Více

Názory k článku
Technisat Digipal T2 DVR: kvalitní, rychlý a citlivý. A také trochu svůj

Jan Bajger aura:84
samorost Login: samorost
14. 6. 2017 9:09 Nový

Skromnost hodnotitele

celé vlákno

Autor ze skromnosti sobě vlastní neuvedl jednu z hlavních předností tohoto set-boxu, totiž možnost úpravy záznamů bez použití PC. V záznamech je možno nejen umisťovat značky a přeskakovat po nich, ale také vymazávat části záznamů mezi značkami.
Spolehlivost zapnutí záznamů a střihové funkce patří k přednostem tohoto přístroje.
Totéž platí i pro typ Technisat Digipal ISIO, kde je Hbb spolehlivé.

Bohumil Herwig aura:71
14. 6. 2017 10:17 Nový

Re: Skromnost hodnotitele

celé vlákno

To je bez problému a záznam vám přehraje vcelku běžný video přehrávač. Já používám VLC a ten to zvládá.

Bohumil Herwig aura:71
14. 6. 2017 10:09 Nový

Re: Skromnost hodnotitele

celé vlákno

Děkuji za upozornění. Nevšiml jsem si toho a funkce je trochu zasutá.
Upravím článek

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
14. 6. 2017 18:41 Nový

Re: Skromnost hodnotitele

celé vlákno

Doufám že se do 4 let více rozvine prodej se značkami STBoxů pro T2. Nyní bych vážně nechtěl nic kupovat. Bud' drahý nevalný, nebo nějaká levná echt srajda. To jako fakt né :-/

ivovi . aura:78
ivovi Login: ivovi
14. 6. 2017 10:10 Nový

HDMI CEC

celé vlákno

Tohle zni dost nesmyslne, propracovanejsi nez HEVC?
"Udávána je ale i podpora propracovanější komprese H.264, která se u nás bohužel zrušila..."

Nevim, proc se stale opakuje 544p, kdyz jde o 540p.
"Kanály přechodové sítě vysílané v úžasném rozlišení 544p..."

Jinak bych se primlouval za alespon nejake otestovani HDMI CEC u kazdeho DVB-T2/HEVC boxu, protoze jeho spravnou funkci povazuji za jednu z nejdulezitejsich vlastnosti - moznost ovladat STB ovladacem televizoru (alespon zakladni funkce).

Jan Bajger aura:84
samorost Login: samorost
14. 6. 2017 11:59 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

Stáhl jsem si návod v němčině. Na str. 55 je uvedena funkce Technilink, která odpovídá HDMI CEC.
Na jiných Technisatech řady ISIO tato funkce funguje perfektně, lze zvolit pouze zapnutí TV nebo pouze vypnutí TV nebo i hlasitost TV. Běžně tím zapínám i vypínám televize, automaticky se dříve "ručně" zapnutá televize přepne na příslušný vstup HDMI. Je vysoká pravděpodobnost, že výrobce použil osvědčený software pro tuto funkci i v tomto set-boxu.

Bohumil Herwig aura:71
14. 6. 2017 12:43 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

Ještě to tu mám, takže jsem to prověřil. Výsledek vypadá takto:
Nastavení HDMI CEC (TechniLink) nabízí varianty pro automatické vypnutí či zapnutí TV společně se set-top boxem a také možnost řídit jeho dálkovým ovladačem hlasitost televizoru. Pokud funkci TechniLink povolíte, objeví se velmi správné upozornění na to, že se může na různých zařízeních chovat jinak, což je – spolu s dalším – obecný problém technologie HDMI CEC. V tomto případě, ve spolupráci s výborným televizorem Hisense H55N6800 (test v přípravě), nepracovalo ovládání hlasitosti, současné zapnutí a vypnutí obou zařízení fungovalo – při krátkém zkoušení – spolehlivě.
HDMI CEC není obecně vzato příliš používáno, protože často dělá více problémů, než kolik jich dokáže vyřešit. Nedávno jsem na to narazil u Nvidia Shield TV, kde to bylo prakticky nepoužitelné.

ivovi . aura:78
ivovi Login: ivovi
14. 6. 2017 14:14 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

Nemel jsem na mysli jen zapinani a vypinani, ale take ovladani STB, to znamena alspon hlasitost a vyber programu.

Na android boxu Diway AND-4 mi doma s TV Sony funguje HDMI CEC prekvapive vyborne - hlasitost, cislicove tlacitka pro volbu programu, kurzorove sipky a stredove tlacitko pro volbu programu, pripadne i spusteni a ovladani android aplikace, skok do menu, vse ovladacem TV.

Driv jsem ani netusil ze takhle uzivatelsky prijemna moznost muze vubec v realu fungovat. Nez jsem to na doporuceni jednoho zdejsiho diskutera vyzkousel a ono to fakt fungovalo. No mozna tema na samostatny clanek.

Je mi jasne, ze to bohuzel zalezi na konkretni kombinaci zarizeni, ale testovat by se to melo.

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
14. 6. 2017 14:40 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

podle mé zkušenosti obvykle CEC funguje dobře, ale je potřeba v menu přístrojů nastavit, která funkce má pracovat. Bohužel konstruktéři mnohdy bývají střídmí a šetří se zpřístupněním funkcí uživateli. Mně se dost líbí i ARC.

Bohumil Herwig aura:71
14. 6. 2017 14:45 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

To je pravda - vždy záleží na konkrétním zařízení (zařízeních). Technisat u tohoto boxu podporuje jen to vyjmenované. Po zavedení kdysi před lety jsem HDMI CEC sledoval, ale věčně s tím byly potíže. Netuším tedy, zda raději výrobci omezují funkčnost na pár příkazů nebo to postupně odchází tak nějak samo. Zdá se mi, že běžně je HDMI CEC vypnuté. Navíc, co si vzpomínám, v řadě případů byl značný problém s rychlostí operací. U technisatu to ale jelo prakticky okamžitě. Budu se to potom dívat a u set-top boxů to zkoušet.

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
14. 6. 2017 16:17 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

ano, defaultně bývá vypnuté. Ale na rozdíl nové konstrukce mi přijdou dost spolehlivé, jak se zap/vyp, hlasitostí a předávání čísel, ale i volbě vstupů, zvukových režimů/kodeků, časovačů a zařízení o sobě "ví". Záleží, jak moc se konstruktéři odvážou s množstvím funkcí, které z implementovaných funkcí zpřístupní.

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
15. 6. 2017 7:49 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

principiálně ano. Zjednodušeně, CEC dělá z několika propojených zařízení jedno, nelze se tedy na sestavu dívat jako na více zařízení. Když se zařízení shodnou na logickém adresování (přímé spojení STB-TV je netypické), je jedno, jakým ovladačem ovládám, i třeba z čelních panelů komponentů sestavy. Ale zatímco hlasitost je jasná a unitární, už třeba volba programu, kanálu, zdroje může vést k nejednoznačnosti (zde je netypičnost STV+TV) a proto je konstruktéři raději omezí na Off/Auto. Tady se ještě musí udělat hodně práce v rozšíření, dost možná proto, že do STB se vtělují MM funkce. Z tohoto pohledu je pochlebování trhu překážkou řešení technicky čistému a uživatelsky snadnému (co může být snadnějšího než: přinesu si nové zařízení, propojím jedním kabelem a jeho funkce obohatí mou sestavu, aniž bych se musel učit nově ovládat). O dost dále jsou propojení TV+Player+Amp.

ivovi . aura:78
ivovi Login: ivovi
15. 6. 2017 10:16 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

Pokud je to obecny dotaz, tak ano jde. Ovladacem TV ovladam STB a opravdu to pekne funguje (popisuju v prispevku vyse).

Pokud je to konkretni dotaz na Digipal T2 DVR, pak je to otazka na pana Herwiga a me by to taky zajimalo.

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
15. 6. 2017 10:31 Nový

Re: HDMI CEC

celé vlákno

asi by dost pomohlo, vždy najít v menu testovaného přístroje HDMI CEC a vypsat jeho položky. Co je implementováno, obvykle funguje spolehlivě. A taky se podle množství položek (vidívám od 1 do 8) dá usoudit, jak si konstruktéři s CEC vyhráli a jaké je zamýšlené použití daného přístroje v sestavě (řídící, podřízený, zdroj, monitor).

picasoo aura:10
picaso Login: picasoo
15. 6. 2017 20:45 Nový

velikost písma na liště EPG

Nevíte někdo jak velká jsou písmena v cm na liště pod programem ...třeba s obsahem vysílaného filmu ? koupil jsem tv už s novým dvbt 2 uhl. 80cm ale , informace na epg a na liště jsou tak malým písmem ,že musím vstát a jít si to přečíst z blízka ...vidím normálně a tv mám 2.5 m od sebe ....doma mám tv 108 úhl. tak se snažím dopátrat jak budou ty informace čitelné ....

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+