijdou změny. Nemusí se nám to líbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi to jediné, co s tím můžeme dělat.

Set-top box Medi@link ML 6200 nabídne nejen DVB-T2/HEVC, ale i IPTV

Jak nám sdělila společnost Impesat zastupující u nás Medi@link, výrobce koncem května uvede několik novinek, které podporují kodek H.265/HEVC.
Prémiový obsah

DVB-T2 podle Novy: „zadarmo“ budou už jen programy České televize

Nejzásadnější sdělení konference Televizní digitalizace 2.0 přišlo paradoxně až po ní. TV Nova, která dosud k přechodu na DVB-T2 mlčela, přišla s převratným prohlášením.

Vysílání v DVB-T2 začne nejdříve koncem roku. Oslabí průtahy pozemní platformu?

TÝDENNÍ REVIZE – Konference nazvaná Televizní digitalizace 2.0 shrnula sporné body přechodu na DVB-T2 – málo atraktivní nabídku, zvyšující se tlak na bezplatné pozemní vysílání a stále větší zpoždění.

Přechod na DVB-T2/HEVC generuje další a další nevyřešené otázky

Pavel Dvořák, předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu, sdělil na konferenci Televizní digitalizace 2.0 zásadní informaci. Programy v nejbližších letech po zahájení vysílání v DVB-T2 nebudou na této platformě kódovány.

Všechny prezentace z konference Televizní digitalizace 2.0 jsou dostupné online

UVNITŘ FOTOGALERIE – Agentura Taktiq, která spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu akci uspořádala, zveřejnila na svém webu prezentace předášejících.

Přechod na DVB-T2 nabírá zpoždění, někteří aktéři se obávají oslabení pozemní platformy

Pilotní vysílání v novém standardu DVB-T2 by mohlo začít nejdříve letos na podzim. Na konferenci Televizní digitalizace 2.0 to uvedl předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák.

Jan Mládek: Návrh digitální strategie předložíme vládě do konce června

Konferenci o druhé televizní digitalizaci zahájil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který ve své úvodní řeči zmínil dva zásadní termíny.

Buďte připraveni na budoucnost. Přehled TV s tunery DVB-T2/S2/HEVC

UVNITŘ TABULKA – Článek představuje výrazně aktualizovanou verzi materiálu, který vyšel loni v předplatitelské sekci. Tam, kde to bylo možné, jsou také doplněny televizory z roku 2016.

Edision Proton T 265: malý, levný, rychlý, citlivý a pohodový přijímač pro DVB-T2/C/HEVC

Je to další z přijímačů, který je vhodný pro nekódované vysílání v novém standardu DVB-T2/H265. Mimo pozemního příjmu umožňuje díky duálnímu tuneru i příjem kabelový.

Jaromír Glisník: Přechod na DVB-T2 je zbytečný, jde jen o budoucí kompenzace

Člen představenstva společnosti M7 Group, která je provozovatelem satelitní platformy Skylink, v rozhovoru slíbil, že v roce 2017 bude většina kanálů se slušnou sledovaností vysílána ve vysokém rozlišení.

Edision Proton T265: zatím nejlevnější box pro budoucí vysílání v DVB-T2

Zanedlouho ho najdete v nabídce společnosti Impesat a v případě nástupce současného DVB-T podporuje to zásadní, totiž kodek H.265/HEVC.

Česko přejde na DVB-T2 nejpozději do roku 2021

Druhá generace zemského digitálního televizního vysílání plně nahradí standard DVB-T. Současné celoplošné multiplexy skončí možná již v polovině roku 2020 – o čtyři roky dříve, než se předpokládalo.

Druhá digitální „revoluce“ začne pravděpodobně v říjnu

Nový posunutý termín spuštění vysílání v novém standardu DVB-T2/HEVC proběhne pravděpodobně až během letošního října.

Ferguson Ariva T265: máme pro vás parametry nového levného set-top boxu pro DVB-T2/HEVC

UVNITŘ GALERIE – Jak jsme vás už o víkendu informovali, na CeBitu, který v Hannoveru potrvá do 18. března, představila firma několik důležitých novinek.
Prémiový obsah

Ke strategii přechodu na DVB-T2 přišlo přes 90 připomínek. Jakých?

Na vládu se dokument, na jehož základě vznikne technický plán přechodu na standard DVB-T2 a hlavně bude zahájen celý proces, dostane o více než měsíc později oproti plánu.

Ferguson představí tři boxy Ariva pro DVB-T2/HEVC

Polská společnost, která zatím neměla v nabídce nejspíše ani jediný set-top box pro příjem DVB-T2/HEVC, to hodlá napravit na veletrhu CeBit 2016.

DVB-T2 v Česku nabírá zpoždění. Start zřejmě až v příštím roce

TÝDENNÍ REVIZE – Kdy by u nás mělo začít řádné TV vysílání v DVB-T2, pokud se původně deklarovaný červnový termín nestihne? V úvahu připadají i Vánoce.

Slováci prý spustí pravidelné vysílání DVB-T2/HEVC ještě letos

Má ho odstartovat, v rámci jednoho multiplexu, Towercom a jet se má jak v HD, tak v rozlišení Ultra HD (4K). První vysílače budou možná už v létě.

DVB-T2/HEVC se blíží. Nabídneme vám více kompatibilních přístrojů

Po upozornění na středeční recenzi, které se u vás setkalo se značným ohlasem, je tu jedno oznámení a informace o další levné TV, která kodek H.265 zvládá.

MPO varuje: nespěchejte. Na přípravu na vysílání DVB-T2/HEVC máte dostatek času

V tuto chvíli se předpokládá, že k přechodu na nový standard DVB-T2/HEVC, tj. k ukončení stávajícího vysílání v DVB-T, dojde kolem roku 2020.
Prémiový obsah

DVB-T2 v Česku nabírá zpoždění, ke startu přechodných sítí v červnu nedojde

Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice zatím nedorazila na vládu. Původní představa byla, že se tak stane již 22. února. K dokumentu přišlo skoro sto připomínek.

Flix TV předběhl Antik Sat a odstartoval na počátku března

TÝDENNÍ REVIZE – Do Česka vstoupila první z minimálně dvou očekávaných satelitních platforem. Košický Antik Sat ještě vyřizuje formality.

Opticum Lion HD 265 DVB-T2 H.265/HEVC: terestrický přijímač i pro nový standard

Digitální pozemní přijímač pro příjem DVB-T/T2 volného vysílání s podporou nejnovějšího kodeku H.265/HEVC. Zatím jsme zde měli možnost recenzovat pouze dva.

Samsung UE55JU7590: usazený Tizen, výborný obrazově i zvukově

Televizory ze sezóny 2015/16 jsou na odchodu a máme tu jeden z posledních. Jaký je? Jak říká titulek, s usazeným OS a také firmwarem, což je potěšující. Tizen je navíc i rychlý.

Přehled set-top boxů do 5000 Kč pro příjem DVB-T2 s kodekem HEVC

Chcete být připraveni na budoucí vysílání v DVB-T2 a nechcete to řešit výměnou televizoru? Pak nezbývá než sáhnout po set-top boxu. Situace je ale tristní.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete