Více

Philips 55PUS8700: design, obraz i zvuk výborný, Android TV o něco lepší

AKTUALIZOVÁNO – A máme tu první model řady 2016/17, navíc i první, který je vybaven operačním systémem Android TV ve verzi 5.1. Zklamání, zlepšení? Nechte se překvapit.

Čekání na modely z podzimní nabídky TP Vision (viz naše reportáž zde) začalo připomínat „Čekání na Godota“. Bylo to o to napínavější, že k dispozici už měla být verze 5.1 systému Android TV, do níž jsem, přiznám se dobrovolně, vkládal jisté značné naděje, protože u mobilních zařízení představovala jednoznačné plus.

Nakonec se potvrdilo, že televizor Android TV (5.1) používá, potvrdilo se dokonce i jisté vylepšení a hlavně zvýšená stabilita platformy, což je určitě nejdůležitější.

Co do uživatelského komfortu se však nezměnilo nic a například kolovat se nedá ani v menu nastavení, ani v nabídkách na tlačítku Home (Domov), což je někdy skutečně otravné. Televizor se navíc v průběhu testu choval natolik proměnlivě, že jednou funkce šla (např. přehrávání multimédií přes USB) a po jeho reinstalaci zase nikoli.

Výsledkem jsou jisté rozpaky, k čemuž se ještě dostaneme. V každém případě, pokud jste očekávali, že s novou verzí OS půjdou aplikace „přichytit“ na nějakou pozici, jako to umí konkurence, zklamu vás. Pokud jste očekávali návrat běžného „myšího“ kurzoru, zklamu vás taktéž.

letni_akce

Google si zkrátka jede svoje…

placené sekci DigiZone.cz najdete několik galerií, včetně přepracovaného EPG, podrobný popis a první zkušenosti s Android TV (5.1) a také televizorem jako takovým.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 1 950 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+