Více

ČT 24 přinese diskuse s nejúspěšnějšími kandidáty do Senátu

Zpravodajský kanál České televize připravuje diskuse s kandidáty do Senátu, kteří postoupí do druhého kola letošních doplňovacích voleb do horní komory Parlamentu. Redakce zpravodajství plánuje sérii rozhovorů všech dvojic senátorů, které půjdou do druhého kola voleb – maximálně tedy sedmadvaceti kandidátských párů, informoval mluvčí ČT Martin Krafl. Před prvním kolem televize žádné diskuse neodvysílá a senátním volbám se bude věnovat v rámci klasické zpravodajské agendy.

Diskusím se senátními kandidáty věnují Kavčí hory dopolední a odpolední časy na ČT 24, čtyři nejzajímavější dvojice dostanou prostor v Událostech, komentářích vysílaných souběžně na ČT 1 a ČT 24. Rozhovory poběží od pondělí 23. října do čtvrtka 26. října vždy od 11:30, 12:30, 13:00, 13:30, 15:30, 17:30 a 18:30 (na ČT 24). Předpokládáme, že každé dvojici vyhradíme prostor cca 20 minut, sdělil Krafl. Výrobu rozhovorů televize rozdělila mezi svá studia tak, že sedmnáct rozhovorů poběží z Prahy, pět z Brna a pět z Ostravy.

V pondělí 23. října se v pražském studiu ČT utkají dva nejúspěšnější kandidáti ze Sokolova, Rokycan, Českých Budějovic a Prahy 12, v brněnském studiu z Břeclavi a Prostějova a v ostravském studiu ze Šumperka. Na úterý 24. října naplánovala ČT v pražském studiu diskuse s dvojicemi kandidátů z Chomutova, Domažlic, Prahy 4, Litoměřic a Jablonce nad Nisou, v brněnském studiu s kandidáty z Třebíče a v ostravském studiu s kandidáty z Opavy.

Ve středu 25. října se v pražském studiu ČT setkají kandidáti z Prahy 8, Teplic, Mladé Boleslavi a Náchoda, v brněnském studiu kandidáti z volebního okrsku Brno-město a v ostravském studiu z volebního okrsku Ostrava-město a Vsetín. Ve čtvrtek 26. října debaty uzavřou v pražském studiu kandidáti z Prahy 2, Benešova, Chrudimi a Svitav, v brněnském studiu ze Zlína a v ostravském studiu z Karviné. Čtyři dvojice do Událostí, komentářů budou vybrány až po zveřejnění výsledků prvního kola senátních voleb, upřesnil mluvčí ČT.

Veřejnoprávní televize také připravuje bleskový průzkum, který bude mapovat situaci okolo senátních i komunálních voleb a bude k dispozici nejpozději v pondělí 16. října, tedy poslední týden před volbami. Přenosy po druhém kole senátních voleb se přizpůsobí operativně jejich výsledkům. Rozhodně se počítá s propojením do štábů ODS a ČSSD, ostatní spojení dle možností a výsledků voleb, dodal Martin Krafl.

Komunálním volbám se bude ČT věnovat ve speciálním volebním studiu v sobotu 21. října od 16 do 18 hodin. Virtuálním studiem budou provázet Marcela Augustová a Nora Fridrichová. Televize zapojí sedm přenosových vozů se vstupy z volebních štábů ODS, ČSSD, KDU-ČSL, Strany zelených, KSČM a strany Politika 21 Jany Bobošíkové. Tématu se budeme věnovat i ve zpravodajských relacích včetně nočních zpráv ve 22.00 hod., které budou reflektovat průběžné a konečné výsledky voleb, dodal Martin Krafl.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 10. 2006 20:54

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+