Více

ČT počítá s komerčním nasazením hybridní televize HbbTV v roce 2012

Milan Fridrich ze sekce Nová média České televize dnes na konferenci Video Internet Forum konstatoval, že, co se týká hybridní televize HbbTV, nejprve se začne u veřejnoprávního média s implementací HD teletextu. Internetový videoarchiv iVysílání bude nasazen až jako poslední. S tímto se počítá až příští rok. Na svých televizorech se diváci dočkají hybridní televize pravděpodobně na počátku roku 2012.

Do zdi to připravíme, budeme mít vlastní boxy, ale musíme si s touto službou počkat. Během příštího roku dojde k tomu, že se začnou boxy výrazně měnit na to, které umí HbbTV, uvedl výkonný ředitel sekce Nová média ČT Fridrich. Co se týká testovacích boxů, které jsou k dispozici teď, tak ty Česká televize sehnala v Německu. Podle Fridricha však zásadní je, že řada domácností už se vybavila přijímačem. Proto si v první fázi tuto službu vyzkouší pouze nadšenci. Rapidní nárůst očekává v době, kdy půjde o logický krok a přínos.

Ředitel sekce internetu televize Nova Pavel Krbec konstatoval, že diváci budou nuceni pořídit si nové boxy například až v době, kdy se u nás začne zavádět vysílání v normě MPEG-4. Poté budou diváci u přijímače hledat i něco navíc. Podle Pavla Krbce z televize Nova připadá v úvahu model, pokud dojde například k implementaci webu Voyo+ do nových boxů, že by se filmy platily formou SMS. Milan Fridrich z České televize se podělil o to, že je zastáncem poskytování lineárního i nelineárního obsahu zdarma, co se týká veřejnoprávních mé­dií.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+