Více

DAB+

Prémiový obsah

Přehled malých vnitřních i vnějších antén (nejen) pro DVB-T/T2

UVNITŘ TABULKY – Po roce se vracíme k tématu pokojové antény, které jsme však rozšířili i o kompaktní antény vnější, třeba na balkon či zeď. Jsou tu ale i takové, které zvládají FM či DAB.

Na Slovensku rozšiřují pokrytí rozhlasu DAB

Tamní regulační úřad vydal na základě žádostí společností Towercom a AVIS nová povolení na používání frekvencí.

Údržbové přestávky, červen: mj. Ostrava, Trutnov, Liberec

Po náročném květnu nastává těsně před klasickým dovolenkovým obdobím trochu uklidnění. Podívejme se, co na nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem chystají.

Shrnutí konference Digimedia 2016, kterou můžete zhlédnout i v iVysílání České televize

UVNITŘ ODKAZ – Odbornou konferenci Digimedia 2016, jejíž jedenáctý ročník proběhl tuto středu, přenášela živě na internetu Česká televize. Ta aktuálně zpřístupnila i kompletní záznam všech vystoupení.

DAB+ versus FM, ČRo a ČRa proti APSV – a jaké je prosím skóre?

Na konferenci Digimedia 2016 se včera mimo jiné diskutovalo o digitálním rozhlasovém vysílání a jeho komerční realitě.

Uvedena 3. generace aplikace iRadio. Na pořad se můžete nechat upozornit nebo si ho i stáhnout

UVNITŘ GALERIE – Český rozhlas připravil novou mobilní aplikaci iRadio, v níž je možné sledovat všechny jeho celoplošné, regionální i speciální stanice.
Prémiový obsah

Technisat DigitRadio 110 IR: nechcete si rozšířit A/V systém o DAB a internetová rádia?

Máte klasickou Hi-Fi věž, domácí kino nebo nějaký minisystém, který si chcete ponechat, ale zároveň byste ho rádi modernizovali? Přesně na vás tenhle rozhlasový doplněk cílí.

RTI bude propagovat digitální rozhlas na středních školách

V rámci podpory mediální gramotnosti v České republice připravila společnost RTI projekt Digitální rozhlas do škol.

Dnes odpoledne se uskuteční veřejná debata o směřování rozhlasové Dvojky

SLEDUJTE PŘÍMÝ PŘENOS V ČLÁNKU – Rada Českého rozhlasu organizuje další veřejnou debatu, tentokrát věnovanou možnému dalšímu vývoji stanice Dvojka.

Český rozhlas využil nevyužívanou satelitní pozici pro vysílání Rádia Retro

Od května došlo k rozšíření programové nabídky Českého rozhlasu v satelitní distribuci DVB-S (CzechLink) o program ČRo Rádio Retro.

Český rozhlas Plzeň vás zve na sobotní setkání s DAB

Pokud ještě na sobotu nemáte žádné plány a jste z Plzně či okolí, můžete se blíže seznámit s digitálním rozhlasovým vysíláním i s potřebnými přístroji.
Prémiový obsah

René Zavoral: Na digitalizaci jsme připraveni, chybí nám ale potřební partneři

Prvních sto dní ve funkci, ambiciózní plány a aktuální změny v Českém rozhlasu podle režie nového generálního ředitele René Zavorala.
Prémiový obsah

Gogen DAB 1471 BT: výtečná výbava, zajímavý vzhled, dobrá cena

Přenosný přijímač je určen pro poslech analogového FM (VKV) a digitálního rozhlasu systému DAB/DAB+. Poslouží ale také jako Bluetooth reproduktor či budík.

Přijďte na den s digitálním rádiem. Přijímače si můžete i vyzkoušet

Druhou akci tohoto typu pořádá Reprezentační prodejna Českého rozhlasu opět ve spolupráci s jedním z DAB operátorů, RTI cz.

Radiodays Europe 2016: založena organizace pro rozhlasovou digitalizaci Evropy

Přední evropští vysílatelé založili v Paříži alianci na podporu digitálního vysílání EDRA. Součástí nově vzniklého uskupení je i Český rozhlas.

LG Stylus 2, první mobil s DAB+, je k vidění i na Radiodays Europe 2016

AKTUALIZOVÁNO, LG OZNÁMILO DAB+ U STYLUS 2 – Konference právě probíhá v Paříži a telefon je na ní, stejně jako na nedávné akci MWC, o které jsme vás také informovali, opět nejspíše jediným, který DAB zvládá.

Značka Gogen přichází se dvěma přijímači pro DAB. Mají i Bluetooth

UVNITŘ GALERIE – Prvním je stolní retro rádio, druhým přenosná klasika. Novinky jsou určeny pro poslech analogového VKV a digitálního rozhlasu DAB/DAB+.

Analogové rádio v digitálním mobilu? Nuda! LG Stylus 2 má DAB

Analogový příjem rozhlasu v mobilním telefonu není problém. Zatím ale chybělo propojení s rozhlasem digitálním. A přitom je to logičtější.

Údržbové přestávky, březen: především Praha 3, Brno město a Votice

V tomto měsíci už plně nabíhá tradiční plánované udržování techniky. Podívejme se, co na nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem chystají.

Jamesdean.fm má licenci na osm let. I když je „fm“, vysílat bude v DAB

AKTUALIZOVÁNO, DATOVÝ TOK – A také na internetu, kde se vysílání spustilo zhruba před půlrokem. Programová skladba bude ostatně stejná, takže to, co slyšíte zde, půjde i do digitálního éteru.

Potřebujete rozšířit příjem o DAB? Do prodeje přichází DigitRadio 110 IR

DAB přijímačů koncipovaných jako rozšíření domácího audio-video řetězce na trhu moc není. Tuhle novinku tak ocení mnozí příznivci digitálního rozhlasu.

Organizace nevidomých a slabozrakých pořádá přednášku o digitálním rozhlasu

Pokud vás toto téma zajímá, resp. se jí chcete zúčastnit, koná se zítra, tedy ve čtvrtek 25. února 2016 od 14:00 hod. v budově organizace na adrese Tomanova 5, Plzeň.

Německá značka Noxon má oficiální zastoupení. Uvádí komponentový A560+

Společnost Antenex získala pro digitální internetové a DAB přijímače výše zmiňované značky zastoupení pro český i slovenský trh. Zatím přináší dvojici přijímačů.

Týden v DAB: očekávejte Šlágr Rádio, ČTÚ prohlašuje DAB za svou prioritu

Na rozhlasově digitálním poli se událo několik drobných, avšak zajímavých věcí. Jednotlivě sice nevydají na samostatnou zprávu, ale za zveřejnění rozhodně stojí.

Teleko ve svém DAB přešlo na 64 kb/s. U poloviny stanic

Poslední změny se v tomto digitálně rozhlasovém multiplexu odehrály na počátku února, kdy se do něj vrátily Seejay Radio a Tip Radio. Nyní je tu i vyšší datový tok…

Teleko začalo jako první na světě využívat cloudové řešení pro DAB vysílání

Světovou premiéru si u příbramského Teleka odbyl tzv. DAB head-end, který pro vysílání využívá cloudového úložiště. Technologii dodala norská firma Paneda.
Prémiový obsah

Hama Digitalradio DR50: FM/DAB+ do kuchyně, na chatu nebo dovolenou

Představujeme digitální rádio pro příjem analogových a digitálních rozhlasových stanic FM/DAB/DAB+. Možný je bateriový, nebo síťový provoz s externím napájením.

Teleko od února rozšiřuje digitální nabídku o další dvě stanice

Staronově tak můžete v jeho DAB multiplexu naladit Seejay Radio a Tip Radio, jimž skončila smlouva o distribuci minulý rok a které nyní hlásí návrat.

Dvě nové DAB+ stanice zahájily vysílání v Británii

Multiplex vysílající digitální rozhlas v britském Portsmouthu představil podle serveru Media.info dvě nové stanice Awaaz GM a Indulgence ve formátu DAB+. Ne všechny DAB přístroje jsou ale schopny ho přijímat.

Digitální rozhlas na Slovensku cílí na kvalitu. Testuje vyšší datový tok

Pokusné slovenské vysílání DAB+ Towercomu a RTVS z bratislavského vysílače Kamzík přišlo nyní se 136 kb/s. U nás jsme v nejlepším případě na 96 kb/s…

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+