Více

Česká televize upozorňuje na přeladění svých HD kanálů na satelitu všemi způsoby

Veškeré informace o přeladění kanálů České televize mohou naleznout diváci také na webu. Stanice jsou šířeny v novém multiplexu, který vysoutěžily České Radiokomunikace.

Všemi možnými způsoby, které mohou naše čtenáře napadnout, nyní upozorňuje Česká televize své diváky, že se chystá přeladění programů ČT 1 HDČT Sport HD na jejich původních pozicích, které jsou umístěny na satelitní pozici 23,5 stupně východně, družice Astra 3B. Kromě změny názvu kanálu a elektronického programového průvodce (EPG), tak nyní mohou vidět koncesionáři také informační lištu v dolní části obrazovky. Ta může dát vzpomenout na dobu, kdy se v České republice vysílalo ještě terestricky analogově a veřejnoprávní médium podobně označovalo vysílače ČT 1 a ČT 2 určené k vypnutí.

Česká televize upozorňuje satelitní diváky na nutnost přeladění kanálů ČT 1 HD a ČT Sport HD na původních pozicích z družice Astra 3B
Autor: repro foto ČT 1 HD

Česká televize upozorňuje satelitní diváky na nutnost přeladění kanálů ČT 1 HD a ČT Sport HD na původních pozicích z družice Astra 3B

ČTĚTE TAKÉ: Radiokomunikace vyhrály tendr na distribuci veřejnoprávních HD kanálů na satelitu

Vysílání na tomto kmitočtu po 9. lednu končí. Všechny HD programy ČT naladíte nově na kmitočtu 12363 MHz, polarizace vertikální, symbolová rychlost 29,5 MS/s. Více na www.ceskatelevize.cz/satelit, informuje své diváky prostřednictvím běžící lišty Česká televize. Vysílání veřejnoprávní televize je na satelitu Astra 3B vysíláno s maximálním komfortem. U vybraných filmů je k dispozici taktéž originální zvuk a možnost zapnutí skrytých DVB titulků. Česká televize plánuje programy ČT 1 HD a ČT 2 HD distribuovat k divákům, jak již bylo dříve řečeno, se zvukem Dolby Digital (prostorové audio).

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 1. 2015 21:24

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+