Více

TýTý ukazuje, že Prima má na to poměřovat se s Novou a ČT

Čtyři proměněné nominace katapultovaly Primu na stejnou pozici jako Novu. Navíc získala pro Partičku absolutního vítěze.

Odměnit autora
Poslat autorovi přímou platbu 25 Kč jako odměnu za tento článek. Více informací
?
Jan Potůček

Ilustrace: Nenad Vitas

Primě se letos podařilo v TýTý dosáhnout výsledku z říše snů. Ačkoli měla do finále jen osm nominací, což byla v porovnání s NovouČeskou televizí jen polovina, dokázala proměnit hned polovinu z nich. Zástupci Primy tak získali čtyři zakřivená zrcadla – stejně jako Nova, která však měla nominací šestnáct. A Česká televize, jíž se podařilo získat stejný počet nominací jako Nově, nakonec získala ocenění jen ve třech kategoriích (a počítáme-li i Objev roku Tomáše Kluse, pak ve čtyřech).

Prima bodovala především zábavnou improvizační show Partička. Získala za ni ocenění Pořad roku, Absolutní vítěz a jeden z protagonistů Partičky, Ondřej Sokol, se stal vítězem v kategorii Zábava. Čtvrté zrcadlo pak Prima získala zprostředkovaně vítězstvím Lucie Bílé v kategorii Zpěvačka roku. Je to zajímavý a možná až překvapivý výsledek na to, že diváci Partičky obvykle nespadají do kategorie čtenářů Týdeníku Televize, který anketu TýTý každoročně pořádá.

Jenže v letošním hlasování nešlo ani tak o to, kdo čte nebo nečte Týdeník Televize. Všechny tři největší televizní skupiny v Česku pojaly diváckou anketu za velmi prestižní záležitost a věnovaly její propagaci a zejména výzvám divákům, aby hlasovali pro jejich zástupce ve finále, opravdu mimořádný prostor ve vysílání. V tomto směru je třeba říct, že Kavčí hory letos příliš neoslnily. Nebýt obnovení kategorie Sporťák roku, odnesly by si pouze dvě zrcadla (tradičně Václav Moravec za publicistiku a Vyprávěj za Seriál roku).

Klání sporťáků ale pro ČT vyhrál Vojtěch Bernatský. Nova bodovala částečně zprostředkovaně, vždyť kategorie Herec roku (Rudolf Hrušínský) a Herečka roku (Hana Maciuchová) sice lze přisoudit dennímu seriálu Ulice, v němž oba vítězové hrají, ale během loňského roku se objevovali i v jiných televizích. Zprostředkovaným vítězem Novy je i Zpěvák roku Michal David, momentálně porotce Hlasu Česko Slovenska. Jediným skalním zástupcem Novy, který získal TýTý, je tak moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová.

Škoda, že se do konečného klání neprobojovaly i jiné televize, a tím nemyslím jen TV Barrandov, ale i tematické kanály všech tří velkých stanic, které si tradičně ceny rozdělují. Vždyť Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool, Prima love, ČT 2, ČT 4 a ČT 24 ukrajují z denního koláče sledovanosti minimálně čtvrtinu publika. Věřím ale, že to je jen otázka času a příští rok se už mezi finalisty probojují i zástupci těchto menších televizí – byť často pod taktovkou svých velkých matek.

Anketa

Komu jste přáli nejvíc cen TýTý?

       
Odměnit autora
Poslat autorovi přímou platbu 25 Kč jako odměnu za tento článek. Více informací
?
35 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 4. 2012 19:03

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví. Pro řešení aktuálních problémů doporučujeme využít naše diskusní fórum.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete