Více

Filmový svaz: Bojkotujte volbu členů Rady České televize!

Filmový a televizní svaz (FITES), jehož předsedou je herec a moderátor Jan Kraus, vyzval ostatní umělecké svazy a zájmová sdružení, aby bojkotovali volbu členů Rady České televize. Předvýběr kandidátů, který provádí volební výbor Poslanecké sněmovny, je podle FITES prováděn nepoctivě a protizákonně, přičemž dokonce nese všechny znaky podvodného jednání.

Nejen ústavní soudce Vojtěch Cepl (kandidát FITES) byl z výběru kandidátů vyřazen, ale i řada dalších kvalitních osobností. Nominováni byli naopak především tradiční političtí slouhové či bývalí kolegové z politiky, kteří buď jen ztěžka hledají uplatnění na volném trhu práce, nebo splňují mafiánské představy českých politiků, že budou v jejich zájmu vyvíjet tlak na ovlivňování media ve prospěch politických stran, uvedl FITES ve svém prohlášení. Doslova za výsměch označil nominaci „bývalého cenzora KSČ“, exposlance za ČSSD Miloslava Kučery.

FITES, s ohledem na zvláštní pověření vyplývající z rozhodnutí Valné hromady z března t.r., se nebude účastnit této nekalé hry, podvádějící občany, voliče a především koncesionáře, konstatuje svaz. Poctivé úsilí ve výběru významných a uctivých osobností se stává součástí špinavé a účelové hry Poslanecké sněmovny. FITES odmítá tento druh arogance politické šmeliny a vyzývá ostatní umělecké svazy, zájmová sdružení apod., aby tak urážlivé jednání svojí účastí také nepodporovaly.

CIF17

Svaz podle prohlášení podporuje stanovisko Strany Zelených, která nemá ve volebním výboru sněmovny žádného zástupce a projevila proti způsobu, jakým proběhl předvýběr kandidátů do Rady ČT, výhrady. Pětice nových radních má nahradit členy Rady ČT, kterým v květnu vypršel mandát. Jejich volba je důležitá především proto, že se příští rok budou podílet na výběru nového generálního ředitele ČT.

DOKUMENT: Prohlášení Filmového a televizního svazu

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 5. 6. 2007 9:29

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+