Více

Rada pro vysílání potvrdila zánik starých licencí Primy. RTA navzdory

Původní vysílací licence televize Prima z let 1992 a 1994 zanikly. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dnes vydala osvědčení o ukončení jejich platnosti, jak ji koncem prosince požádala společnost FTV Prima. Radní se ale předtím obrátili na Český telekomunikační úřad (ČTÚ) s žádostí o stanovisko, což podnítilo generálního ředitele Primy Marka Singera ke svolání mimořádného tiskového brífinku.

K TÉMATU: Proč je tak důležité, jakým způsobem zanikne stará licence Primy?

Rada vydala provozovateli FTV Prima, spol. s r.o. osvědčení o zániku platnosti licencí č.010/1992 a č.012/94 pro provozování televizního vysílání programu Prima televize dle ustanovení § 24 písm. f) zákona č.231/2001 Sb., které stanoví, že platnost licence zaniká dnem, ke kterému provozovatel vysílání s licencí požádal o ukončení vysílání, oznámila dnes RRTV prostřednictvím tiskové zprávy. Proti zániku původní licence Primy se stavěla Regionální televizní agentura (RTA), která chtěla pokračovat v modelu odpojovaného regionálního vysílání v rámci celoplošného programu Primy.

ČTĚTE TAKÉ: Šéf Primy: Nevím, proč se má k vrácení naší původní licence vyjádřit i RTA

Rada při svém rozhodnutí vzala v úvahu, že jednak nelze odhlédnout od skutečnosti, že v prostředí digitálního vysílání již neexistují překážky v podobě omezeného počtu kmitočtů pro televizní vysílání, a že tudíž provozovatelé regionálního vysílání mohou vysílat samostatně, na základě svých stávajících licencí a to po provedení příslušné změny licenčních podmínek jak již učinili někteří provozovatelé regionálního vysílání na sdílených kmitočtech, vysvětluje RRTV.

Dále mohou dotčení provozovatelé také využít k regionálnímu vysílání licence, která byla udělena společnosti EBD, s.r.o. dle čl. II, bod 9) zákona č. 235/2006 Sb., pro provozování celoplošného digitálního televizního programu s časovým rozsahem vysílání doplňujícím časový rozsah vysílání provozovatelů místního nebo regionálního vysílání na sdílených kmitočtech podle smlouvy o vytvoření programové sítě, popřípadě podat žádost o vydání nové licence dle § 25 zákona č.231/2001 Sb., dodala vysílací rada.

10 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 17. 1. 2012 20:45

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+