DVB-T2

Údržbové přestávky, prosinec 2016: opravdu jen minimum

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co na nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem chystají na poslední měsíc v roce.
Prémiový obsah

MPEG-4 pro televizní vysílání DVB-T2 v SD rozlišení? Neefektivní, míní šéf digitalizace

Požadavek Novy, aby se kromě kódování HEVC využil v budoucích sítích DVB-T2 i kompresní standard MPEG-4, je v rozporu se snahou o efektivní využití spektra, říká Pavel Dvořák.

DVB-T2 ověřeno: ČRa doplňují seznam o Sharp, k dispozici je nově i „vyhledávání“

AKTUALIZOVÁNO (SENCOR A HISENSE) – UVNITŘ GALERIE – Po více než šesti týdnech došlo k další aktualizaci seznamu přístrojů kompatibilních s budoucím vysíláním v DVB-T2.

Digital Broadcasting ve spolupráci s Českou televizí prověřil výrobce technologií pro přechod na DVB-T2

Operátor celoplošných sítí DVB-T, společnost Digital Broadcasting, připravil ve spolupráci s Českou televizí testování čtyř významných výrobců technologie komprimace a multiplexace ve standardu DVB-T2 s použitím kodeku HEVC.

JVC LT-55VU83A: i když bez HDR, obrazově nad průměrem

UVNITŘ GALERIE – Televizní přijímač s rozlišením Ultra HD (4K) zvládá příjem současného i budoucího pozemního vysílání DVB-T/T2/HEVC.

Slovenská Plustelka zařazuje další HD kanál

Pozemní placená platforma, která v létě přešla na DVB-T2, ho přidává do balíčku Plustelka Štandard, a to beze změny ceny.

Hisense H43M3000 a H50M3300: příjemné překvapení ze solidně odvedené práce

Podařilo se nám získat na vyzkoušení dvojici televizorů nové čínské značky na našem trhu. Jsou si podobné a co platí o jednom, skoro vždy platí i o druhém. Na rozdíly upozorníme.

Chystáme se na DVB-T2, Nova spustila HbbTV

TÝDENNÍ REVIZE – Jinak poklidnou hladinu rozvířila i slovenská Markíza, která končí v tamním pozemním vysílání a přechází na placené platformy.

Digital Broadcasting testoval ve spolupráci s Českou televizí komprimační technologie pro DVB-T2/HEVC

UVNITŘ GALERIE – Digital Broadcasting a Česká televize se připravují na přechod k formátu DVB-T2/HEVC.

Podzimní přehled set-top boxů pro příjem DVB-T2/HEVC v cenové hladině do pěti tisíc korun

AKTUALIZOVÁNO – UVNITŘ TABULKA A GALERIE – „Konečně se nám urodilo a na cestě je i pár dalších.“ Tak by se dala charakterizovat současná nabídka už připravená na nové zemské vysílání.

Údržbové přestávky, listopad: TV výluky zatím pouze od půlnoci do šesti. Oznámena jedna i pro 4K

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co pro nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem chystají na předposlední měsíc v roce.

Jak je to s ověřováním kompatibility DVB-T2/HEVC set-top boxů Českými Radiokomunikacemi

Minulý týden jsem na DigiZone uveřejnil recenzi na terestrický přijímač, který jako první prošel ověřovacím testem v Českých Radiokomunikacích a získal zlatou nálepku DVB-T2 ověřeno.
Prémiový obsah

Uzákoňte, že příjem televizního vysílání v DVB-T2 bude zadarmo, žádají kabeláři

UVNITŘ DOKUMENT – Po satelitních operátorech se na ministerstvo průmyslu a obchodu obrací i poskytovatelé kabelové televize a IPTV s požadavkem, aby mohli mluvit do procesu přechodu na DVB-T2.

Hudební stanice Senzi se vrátila do slovenského DVB-T

Od konce října si diváci slovenské zemské platformy Plustelka mohou opět naladit stanici Senzi, která multiplex opustila letos v srpnu.
Prémiový obsah

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co si dnes můžete pořídit

UVNITŘ GALERIE – Novinka s obrazovkou OLED a rozlišením 4K nabízí vše, co je obvyklé v nejvyšší třídě, a řadu věcí navíc. Některé nikde jinde nenajdete. Třeba zabudovaný disk či příjem internetového rozhlasu.

Zircon Fire: první přijímač DVB-T/T2/HEVC s certifikátem „ověřeno“ u Českých Radiokomunikací

Zircon Fire je značka set-top boxu, který jako první prošel ověřovacím testem v Českých Radiokomunikacích a získal zlatou nálepku „DVB-T2 ověřeno“.
Prémiový obsah

Digi TV založila Českou asociaci satelitních operátorů, členem chce být i Skylink

UVNITŘ DOKUMENTY – Asociace má chránit společné zájmy provozovatelů satelitních služeb v Česku. Už se obrátila na ministerstvo průmyslu a obchodu kvůli přechodu na DVB-T2.

Konference Radiokomunikace 2016, DVB-T2 na spadnutí a O2 TV slaví

TÝDENNÍ REVIZE – Událostí týdne bylo nepochybně tradiční setkání, na kterém mj. zaznělo, že výstavba třetí přechodové sítě DVB-T2/HEVC začne v lednu.

Televizorem typu 3 v 1 uzavřel Philips rok. Nově nabídne i více DVB-T2/HEVC

UVNITŘ GALERIE – Společnost TP Vision, výrobce TV Philips, uzavřela uvedením kombinace tři v jednom, 24PFS5231, modelový rok 2016/17.

České Radiokomunikace jednají s ČTÚ o individuálních oprávněních k přechodové síti 12

MAPA UVNITŘ – V současnosti byly Českým Radiokomunikacím uděleny dvě individuální oprávnění pro Prahu, dalších šestnáct je připraveno k udělení a osm vysílačů čeká na mezinárodní koordinaci.

Radim Pařízek: V lednu začneme stavět třetí přechodovou síť

Na konferenci Radiokomunikace oznámil jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek, že jeho společnost požádala ČTÚ o parametry pro přechodovou síť ve standardu DVB-T2.

Problémy českých televizních stanic s vysílacím formátem při přechodu na DVB-T2

Klíčovým prvkem ve vysílacím řetězu bývá zařízení převádějící prokládaný formát na neprokládaný, tzv. deinterlacer. Ten ale může někdy udělat více škody než užitku.

Sony KDL-49WD757: koncepce à la OLED, slušný obraz i zvuk

O Sony jste si psali, a i když to trvalo déle, jeden televizor tu pro vás máme. Jde o chytrou Full HD LCD klasiku bez operačního systému Android TV.

OLED televizor Loewe Bild 7: parametry, galerie a první dojmy

UVNITŘ GALERIE – Ke koupi bude dvojice úhlopříček s označením Bild 7.55 a Bild 7.65. Obě jsou stejně vybavené, byť s trochu odlišnou obrazovkou OLED.

Stránky „DVB-T2 ověřeno“ opět o něco rozšířeny

České Radiokomunikace přicházejí s další úpravou svých stránek. Spuštěno bylo například vysvětlující video.

OLED televizor Loewe Bild 7 dnes představen i u nás. A je na co se těšit

UVNITŘ GALERIE – Tenká obrazovka s motorickým pojezdem, HDR Dolby Vision či třeba možnost jisté individualizace televizoru. Tohle je hodně jiný OLED.

LG 55UH750V: výborná nabídka, výborný poměr mezi cenou a výkonem

Elegantní kousek, byť plně plastový, nabídne kultivovaně zpracovanou zadní stěnu, úzké rámečky a solidní obraz za prakticky všech okolností.

ČT 24, ČT art a ČT :D mají být od listopadu v HD. Pouze na satelitu

Česká televize slibuje spuštění výše uvedených stanic ve vysokém rozlišení (HD) už nějakou dobu a termín byl několikrát odložen.

DVB-T2 ověřeno: ČRa poprvé doplňují seznam. O televizory LG…

České Radiokomunikace (ČRa) rozšiřují svůj seznam zařízení, která splňují kritéria pro získání loga „DVB-T2 ověřeno“ a jsou tak kompatibilní s budoucím zemským vysíláním v DVB-T2/HEVC.

Stránky „DVB-T2 ověřeno“ dnes spuštěny. Je na nich seznam prověřených výrobků kompatibilních s DVB-T2/HEVC

UVNITŘ SEZNAM – Společnost České Radiokomunikace (ČRa) zveřejnila svůj přehled televizorů a set-top boxů kompatibilních s budoucím zemským televizním vysíláním.