Více

Články v rubrice DVB-T2

České Radiokomunikace jednají s ČTÚ o individuálních oprávněních k přechodové síti 12

MAPA UVNITŘ – V současnosti byly Českým Radiokomunikacím uděleny dvě individuální oprávnění pro Prahu, dalších šestnáct je připraveno k udělení a osm vysílačů čeká na mezinárodní koordinaci.

Radim Pařízek: V lednu začneme stavět třetí přechodovou síť

Na konferenci Radiokomunikace oznámil jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek, že jeho společnost požádala ČTÚ o parametry pro přechodovou síť ve standardu DVB-T2.

Problémy českých televizních stanic s vysílacím formátem při přechodu na DVB-T2

Klíčovým prvkem ve vysílacím řetězu bývá zařízení převádějící prokládaný formát na neprokládaný, tzv. deinterlacer. Ten ale může někdy udělat více škody než užitku.

Sony KDL-49WD757: koncepce à la OLED, slušný obraz i zvuk

O Sony jste si psali, a i když to trvalo déle, jeden televizor tu pro vás máme. Jde o chytrou Full HD LCD klasiku bez operačního systému Android TV.

OLED televizor Loewe Bild 7: parametry, galerie a první dojmy

UVNITŘ GALERIE – Ke koupi bude dvojice úhlopříček s označením Bild 7.55 a Bild 7.65. Obě jsou stejně vybavené, byť s trochu odlišnou obrazovkou OLED.

Stránky „DVB-T2 ověřeno“ opět o něco rozšířeny

České Radiokomunikace přicházejí s další úpravou svých stránek. Spuštěno bylo například vysvětlující video.

OLED televizor Loewe Bild 7 dnes představen i u nás. A je na co se těšit

UVNITŘ GALERIE – Tenká obrazovka s motorickým pojezdem, HDR Dolby Vision či třeba možnost jisté individualizace televizoru. Tohle je hodně jiný OLED.

LG 55UH750V: výborná nabídka, výborný poměr mezi cenou a výkonem

Elegantní kousek, byť plně plastový, nabídne kultivovaně zpracovanou zadní stěnu, úzké rámečky a solidní obraz za prakticky všech okolností.

ČT 24, ČT art a ČT :D mají být od listopadu v HD. Pouze na satelitu

Česká televize slibuje spuštění výše uvedených stanic ve vysokém rozlišení (HD) už nějakou dobu a termín byl několikrát odložen.

DVB-T2 ověřeno: ČRa poprvé doplňují seznam. O televizory LG…

České Radiokomunikace (ČRa) rozšiřují svůj seznam zařízení, která splňují kritéria pro získání loga „DVB-T2 ověřeno“ a jsou tak kompatibilní s budoucím zemským vysíláním v DVB-T2/HEVC.

Stránky „DVB-T2 ověřeno“ dnes spuštěny. Je na nich seznam prověřených výrobků kompatibilních s DVB-T2/HEVC

UVNITŘ SEZNAM – Společnost České Radiokomunikace (ČRa) zveřejnila svůj přehled televizorů a set-top boxů kompatibilních s budoucím zemským televizním vysíláním.

Televizory Samsung obdržely certifikaci Českých Radiokomunikací pro příjem DVB-T2

Smart a UHD televizory Samsung z modelové řady pro rok 2015 a 2016 získaly certifikát Českých Radiokomunikací potvrzující kompatibilitu s budoucím DVB-T2 vysíláním.

Kanál Funbox 4K, který vysílá v pilotním DVB-T2 multiplexu, přešel na ostrý provoz

Program FunBox 4K, dostupný divákům v Praze a ve Středočeském kraji v experimentálním vysílání DVB-T2, nedávno zahájil regulérní vysílání.
Prémiový obsah

První pohled na LG Signature OLED65E6

Zatímco G6 čeká na své říjnové uvedení, E6 už na prodej je. V obou případech se ale ještě dolaďuje firmware. Tyhle OLED krásky si rozhodně zasluhují to nejlepší.

Budoucnost televizního vysílání v zemích Visegrádské čtyřky

V polské Wroclawi se ve dnech 8. a 9. září uskutečnil seminář na téma frekvenční politiky a spektrálního inženýrství za účasti předních evropských odborníků a manažerů z této oblasti.

Certifikace „DVB-T2 ověřeno“, spuštění JOJ Family a rozjezd Digi2GO

TÝDENNÍ REVIZE – Vysílání zahájila stanice JOJ Family a rozjela se i internetová televize Digi2GO. ČRa pak zveřejňují, jak vlastně zkoušejí kompatibilitu TV a set-top boxů s budoucím DVB-T2/HEVC.

JOJ Cinema HD už vysílá v rámci slovenského DVB-T2

Jak jsme vás informovali koncem minulého měsíce, placená platforma Plustelka už plně vysílá v DVB-T2. A zařazuje i nové stanice.

Operátoři a správci spektra rokují ve Wroclavi, prohlédněte si galerii věnovanou DVB-T2

UVNITŘ GALERIE – František Smejkal z Českých Radiokomunikací představil zahraničním kolegům rozvojové plány operátora pro přechod na DVB-T2.

Certifikace u ČRa má řešit reálnou kompatibilitu s novým TV vysíláním

UVNITŘ GALERIE – Jak probíhá certifikace pro logo „DVB-T2 ověřeno“ a na co se České Radiokomunikace (ČRa) zaměřují, bylo předmětem dnešního setkání.

TP Vision (Philips) uvádí svou první OLED. Televizor uvidíme na veletrhu IFA

UVNITŘ GALERIE A VIDEO – Výrobce produkující televizory pod značkou Philips překvapil. Je čtvrtý, kdo TV s obrazovkou nevyžadující tradiční podsvícení ohlásil.

O víkendu přešla slovenská Plustelka plně na DVB-T2. Překlopen byl poslední vysílač

Podle kalendáře zaslaného společností Towerhome na počátku června měl být o víkendu dokončen přechod na nové pozemní vysílání s H.264. Máme ho potvrzen.

DVB-T2 ověřeno: ČRa oficiálně uvolňují logo a tiskovou zprávu. Vysílat se začne na počátku 2017

Jak jsme vás v pátek informovali (viz také včerejší přehled s reakcemi masových výrobců), společnost dnes oznámila, že zřídila laboratoř ověřující kompatibilitu přístrojů s budoucím TV vysíláním.

DVB-T2: hledáte kompatibilní TV? Zkuste LG, CZC, nebo si počkejte na logo ČRa

AKTUALIZOVÁNO (UVNITŘ LOGO) – Jak jsme vás už informovali, výrobci televizorů a set-top boxů se chystají na ověřovací testy u Českých Radiokomunikací. První vlna proběhne na počátku září.

Výrobci se chystají na testování kompatibility u ČRa. Pokud projdou, získají logo „DVB-T2 ověřeno“

Zda je televizor kompatibilní s budoucím pozemním televizním vysíláním v DVB-T2/HEVC, si bude moci zákazník snadno ověřit. Alespoň taková je idea ČRa.

Nový Ultra HD kanál v DVB-T2 slovenského Towercomu

Od dnešního dne je v pozemním testovacím multiplexu ve spolupráci s SPI International dostupná televizní stanice FunBox 4K.

D-Book, srpen 2016: co je nového a co zůstává při starém

Na upravenou verzi se čekalo hodně dlouho. Po dvou letech jsme se konečně dočkali, avšak namístě je ono příslovečné ale.

DVB-T2 v DVTV aneb co čekat od druhé televizní digitalizace

Včera byl šéfredaktor serveru DigiZone Jan Brychta hostem moderátora Martina Veselovského. Celý rozhovor můžete zhlédnout na webu DVTV.

ČTÚ zveřejnil dlouho očekávaný aktualizovaný D-Book

UVNITŘ DOKUMENT KE STAŽENÍ – Po schválení strategie pro přechod na DVB-T2 jde o poslední díl skládačky umožňující výrobu kompatibilních zařízení, tedy TV a set-top boxů, resp. úpravu těch stávajících.

Slovenský Towercom spouští olympiádu ve 4K. Volně

Pozemní testovací FTA vysílání v Ultra HD je dostupné v Bratislavě a okolí a přenosy z Ria divákům Towercom přináší ve spolupráci s veřejnoprávní RTVS.

Samsung UE49K6372SU: první televizor nové kolekce, navíc ve zcela novém stylu

Na letošní produkci, tedy TV pro sezónu 2016/17, jsem byl hodně zvědav. Bohužel první vlaštovka dorazila až koncem července. Změny jsou ale někdy hodně zásadní!

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+