Ušetřete
Více

ČT zrušila původní iVysílání. Přidělala tím i problémy majitelům Samsungů

Česká televize dnes přistoupila k ukončení internetového videoarchivu iVysílání v jeho původní verzi. Serveru DigiZone.cz to sdělil výkonný ředitel sekce Nová média ČT Milan Fridrich. V provozu je pouze nová verze, kterou ČT spustila v lednu a v ní je video v MPEG 4, tedy formátu H264. Čtyři měsíce toto vysílání běželo v beta verzi a diváci měli možnost sledovat rovněž starou verzi iVysílání, konstatoval Fridrich.

Newsletter_DZ

       

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize začíná testovat hybridní HbbTV, vytvořila vlastní widget

Udržovat technicky dva tak velké systémy videoarchivu je velmi náročné. Čekali jsme až stabilita nového iVysílání bude co nejvyšší a po dohodě s provozovatelem streamu, společností KIT Digital, jsme se rozhodli kvůli dalšímu posílení kvality nové verze iVysílání to staré vypnout, dodal výkonný šéf pravděpodobně nejvýkonnější sekce celé České televize. Tato skutečnost má bohužel ale i svou odvrácenou stranu mince. Vypnutí původní verze iVysílání odřízlo od tohoto internetového archivu také majitelé televizorů Samsung, kteří měli zprovozněný neoficiální widget pro přístup do archivu ČT. Oficiálně už tento výrobce elektroniky slibuje archiv ve svých výrobcích přibližně dva roky.

Lukáš Polák

Redaktor DigiZone.cz se specializací na satelit. Kromě problematiky pirátství v této oblasti se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu. Twitter: https://twitter.com/lukaspolak

21 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 6. 5. 2011 7:40

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví. Pro řešení aktuálních problémů doporučujeme využít naše diskusní fórum.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+