Více

Aktuální články

Prémiový obsah

V Praze startují nová digitální rádia. Jak si rozdělila datový tok multiplexu Českých Radiokomunikací?

Uvnitř vyjádření provozovatelů, co si slibují od pilotního digitálního vysílání, jaká je jejich spoluúčast na tomto projektu a jak dlouho toto vysílání potrvá + porovnání se sítí Teleko

Moderátor Karel Voříšek byl ve svazcích StB veden neprávem, rozhodl soud

„Je to jasný vzkaz těm, kteří mě dehonestovali. Ale na druhou stranu chci poděkovat všem těm, a nebylo jich málo, kteří při mně stáli a věřili mi,“ neskrýval dnes nadšení samotný Voříšek.

Český rozhlas věnuje ve vysílání senátním a komunálním volbám přes 125 hodin

Termín voleb do zastupitelstev měst a obcí a prvního kola voleb do Senátu je stanoven na 10. až 11. října, termín druhého kola voleb do Senátu na 17. – 18. října.

Analytik Filip Rožánek míří do Ecomomie, do rozhlasu odtud odchází Adam Javůrek

„Věříme, že spolupráce bude přínosná jak pro nás, tak pro Filipa a že u nás zúročí veškerý svůj talent a znalosti,” uvedl pro MediaGuru.cz šéfredaktor iHNED.cz Miloš Čermák.

Největší pivní událost roku letos poprvé na satelitu Astra v HD rozlišení

Počátky Oktoberfestu sahají až do 19. století, kdy tehdejší svatbu Ludvíka I. Bavorského doprovázely bujaré oslavy, které později přerostly v pravidelnou událost.
Prémiový obsah

Duel Sparty s Malmö bodoval zejména u mladších diváků, dosáhl na podíl 11 %

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Nadprůměrnou sledovanost udělala Barrandovu opět romantika. Rosamunde Pilcher se přiblížila k hranici 400 tisíc diváků a porazila Primu.

Nově rostly v pololetí tržby o 31 %, v rámci CME však stále zaostává za Rumunskem

UVNITŘ DOKUMENT – Meziročně CME v České republice zvýšila tržby o 470 milionů korun, celkově ale skupina po zdanění opět skončila ve ztrátě. Nova tempem růstu předčila Rumunsko.

Televizní tipy na středu: Hodný, zlý a ošklivý, Hercule Poirot a V řetězech

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Jeseníky jsou bez signálu digitální televize, vysílač Praděd má výluku

Už od šesté hodiny ráno nelze z Pradědu naladit televizní multiplexy 1, 2 a 3. Od devíti hodin se k výluce přidají i rozhlasové stanice.

AMIKO HD 8260+ Combo: pozemní a satelitní příjem v jednom

Combo přijímače se těší stále většímu zájmu, přijímají signál nejen ze satelitů, ale také z pozemních vysílačů. Je to ekonomické řešení a máte pouze jeden ovladač.

Očekávané Kultradio.fm z Německa získalo licenci pro digitální zemské šíření

Licenci, která umožňuje vstup do digitálního multiplexu, tentokrát s celostátní distribucí, získala na posledním zasedání bavorského regulátora i stanice mauma.fm. Ta bude šířena i na satelitu.

První program Slovak Sportu se objeví v Regionální síti 8 hned na začátku srpna

UVNITŘ FOTOGALERIE – České Radiokomunikace jednají o potencionálním rozšíření sítě s dalšími třemi až čtyřmi subjekty. Rozšíření nabídky o nové programy by mohlo nastat již na podzim.

Topfun v tichosti zařadil erotickou stanici Paparazzo, chystá i její HD verzi

Erotická televize chce kromě filmů nabídnout také pohled do zákulisí jejich natáčení a rozhovory s aktéry titulů pro dospělé. Předplatně vyjde na 150 korun měsíčně.
Prémiový obsah

Pitaval a Kriminálku Anděl v pondělí dělilo jen 64 tisíc diváků, vyhrála Nova

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Velký rozdíl mezi výkonem obou krimiseriálů, které dělí tři dekády, nebyl ani v mladší divácké kategorii 15 až 54 let

Pražský vysílač Strahov se představil v novém, i nadále bude sloužit „digitálu“

UVNITŘ FOTOGALERIE – Podle generálního ředitele Českých Radiokomunikací vyšla rekonstrukce v prostorách Strahovského vysílače přibližně na 120 milionů korun.

Vysílač Kamenná Horka čeká výluka, nepůjde odtud televize ani rozhlas

Technici operátora během údržbové přestávky zkontrolují samotný vysílač, anténní systémy a provedou také údržbu energetiky a vysílacích technologií. Ve Svitavách bude trvat šest hodin.

TV tipy na úterý: AC Sparta Praha – Malmö FF, Nahá pastýřka a Kočár do Vídně

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice
Prémiový obsah

Michal Koliandr: Český rozhlas čeká na pravidla digitalizace od státu

„Máme vlastní představy, ale přechod na digitální rozhlasové vysílání je politické rozhodnutí,“ konstatuje v rozhovoru pro DigiZone.cz náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu pro správu a provoz

Kabelová televize UPC zpřístupnila klientům HBO GO v ostrém režimu

Klienti UPC, stejně jako zákazníci ostatních služeb, kde je již HBO GO dostupné, ho mohou využívat až na čtyřech zařízeních. Služba nabízí i stream hlavního kanálu.

Nova dá na podzim Doktory z Počátků dvakrát týdně, Kriminálku Anděl na neděli

UVNITŘ PREZENTACE – Online zpravodajství serveru DigiZone.cz z tiskové konference skupiny Nova k podzimním programovým novinkám

Prima si registruje ochranné známky Teď vaří šéf! a TGM: Talkshow Geni a Míši

Richard Genzer s Michalem Suchánkem měli vlastní talk show před několika lety na konkurenční Nově. Pod názvem Mr. GS se vysílala mezi roky 2008 a 2011.

Spolumajitelem slovenské Senzi by se měl stát vlastník televize Barrandov

Podle serveru MediaGuru.cz se stanice objeví i v některém ze zemských digitálních multiplexů. S největší pravděpodobností půjde o Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací.
Prémiový obsah

Letní nadvláda ČT nad Novou pokračovala i minulý týden, nejvíc stoupala Nova Cinema

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Hlavní kanál Novy zaznamenal v obou hlavních cílových skupinách u průměrného celodenního podílu na publiku propad o více než dva procentní body

Nova dnes představí podzimní programové schéma, novinky do poslední chvíle tají

V uplynulých měsících informovala Nova o natáčení několika kriminálních seriálů – Kriminálky Anděl, Expozitury a Policie Modrava. Kdy se na obrazovce objeví, ale není jasné.
Prémiový obsah

V neděli večer z nezpravodajských pořadů nad půlmilionem diváků jen Svatby na Primě

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Nova Cinema dosáhla v prime time u mladšího publika vyššího podílu než Jednička a vyrovnala se hodnotou 12,73 % Primě.

Fajn Rádio Agara získalo transformační licenci pro digitální vysílání, Orlík neuspěl

Vysílací rada se zabývala na svém posledním zasedání jihočeským rádiem i z dalšího důvodu. Jeho provozovatel přerušil 25. června bez předchozího upozornění na půl dne svůj program.

Televizní tipy na pondělí: Hercule Poirot, Prvotní strach a Hello, Dolly!

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice
Prémiový obsah

(O)milníky české televizní digitalizace: zákony a záměry zákonodárců

Před šesti lety začal v Česku oficiální přechod ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání. V seriálu Zbyňka Poisla si připomeneme tehdejší chyby a omyly, které mohou být varováním do budoucna.

Sjednejte si cestovní pojištění jednoduše online a během pár minut (komerční sdělení)

Jedete na dovolenou do zahraničí a přemýšlíte, kde se pojistit? Nemáte čas prohlížet nabídky pojišťoven? Nechte to na nás. Najdeme to nejvýhodnější pojištění pro vás i vaši rodinu.

Peter Duhan nevylučuje, že v souvislosti s ČRo Plus bude žádat o nové VKV kmitočty

V rámci novely zákona o Českém rozhlase chce jeho vedení prosadit možnost, aby ředitele jednotlivých regionálních studií jmenoval přímo šéf veřejnoprávního média. Obešel by Radu ČRo.
Prémiový obsah

Sledovanost primetimových pořadů v sobotu pouze okolo půl milionu diváků

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Televize Barrandov se v sobotu pohybovala po celý den okolo 6% podílu. Vysokou sledovanost jí zajistila především talk show Aleše Cibulky.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+