Více

Vznikne na Slovensku fotbalový kanál?

Slovenský fotbalový klub Spartak Trnava požádal prostřednictvím spřízněné společnosti o udělení licence na digitální televizní vysílání. Pokud slovenský regulátor žádosti vyhoví, může vzniknout vůbec první klubový fotbalový kanál na Slovensku. Informuje o tom server Mediálne.sk.

O licenci pro novou televizi žádá společnost Spartak TV, s.r.o., jediným společníkem je ŽOS Trnava, ve které šéfuje představenstvu Vladimír Poór. Ten má blízký vztah k trnavskému klubu a v minulosti byl jedním z majitelů první slovenské satelitní televize VTV, která vysílala do roku 2000.

Fotbalová klubová televize není ve světě ničím novým. Jako první zrealizoval podobnou myšlenku slavný anglický klub Manchester United, který v září 1998 spustil placený satelitní kanál MUTV. Následovaly televize jiných klubů – například Chelsea TV nebo Barca TV.

Na Slovensku se sport poprvé dostal do éteru v souvislosti s vodním pólem. Košický klub ČH Hornets Košice spustil před několika lety internetové Hornet rádio, které se postupně dostalo i do FM éteru. Nyní pokrývá část východního Slovenska a získalo i frekvenci v Žilině. O klasický televizní kanál se ale žádný sportovní klub v ČR ani na Slovensku zatím nepokusil.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 7. 7. 2009 23:46

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+