Více

Předsedové RRTV a ČTÚ: diginovelu přijměte už v prvním čtení!

Poslanecká sněmovna by měla projednat a schválit vládní návrh diginovely ve zkráceném řízení a hned v prvním čtení. Myslí si to předsedové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák a předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Ve společném komentáři, který dnes otiskly Hospodářské noviny, varovali před snahou lobistů novelu změnit.

Lze jen doufat, že Poslanecká sněmovna projedná zákon v rámci prvního čtení. Omezil by se tím na minimum vliv lobbistických skupin, které by mohly vládní návrh změnit k nepoznání, píší Žák a Dvořák v textu, který se věnuje především otázce vypínání analogového televizního vysílání na Domažlicku. Na rozdíl od jiných zemí, kde se právní úpravy přijímaly s tří až pětiletým předstihem, u nás je stále děláme v průběhu procesu, dodali.

Podle předsedů obou státních regulačních orgánů je třeba uvítat, že politická reprezentace pochopila složitost procesu, jakým přechod na digitální vysílání je, a po létech odkladů připravila solidní právní rámec, který může zabezpečit rychlý postup k vypnutí analogu a nabídce atraktivních programů pro diváky.

14 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 8. 2007 19:08

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+