Více

Televize Joj koupila licenci pro soutěž X Factor. Půjde i na Primě?

Pěvecká soutěž X Factor, kterou čeští diváci znají z obrazovky televize Nova, se na Slovensku objeví v televizi Joj. Generální ředitel Jojky František Borovský to řekl v ranní show bratislavského rádia Európa 2. Stanice získala licenci pro tento formát od společnosti FremantleMedia, od níž koupila i soutěž Česko Slovensko má talent. Při uzavírání smlouvy na Talent se Joj s českou Primou firmě zavázaly, že od ní odeberou určitý počet formátů ročně. Nelze tak vyloučit, že se X Factor objeví i na Primě.

K TÉMATU: Prima s Joj plánují další společný projekt, Nova s Markízou ho už natáčejí

Samotná Prima nechce případné nasazení X Factoru komentovat. Informace o složení programu komunikujeme dle toho, jak jsou aktuální. V tento moment je pro nás stěžejní talentová show Česko Slovensko má talent, která diváky na Primě zaujala. Zda budeme v obdobných show pokračovat, nyní nebudeme komentovat. Bylo by to předčasné, řekla serveru DigiZone.cz mluvčí Primy Jana Kocová. Obě televize však dopředu deklarovaly, že hodlají pokračovat ve společných „federálních“ projektech.

KOMENTÁŘ: Dřív se Joj učila od Primy, teď se Prima učí od Joj

Česko Slovenský X Factor by byl takové zajímavou odpovědí na Česko Slovenskou Super Star, jejíž další ročník připravují na příští jaro televize Nova a Markíza. Licenci pro tento formát nakoupily rovněž od společnosti FremantleMedia, obchod byl součástí dohody o „originálnosti“ soutěže Talentmania, která do značné míry kopíruje licencovaný formát Got Talent, který Nova s Markízou odmítly koupit a získala jej tedy Jojka s Primou.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 7. 10. 2010 14:10

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+